Paula wil bewijzen dat ze keigoed is n^r ZONDAG OPEN! Zeeuwse zorginstellingen willen zoveel mogelijk werknemers belonen Zeeuwse Urker Marijn Guus de Leeuw komt met een eigen cd.'Ik vind het leuk om mijn stem te laten horen" ZIERIKZEE Burgemeester Jack van der Hoek kon niet nalaten het nog even te benadrukken na haar beëdiging. Met Paula Schot heeft Schouwen-Duiveland geschiedenis geschreven als de eerste vrouwelijke wethouder van de SGP. Voor Schot (27) is het feitelijk 'gewoon een nieuwe baan'. En dat de conventionele stroming binnen de partij daar anders over denkt, is iets waar zij zich verder niet mee bemoeit. Oud gedeputeerde George van Heukelom ziet de benoeming als een afbraak van de partij, met mogelijk grote gevolgen. ,,Daar zal de afdeling intern een goed gesprek over voeren", reageerde Schot gisteravond diplomatiek op die uitspraak. ,,Na vandaag ga ik inhoudelijk aan de slag." ZEELAND 2 voelt zich bij Yerseke opnieuw als een vis in het water zeeland 14 De premie van 1000 euro is een blijk van waardering voor de extra inspanningen die werknemers in de zorg geleverd hebben tijdens de eerste coronagolf. Over wie nu wel of niet voor de bonus in aanmer king zou komen is landelijk discus sie gevoerd. Ziekenhuis Adrz heeft bij de aanvraag het advies van de Nederlandse Vereniging van Zie kenhuizen (NVZ) gevolgd. De NZV pleit voor het 'ruimhartig' toeken nen 'aan alle zorgprofessionals die direct of indirect hun steentje heb ben bijgedragen aan de zorg voor covidpatiënten of aan de noodzake lijke veranderingen in de zorgorga nisatie'. Ook de ZorgSaam Zorggroep wil geen onderscheid te maken. ,,Alle medewerkers hebben immers bij gedragen aan het bestrijden van de coronacrisis. Individueel en als col lectief hebben wij de afgelopen maanden een enorme inzet gele verd, waarbij vooral de onderlinge samenwerking en geweldige team prestatie er bovenuit springen." Alle Zeeuwse organisaties voor ouderenzorg hebben voor hun me dewerkers de zorgbonus aange vraagd. ,,Dit betekent dat deze voor alle medewerkers die in die periode hebben gewerkt is aangevraagd, na tuurlijk met inachtneming van de geldende voorwaarden. Dus onge acht functie, locatie of contract- duur", laten samenwerkende orga nisaties weten. Bij ZorgSaam realiseren ze zich dat met het ruimhartig aanvragen de richtlijnen van VWS niet volle dig gevolgd zijn. Het is dus nog even afwachten of het ministerie van Volksgezondheid hierin mee gaat. ,,Het ministerie beslist uitein delijk of zij de aangevraagde zorg- bonussen ook daadwerkelijk aan ons uitkeert. Op het moment dat het ministerie bevestigt dat wij het aangevraagde bedrag zullen ont- vangen, maakt ZorgSaam de bo nussen zo snel mogelijk aan de me dewerkers over. In aanvulling op de keuze van het kabinet zullen we geen extra bonussen verstrekken." Voor het toekennen van de zorg- bonus geldt een inkomensgrens. Wie een basissalaris heeft van meer dan twee keer modaal (73.000 euro), komt er niet voor in aanmer king. Ook stagiaires, co-assistenten en vrijwilligers zijn bij het aanvra gen van de bonus buiten beschou wing gelaten, aldus ZorgSaam. intratuin Koudekerke T/M13 DECEMBER VAN 12-17".;^' Veilig winkelen zie: www.intratuinkoudekerke.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 £1 I vrijdag 30 oktober 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Kijk op de site bij /video Paula Schot beëdigd als wethouder SGP ZEELAND 5 Zorgbonus is ruim aangevraagd De Zeeuwse zorginstellingen hebben voor hun werknemers de zorgbonus van 1000 euro 'ruimhartig' aangevraagd. Ze volgen het advies van hun brancheorganisaties NVZ en Actiz. Zij willen dat meer men sen voor de bonus in aanmer king komen dan het ministerie van Volksgezondheid (VWS) voor ogen heeft. Theo Giele Middelburg 0 K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29