WEER EVEN THUIS ZEELAND 13 Britt Liek (31) groeide op aan de Zuidbeekseweg 26 in Vlissingen. I n 2007 verliet ze het ouderlijk huis om via Maastricht terecht te komen in Amsterdam. ,,Ik heb altijd de vrijheid gevoeld om te doen wat ik wilde." Voor even is Britt Liek te rug in Vlissingen. Terug in de Zuidbeekseweg, waar haar jeugd zich af speelde. ,,Ik ben hier nu 13 jaar weg en de stad is op allerlei plekken vernieuwd, maar het ruige randje is gebleven", vertelt ze, terwijl ze de straten en huizen in de stad ob serveert. ,,Vlissingen is ongepolijst, wat je ziet is wat je krijgt. De stad heeft lelijke delen, maar ook heel mooie. Ze blinken hier niet uit in ar chitectonische hoogstandjes, maar de zee en het strand maken dat meer dan goed. Vlissingers hebben een ar beidersmentaliteit: niet lullen maar poetsen. Als ik Vlissingers vergelijk met Maastrichtenaren en Amster dammers, dan zijn het allemaal enorme chauvinisten. Het enige ver schil is dat ze hier niet van de daken schreeuwen dat ze in de mooiste stad van het land wonen, en Amsterdam mers en Maastrichtenaren doen dat wel." Ze is zichtbaar enthousiast om te rug te zijn op haar geboortegrond. Sa men met haar jongere broertje en zusje groeide ze op in een vrijstaand huis met grote tuin. ,,Mijn kamer was niet groot, maar wel heel knus. Het hing vol met posters van Brad Pitt", vertelt ze. ,,De achtertuin was mijn favoriete plek. Ik speelde er veel Het krakende geluid van het soms niet al te sterke ijs maakte het extra spannend met mijn broertje en zusje en er kwamen ook regelmatig vriendjes en vriendinnetjes langs. We hadden een korfbalpaal en een voetbalgoal, dus wij vermaakten ons prima. Ook wa ren we veel op straat te vinden. Mijn broertje en ik waren vaak pijltjes aan het schieten, iets wat tegenwoordig uit het straatbeeld verdwenen lijkt." Britt heeft vooral goede herinne ringen aan de zomerperiode. ,,De zo mers leken eindeloos te duren, met drie weken in Zuid-Frankrijk op de camping en nog eens drie weken va kantie thuis. Ik speelde vaak buiten, met name in speeltuin Lammeren- burg, vlak voor ons huis. Mijn ouders hadden vroeger een 'daghuisje' op het strand van Vlissingen, dus ook daar was ik vaak te vinden." Voor de buis Ook binnenshuis vermaakte Britt zich prima. Vooral de zaterdagavon den waren steevast goed voor uren lang plezier voor de buis. ,,Mijn favo riete tv-programma's waren De vooral doordat onze hele familie bij elkaar kwam bij mijn opa en oma. Dat vond ik fantastisch. Opa speelde sinterklaasliedjes op de piano en wij stonden eromheen mee te zingen. We mochten extra laat naar bed en onbeperkt kruidnoten eten." JoJo Als middelbare scholier volgden de jaren van ander vertier. ,,Toen ik 15 jaar werd, mocht ik voor het eerst uit gaan. De place to go was in die tijd Disco JoJo in Zoutelande. Met een grote groep trotseerden we het weer op de fiets. We mochten in die tijd nog geen alcohol bestellen, dus lieten we dat door een ouder iemand doen. Vervolgens zaten we stiekem onze flesjes Smirnoff of Bacardi Breezer al wegmoffelend onder de tafel op te drinken, bang om gesnapt te worden. Een jaar later was het niet meer hip om naar JoJo te gaan, en werd Vlis- singen logischerwijs de plek waar je moest zijn. Uiteindelijk begon mijn uitgaansleven pas echt toen ik voor mijn studie verhuisde naar Maas tricht." Droomshow, Geef Nooit Op en De Miniplaybackshow. Iedere zater dagavond zaten mijn broertje en ik met natte haartjes en een bakje chips in onze pyjama's voor de tv. Het is jammer dat zulke programma's niet meer gemaakt worden, want ik vond ze geweldig." In haar la tere basisschooljaren werd Britt groot fan van de Spice Girls. ,,Ik was er heilig van overtuigd dat ze voor altijd bij elkaar bleven, maar niets bleek minder waar. Ik herinner me ook nog goed de koude winters van vroeger, toen er nog geschaatst kon worden op natuurijs. Favoriet was de Paauwenburgvijver, daar kon je echt een flink stuk schaatsen. Het krakende geluid van het soms niet al te sterke ijs maakte het extra span nend." Spanning was er ook omtrent de feestdagen. Sinterklaas was voor Britt met afstand het mooiste feest van het jaar. ,,Pure nostalgie. Dat kwam Heimwee De periode dat Britt op kamers ging in Limburg verliep niet zonder slag of stoot. ,,In het begin had ik ontzet tende heimwee naar Vlissingen en mijn familie. De 3,5 uur durende treinreis heen en terug legde ik ieder weekend met liefde af." Haar familie woont nog steeds in Vlissingen en omgeving, dus ze is nog met regelmaat in Zee land te vinden. „Ik ben eigenlijk de enige van het gezin die is 'gevlucht' naar een andere provin cie. Vlissingen blijft voor mij een geweldige plek." Tot slot spreekt Britt, in het dagelijks leven gastou der en freelance vertaler, haar waardering uit voor haar ouders. „Ik heb altijd de vrijheid gevoeld om te doen wat ik wilde, om mijn eigen levenspad te bewan delen. Pas toen ik ging stu deren, kreeg mijn volwassen leven een beetje vorm. Met de wijze lessen van mijn ou ders in mijn achterhoofd en mijn eigen keuzes ben ik ge worden wie ik nu ben. Na veel omzwervingen en relaties die niet bij me pasten, heb ik nu eindelijk mijn plek en de liefde gevonden." vrijdag 30 oktober 2020 De zomers leken eindeloos Hans Puik - Britt Liek Britt heeft vooral goede herinnerin gen aan de zomer periodes: drie weken Zuid-Frank rijk en dan nog eens drie weken thuis. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Britt Liek. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chef- nieuws@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41