Oproep: Zet alle Veerse dorpen in de lichtjes in deze coronatijd IN DE REGIO (m 6 Make-over Scheldestraat MIJN DORP, MIJN STAD In een opener Scheldestraat zullen overlastveroorzakers zich juist minder prettig voelen. Dealers, ver slaafden en verwarde personen blijven misschien niet weg na her inrichting van de Scheldestraat. Ze worden 'wel ontmoedigd daar te zijn', verwachten B en W van Vlis- singen. Het college antwoordde op Overlastgevers lossen niet in het niets op vragen van CDA-raadslid Coen Bertijn. Die wilde gisteravond tij dens de vergadering van de speciale Commissie Begroting nog wel we ten waar mensen die nu de Schel- destraat onveilig maken, blijven als de straat is opgeknapt. Burgemeester Bas van den Tillaar ging mee met Bertijns aanname dat de 'overlastgevers niet in het niets oplossen'. De burgemeester kon geen antwoord geven op de vraag waar veroorzakers van overlast in de toekomst heen gaan. ,,Herin- richting van de Scheldestraat alleen is niet dé oplossing. Maar nauw overleg met de wijktafel leert dat het anders inrichten van de straat voor een veiliger beleving van de straat zorgt." Van den Tillaar voegde er aan toe dat Vlissingen blijft inzetten op handhaving van de huisvestings verordening. Op illegale verhuur of uitoefening van illegale praktijken in verhuurde panden wordt de ko mende jaren meer en strenger ge controleerd. De gemeente heeft een jurist en een buitengewone opspo ringsambtenaar (boa) aangesteld om controles uit te voeren en te be geleiden. De inzet van meer politie mensen blijft een wens, maar men sen worden zo effectief mogelijk ingezet en werken goed samen. Geen van de raadsleden ging gis teren in op het loslaten van het in- gezetenencriterium. Van april 2021 tot april 2022 mogen ook 18-plus- sers uit het buitenland softdrugs kopen bij de twee gedoogde coffee shops in Vlissingen. De meerder heid van de raad bleek blij te zijn dat het college bereid is om 'op proef' te bezien of overlast van straatverkoop afneemt als iedere volwassene een gebruikershoeveel- heid mag kopen. De PSR wilde al leen weten of ruim 3,5 ton genoeg is om de proef te kunnen houden. Overigens gingen de raadsleden nog niet echt in op cijfers. Ze stel den vooral vragen over leefbaar heid. Terugdringen van overlast, groene schoolpleinen ('die komen er bij nieuwe scholen, we hebben geen geld om speelplaatsen van oude scholen allemaal aan te pak ken') en verkeersmaatregelen. ,,We krijgen heel veel enthousi aste reacties", zegt Sandra van der Linde, coördinator bij Wel zijn Veere. Na de oproep om tui nen en vensterbanken creatief te versieren met lichtjes zijn in ver schillende kernen groepen men sen aan de slag gegaan om licht- routes uit te zetten en originele versieringen te verzinnen. Onder meer in Koudekerke, Biggekerke, Vrouwenpolder en Grijpskerke. ,,We hopen dat ook Aagtekerke, Serooskerke, Westkapelle en alle andere kernen meedoen", zegt Van der Linde. Saamhorigheid Als de dagen korter worden en de bossen steeds natter zijn, is de straat een aantrekkelijk alterna tief als er wat te bekijken valt. Dat moet met de lichtjes het ge val worden. ,,Nu het vroeg don ker wordt en veel mensen bin nen zitten, kunnen de lichtjes toch een gevoel van saamhorig heid geven. Je kunt weinig meer doen, behalve wandelen. Dat kan in de natuur, maar als mensen op straat lopen zien degenen die binnen zitten ook nog eens ie- mand. We hebben de berenjacht gehad, nu kunnen de kinderen de lichtjes opzoeken." We hebben de berenjacht gehad, nu kunnen de kinderen de lichtjes opzoeken