1 BÜÉl MEDIA CULTUUR 25 mm m- m s 'i mm* ".- ;:L'- ISmmki De rode draad: in het Gooi is het niet al les goud wat er blinkt. Van overspel en familie ruzies tot jaloezie en fi nanciële zorgen. „Rijk trekt aan. Dynasty vonden we ook leuk. Als in die families de pleuris uitbreekt, vonden we dat eigenlijk best fijn. Geld maakt dus niet altijd gelukkig. Het is allemaal overtrokken en uitvergroot, maar ook herkenbaar. Elk gezin heeft wel iets, of je nu in een luxe villa woont of elders." Will Koopman is zowel creative producer als regisseur. Dat laatste was aanvankelijk niet de bedoeling. „Niemand kon. Tot Tjitske zei: Waarom doe jij het zelf niet? Ik aar zelde, wist niet of comedy mij wel lag, maar ik vond het zo leuk. Ik weet nog dat we de eerste twee afle veringen hadden gedraaid. Kreeg ik een telefoontje uit de montageka mer. Mijn editor miste de close-ups. Toen zei ik: dat is grappig, want die heb ik helemaal niet gedraaid. Bij Baantjer deed ik bijna niet anders. Nu draaide ik de scènes zoveel mo gelijk in één beeld. Mensen konden dus kiezen naar wie ze kijken." Alles werd op locatie gedraaid. „Het Gooi is zo rijk aan beelden. Zo filmisch. De Brink in Laren met dat vijvertje. De auto's die er rijden. Ca- brio's, Porsches. Flanerende mensen. DE CIJFERS Een prachtig decor.'' Will Koopman herinnert zich de reuring die al ont stond na aflevering één. Daarin neemt Anton van Kampen een fatale duik in een leeg zwembad. „Gespeeld door Victor Reinier. Ik weet nog dat we met de hele cast en crew die afle vering zaten te kijken in een kroeg aan de Zeedijk. Tientallen berichtjes kregen we en mijn moeder belde. Ze was verbouwereerd. 'Is 'ie nou echt dood? Zo'n groot acteur laat je toch niet meteen doodgaan?' Ik vond het wel grappig. Nota bene Victor Rei nier die zich als Vledder in Baantjer over tientallen lijken had gebogen." Fijne ploeg Gooische Vrouwen, dat vijf series (2005 -2009) en twee speelfilms (2011, 2014) opleverde, is een feest om naar te kij ken én, zegt Will Koopman, 'om te maken'. ,,We hadden zo'n fijne ploeg acteurs. En we probeerden ook van alles. We wisten het óók niet. Peter Paul verzon als Martin Morero ge woon zelf uitdrukkingen. In plaats van 'lepeltje lepeltje' zei hij: Cheryl, we gaan vanavond lekker pannetje pannetje liggen. We moesten altijd zo vreselijk lachen. Heel vaak ging ik 's morgens van huis met mascara, maar zat er 's avonds niks meer op. Tot ik zei: Jongens, dat opmaken heeft geen zin meer." Koopman noemt de film 'het abso lute hoogtepunt,' maar sluit een derde speelfilm of een vervolg op de serie uit. ,,Ik zou niet weten hoe we dat nu nog moeten maken. Nee, dat boek is dicht", aldus de regisseur die met een groot deel van de acteurs nu Alles op tafel, een nieuwe speelfilm, aan het draaien is. ,,En dan komt ook 'pannetje pannetje' wel eens voor bij." vrijdag 30 oktober 2020 W. Z:l BBS In 2005 wint Gooische Vrou wen een Gouden Beeld voor beste drama (vakprijs). 3 keer is Gooische Vrouwen genomineerd voor de Gouden Televizier-Ring (2006, 2007, 2008), voordat de serie in 2009 de ring wint. 42 afleveringen telt de serie in 5 seizoenen (2005 - 2009). Naar de eerste film in 2011 komen 1 miljoen bezoekers in de eerste 23 dagen. 1.919.982 miljoen mensen komen in totaal naar de eerste film en 2.000.448 naar de tweede, wat beide films zowel een Gouden, Platina als Dia manten Film oplevert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25