24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW WILL KOOPMAN Vandaag precies vijftien jaar geleden was de eerste aflevering te zien van een van de succesvolste series in de Nederlandse televisiegeschiedenis, Gooische Vrouwen. Wat was het geheim? Hoe begon het? Regisseur en creative producer Will Koopman haalt herinneringen op. „Linda de Mol bleek een onuitputtelijke inspiratiebron.'' et als je denkt dat het mediajaar 2020 niet gek ker kan worden, maakt de NPO bekend dat Paul de Leeuw de nieuwe vrijdagpresentator wordt van Opi. Samen met Astrid Joosten. Deze nos- talgicus sloeg meteen aan het dagdromen: hoe leuk zou het zijn als zij daar samen met Jaap Jongbloed ging zitten? Jongbloed Joosten, dat waren nog eens tijden. Maar nee, het wordt dus Paul. Ik zou moeite loos dit stukje kunnen vullen met een analyse van zijn afkalvende status als A-ster. Want hij is niet de eerste keuze van BNNVara, vraag maar aan Tim Hof man. En naar verluidt zelfs niet de tweede. Het is een noodgreep. Maar soms kan een noodgreep onver wacht goed uitpakken, daar is het hele Opi immers hét schoolvoorbeeld van. Daarbij past de keuze voor Paul eigenlijk wonder wel bij de manier waarop Hilversum omgaat met de tweede golf. Het land mag dan in een halve lockdown zitten, de tv doet gelukkig niet mee. Oh jawel, je kunt als kijker nog steeds moeiteloos een avond vullen met het nieuwe nationale testbeeld in de personen van Ernst Kuipers, Diederik Gommers en Ab Osterhaus. Maar wie daar geen trek in heeft, kan zich even zo makkelijk aan de coronaellende onttrekken, en dat zelfs zonder Netflix-abonnement. Dat was in maart en april echt anders. Er zijn nu volop dramaseries, grote shows en voet balwedstrijden. En voor wie ervan houdt, probeert Mary Borsato op RTL 5 het werelduurrecord 'schat' en 'lieverd' zeggen te verbreken. Ondertussen leukt ze budgetbruiloften op met de gordijnen uit haar eigen logeerkamer. Weten we meteen waar Marco tegenaan kijkt, sinds hij door Leontine uit huis is gezet. Het bredere aanbod is niet zo moeilijk te verklaren. Het nieuwtje is van het virus af, er wordt weer ge voetbald, studio's zijn inmiddels coronaproof inge richt en zenders richtten zich altijd al meer op het na jaar dan op het voorjaar. Maar je ziet wel dat redacties beter beseffen dat de kijker óók behoefte heeft aan ander nieuws dan aangekochte sneltests en bomvolle ic's. Dat de herenigde broertjes Bolland bij Opi zou den aanschuiven, was op het hoogtepunt van de eer ste golf ondenkbaar. verhalen waarbij niet alleen de presentatrice steevast tegen de tranen moet vechten. Feelgood, dat is wat we nodig hebben om het vol te houden. Net als lichtvoe tig amusement en humor. En natuurlijk muziek, veel muziek. Zo'n Concert van Hoop van woensdag was een prima initiatief, al mag een volgende editie een tandje minder stichtelijk. Het enige dat nu ontbrak was het verlichte Passion-kruis dat halverwege op het podium werd getakeld. Dat maakt Paul op dit moment misschien wel de ideale kandidaat voor Op1. Als humor en Ab Oster- haus een onmogelijke combinatie blijken, kan hij al tijd nog een liedje zingen. Quote van de dag Lev en ik praten weer met elkaar Overvaller krijgt cel Goodfellas terug in bios Voorjaar 2004. Linda de Mol staat op het punt een wereld reis te maken met haar gezin. Will Koopman wenst haar niet alleen veel plezier, ze heeft ook een vraag voor de presentatrice annex actrice. ,,Als jij nou eens wat bedenkt, zei ik tegen Linda." De twee werkten met elkaar bij de serie Spangen die Koopman produ ceerde en waarin Linda de Mol ac teerde. ,,Vier maanden later kwam Linda terug met haar idee: een serie over dames in het Gooi. Zo is het be gonnen." Ze gaan aan de slag. ,,Linda bleek een onuitputtelijke inspiratiebron. Ze voorzag ons van zulke leuke ver halen, waarbij we er ook op los im proviseerden. We wilden gewoon een leuke serie maken, maar hadden niet verwachten dat het zó'n succes zou worden", aldus Koopman die aan de keukentafel met Linda de Mol be denkt wie de hoofdrollen gaan ver tolken. ,,Linda wilde Tjitske (Rei- dinga) en Susan (Visser), die ik na tuurlijk ook kende. Het leek mij leuk als Annet (Malherbe) zou meedoen. We hebben ze uitgenodigd en waren er zo uit. Toen hebben we de man nen erbij gecast." Heel vaak ging ik 's morgens van huis met mascara, maar zat er 's avonds niks meer op Linda de Mol, Tjitske Rei- dinga, Susan Visser, Annet Malherbe en later Lies Vis- schedijk zetten de rollen van hun leven neer als Cheryl Morero, het liefje van volkszanger Martin (Pe ter Paul Muller), de strenge, bijna emotieloze advocate Claire van Kampen, mannen- verslindster Anouk Verschuur, parelkettinglady Willemijn Lodewijkx en later de mi lieubewuste flora- en fauna liefhebber Roelien Groot- heeze. Ze groeien uit tot en kele van de bekendste karak ters in de Nederlandse televi siegeschiedenis. Ze worden uitge werkt door Saskia Noort, Daphne Deckers, Heieen van Royen en Linda de Mol zelf. Kriskras Voor het scenario zijn Steven R. Thé en later Frank Houtappels verant woordelijk. In de tragikomedie lopen verschillende verhaallijnen kriskras door elkaar. Met bijzondere persona ges, zoals de gemene au pair Tippi Wan (Cystine Carreon), de immer zwijgende psycholoog Dr. Rossi (De rek de Lint), de opvallende stylist Yari (Alex Klaasen) en volkszanger Martin Morero, die achter elkaar vreemdgaat, maar gek genoeg toch de sympathie van de kijker behoudt. Dg Leeuw Jinek grossiert al weken in indringende menselijke - De verbouwing van haar huis doet de relatie van Victoria Koblenko goed, laat ze weten op Instagram. vrijdag 30 oktober 2020 GO PRESENTATOR Ryan V. (21) uit Ridderkerk is veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf voor het medeplegen van een mis lukte overval op René van der Gijp. De mis lukte overval gebeurde op de oprit van het huis van Van der Gijp in Dor drecht. FILM Gangsterfilm Goodfellas van regisseur Martin Scorsese keert terug in de Ne derlandse bios copen. Het toonaange vende meester werk met Ro bert de Niro, Joe Pesci en Ray Liotta is vanaf 26 no vember in heel het land te zien. 3 "U 0) Dennis Jansen Scènes uit Gooi sche Vrouwen met o.a. Susan Visser, Lies Visschedijk en Peter Paul Muller. fotos jouk OOSTERHOF EN ENDEMOL 44 —Will Koopman, regisseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24