Peter de Lange is O O) CD O 14 ZEELAND SPITS VAN YERSEKE EINDELIJK WEER OP STOOM Zijn overstap naar Kloetinge werd niet wat hij er van had gehoopt en na zijn terugkeer bij Yerseke moest hij weer even wennen. Dit seizoen was de spits weer op stoom, tot er wéér een coronastop kwam. MIDDELBURG Rugbyclub Oe moemenoe uit Middelburg komt al jaren uit op het hoogste niveau van Nederland en Peter de Lange maakt deel uit van dat succes. In het zwart-witte tenue van de club schittert hij normaal op de Neder landse veldenMaar nu even niet. Ook het rugby ligt namelijk stil als gevolg van de coronamaatrege len. Een mooie kans om De Lange ook buiten de lijnen eens wat beter te leren kennen, in de serie '25 vra gen aan...'. Heeft hij bijvoorbeeld wel eens vals gespeeld? En van welke ploeggenoot zou hij verlie zen met armpje drukken? Om meteen maar met die laatste vraag te beginnen: een antwoord heeft Peter de Lange niet meteen op het puntje van zijn tong liggen. ,,Wie zullen we eens naar voren schuiven'', zegt hij, zichtbaar na denkend. Hij fronst zijn wenkbrau wen en staart voor zich uit. ,,Eeeh... Dat is een hele goede.'' Er volgt weer een stilte, maar dan weet hij het: ,,Quinten (Van Dijk). Dat zou ik zeker verliezen.'' Het is niet de enige van de 25 vra gen waar Peter de Lange een tijdje over na moet denken. Als hem wordt gevraagd wat mensen hem nooit zouden zien doen, blijft het Routekaart Koploper Door Frans van Pagee, bekend als de Razende Reporter, werd hij al eens be stempeld als 'toekomstig beste spits van Zeeland'. Met zijn transfer naar Kloetinge leek de eerste stap twee jaar geleden te zijn gezet, maar na één sei zoen besloot Guus de Leeuw zijn jachtterrein weer te verleggen naar de tweede klasse. Hij voelt zich bij Yerseke opnieuw als een vis in het water, maar van opgedroogde ambitie is geen sprake. Af en toe eens naar de sportschool en een beetje lopen op de loopband. De voetbalwereld van De Leeuw ziet er een stuk minder spectaculair uit dan een aantal weken geleden. Want met zes goals in de eerste twee wedstrijden leek doelpuntenmachine De Leeuw na een wat haperende start sinds zijn te rugkeer en een onderbreking van maanden weer op volle toeren te draaien. Maar ook nu gooiden de coro namaatregelen zand in de pruttelende motor. De pas 21-jarige aanvaller vindt het maar niks. ,,Het is maar rustig zo. We hebben de persconferentie even afge wacht. Als het goed is gaan we nu in groepj es van vier weer wat doen.'' Maar niet alleen persoonlijk kende hij een goede start van het seizoen. Het elftal van trainer Alexander van Keulen liet meteen in de eerste weken zien een se rieuze kandidaat te zijn voor de boven ste plaatsen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Dat was gezien de laatste maanden van de onvoltooide voetbaljaargang ei genlijk geen verrassing, ook niet voor de inwoner van Krabbendijke. ,,Toen stonden we tweede. Die prestatie wil len we minimaal evenaren'', zegt De Leeuw. ,,We zijn sterk begonnen, maar je weet niet wat er gaat gebeuren. Het is lastig om dat goede gevoel nu vast te houden.'' Wat de topscorer van Zeeland wel weet, maar vooral wist, is dat hij graag terug wilde keren bij de club waar hij sinds zijn tiende met regelmaat te vin den was. Een gemakkelijke keuze. „Kloetinge is niet geworden wat ik had gehoopt en voor mij was het altijd dui delijk: als ik een stap terug doe, is het naar Yerseke. Dat is gewoon mijn club.'' Toch kwam die terugkeer op het oude nest een stuk sneller dan hijzelf, en waarschijnlijk een hoop anderen, hadden verwacht. ,,Je weet als je een stap omhoog doet, dat je niet meteen mee kan ballen. Dan moet je wennen, maar vooral ook investeren in jezelf. Dat wilde ik heel graag doen, maar als anderen daar niet echt in geloven, heeft het geen zin.'' Te weinig perspectief Hij stond in eerste instantie dan ook zeker open voor een langer verblijf bij de Bevelandse eersteklasser, maar na een gesprek met trainer Marcel Lou- rens wist hij eigenlijk genoeg. ,,Ik zat vaak wissel of speelde in het tweede, dat wilde ik niet nog een jaar. Er was meer vertrouwen in andere spelers en in mij zagen ze te weinig perspectief. Daar kon ik mij eigenlijk wel in vinden, maar toch vind ik dat ik niet heel veel kansen heb gekregen. Ik zoek het altijd bij mezelf en ben er niet in geslaagd om de trainer te overtuigen, zo simpel is het dan. Ik kan niemand iets verwijten, maar ergens steekt het wel een beetje.'' Ondanks dat, kijkt De Leeuw terug op een mooie, maar vooral leerzame periode. Het trainen en spelen op eer ste klasse-niveau heeft hem helpen ontwikkelen. ,,Van tevoren kijken, het vrijdag 30 oktober 2020 Peter de Lange (met bal) in actie namens Oemoemenoe. foto rien paardekoper Voetballer Je remy de Nooi- jer uit Vlissin- gen heeft met Al-Shamal ook het tweede duel gewonnen op het tweede niveau van Qatar. Lusail werd gisteren met 1-5 versla gen. Na twee wedstrijden en twee zeges zijn Al-Shamal en De Nooijer kop loper. 21/11 De korfbalbond heeft gisteren een zeer uitge breide route kaart voor de komende maanden gepu bliceerd. Alle teams op alle niveaus weten nu waar ze aan toe zijn, zodra de competities van de over heid weer mogen begin nen. Op z'n vroegst wordt het seizoen op 21 november hervat. Kijk voor de gehele routekaart op pzc.nl/sport. 1-5 De Leeuw jaagt op eerherstel Daniël Wissel Yerseke Zijn overstap naar Kloetinge pakte niet uit zoals Guus de Leeuw had gehoopt. foto ron quinten Guus de Leeuw is in het shirt van Yerseke weer helemaal op stoom ge raakt. FOTO RON QUINTEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42