Verenigingen, instellingen en winkeliers reageren ook op de oproep, merkt Van der Linde. ,,De scouting doet wat, hebben ze gezegd. En Intratuin Koude- kerke heeft het dorp zes kerstbo men beloofd." Papier recyclen in Terra Maris Pianoconcert in Sint Jacobskerk Wandeling door Park Toorenvliedt AAGTEKERKE vrijdag 30 oktober 2020 'Schone straat voelt veiliger' WA Met lichtjes in tuinen en vensterbanken willen de Veerenaren de donkere dagen vol coronabeper kingen opvrolijken. foto leo van den berg Buurtbewoners zullen zich veili ger voelen door aanpassingen in de Vlissingse Scheldestraat. Door van de rommelige weg een open, opgeruimde straat te maken, voelen meer mensen zich er thuis. René Hoonhorst Vlissingen -Bas van den Tillaar Versier vanaf zondag alle Veerse dorpen met zo veel mo gelijk lampjes om de donkere dagen in coronatijd te verlich ten. Letterlijk en figuurlijk. Die oproep deed stichting Welzijn Veere afgelopen week. De res pons belooft veel. Claudia Sondervan Koudekerke - Sandra van der Linde, coördinator Welzijn Veere OOSTKAPELLE In Terra Maris wordt morgen, zaterdag, tus sen 13.30 uur en 15.30 uur de activiteit Van pulp tot papier gehouden door het activiteiten team van Schoon Zee land. Tijdens deze activi teit wordt het belang van recyclen van papier en andere spullen uitge legd en kinderen leren hoe papier wordt gere cycled. Vooraf is papier pulp gemaakt en hier mee gaan zij zelf nieuw papier scheppen. Kos ten van deelname staan gelijk aan de entree van het museum. VLISSINGEN Pianist Matthieu Idmtal geeft zondag een con cert in de Sint Jacobs kerk. Idmtal wordt om schreven als een poëet en een romanticus met een gevoel voor lyrische frases. Op het pro gramma staan werken van onder andere Cho pin en Scriabin. Aanvang 13.30 uur. Zie ook con- certenvlissingen.nl. MIDDELBURG Park Toorenvliedt, in de Engelse landschapsstijl Park Toorenvliedt. foto dirk-jan gjeltema van eind 18de eeuw, is wat natuur- en cultuur waarde betreft van groot belang. Zaterdag is het park te bezoeken met een gids van IVN Walcheren. De gids ver telt over het bestaan, de natuur en de historie van het park. De excursie begint om 13.30 uur. Aanmelden is verplicht en kan via secretariaat- ivn@zeelandnet.nl. Zie ivn.nl/walcheren voor de laatste informatie. Galerie Bank, 13.00 17.00 uur: Expositie Cor Hemmes (glas kunst) ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex positie bronzen beel den Ernest Joachim MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Heleen Dekker '11 van de 111'; Cinema Middelburg, vanaf 11.30 uur: Ver toning 'De School tuin' en 'I Am Greta' OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 09.30 uur: Biljarten voor senio ren; Oranjeplein 2, 10.00-15.00 uur: Ver koping Tweedekans- spullen; Sporthal De Belt, 18.15-19.30 uur: Badminton voor kin deren van 8 t/m 16 jaar VLISSINGEN Spuistraat, 08.30 16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, 09.00-09.45 en 09.45-10.30 uur: Peu- tergym; ZB, 10.00 17.30 uur: Expositie Wolfgang Krug (schil derijen en papier maché); De Willem Ruysstraat 102, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pano rama Walcheren met expositie schilderijen Ilse van Loo-Remijn; Cine City, vanaf 19.30 uur: Vertoning be roemde operavoor stelling, opgenomen in The Royal Opera House WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.00-17.00 uur: Gy- muur voor meiden van 6-8 jaar; 17.00 18.00 uur: Gymuur voor meiden van 8-10 jaar; 18.00-19.00 uur: Gymuur voor jongens van 6-11 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34