II AZ in Europa is een heel ander verhaal ooit weg dankzij goals Malen 21 len te lopen. Ook die strafschop was makkelijk gegeven, maar Botteghin mocht het zichzelf ook aanrekenen dat hij de arbiter de gelegenheid gaf om naar de stip te wijzen. Feyenoord oogde vervolgens als een ploeg die een reeks van neder lagen achter de rug heeft, hoewel daar in werkelijkheid helemaal geen sprake van is. Slechts een kwartiertje na rust waren de Rot terdammers aan zet. Steven Berg huis zorgde voor de aansluitings treffer (1-2), Lutsharel Geetruida raakte de paal en Bryan Linssen slaagde er niet in een vrije kopkans tot doelpunt te promoveren. Hattrick In de tegenstoot schoof routinier Michael Liendl de 1-3 binnen en was het over en uit in de kille, lege Kuip. Liendl speelde ooit een sei zoen voor FC Twente, maar dat zal weinig Nederlanders zijn bijgeble ven. Met een hattrick in Rotterdam deed hij wel van zich spreken. Advocaat heeft drie dagen om zijn ploeg weer overeind te tillen na de vierde partij op rij zonder winst. Zondagmiddag wacht de uitwed strijd tegen FC Emmen. Lang was het credo in Rotterdam dat Feyen- oord een heel lastig te kloppen We verliezen met 1-4 van Wolfsberger AC. Dat is gewoon pijnlijk. Het is niet waar we willen zijn met de club ploeg was. Het bescheiden Wolfs- berger AC kan zich er vast geen en kele voorstelling bij maken. Advocaat wenste zich niet te ver schuilen achter het falen van de ar bitrage. ,,De scheidsrechter was een drama, maar dat was onze eerste helft ook'', zei Advocaat. ,,Na de pauze krijgen we vier honderd pro cent kansen, daar kun je 1-2, 2-2 en zelfs 3-2 maken. Dat moeten we onszelf verwijten.'' Er was gisteren op de valreep toch nog een kleine meevaller voor Feyenoord. CSKA Moskou en Di- namo Zagreb speelden gelijk en dus ligt alles in poule K nog open. Het maakte Advocaat niet blij. „Mensen hebben het over een crisissfeer. Twee nederlagen in een jaar, waar hebben we het over. Wat niet weg neemt dat ik ziek ben van die eerste helft." AZ koesterde na twintig minuten al een 2-0 voorsprong. Eerst be nutte Teun Koopmeiners een strafschop,daarna haalde gelegen- heidsspits Albert Gudmundsson de trekker over. En dat terwijl de goed nieuws show al was begonnen voor de wedstrijd, toen trainer Arne Slot er toch weer drie extra spelers bij had gekregen door middel van een negatieve coronatest. Reservekee per Beau Reus, Zakaria Aboukhlal en Hakon Evjen waren eerst nog positief. Gisteren waren ze drie extra verse krachten op de bank, die de veel spelende basiself weer wat lucht kan geven met het oog op het moordende schema van voor de winterstop. Want natuur lijk ging het weer veel over corona. Én over het verspelen van een ze ker lijkende voorsprong. Iets wat AZ overkwam in de vier voor gaande eredivisiewedstrijden. Wat dat betreft was de vroege 2 0 voorsprong niet zo'n goed heel GROEPF Uitslagen goed teken. Zelfs toen het vrij vroeg in de tweede helft al 3 en 4 0 werd door een fraaie goal van Jesper Karlsson en een nog fraai ere goal van Albert Gudmundsson gingen de gedachten nog snel naar de bizarre wedstrijd die AZ on langs bij Sparta afwerkte. Toen was een 4-0 voorsprong zelfs niet genoeg voor een overwinning. Agressie Maar na de verrassende winst op Napoli van vorige week wist AZ ook de voorsprong van gisteren over de eindstreep te trekken, al slikte het nog wel een tegentref fer. En niet nadat het tegenwicht moest bieden aan de flink tacke lende Kroaten van Rijeka die niet per se naar Alkmaar waren geko men met aanvallende intenties. De achterstand bracht bovendien de nodige agressie in hun toch al niet bijzonder verfijnde speel wijze naar boven. En dus staat AZ er met twee overwinningen uitstekend voor in de vooraf loodzwaar betitelde groep F met Napoli en Real Socie- dad als twee grote clubs met ja- loersmakende begrotingen. Het komende tweeluik met de Spaanse koploper Real Sociedad is van cruciaal belang wat betreft overwintering in Europa voor AZ. later toch weer wel. Met een speci aal privé-jet werd de 21-jarige back gistermiddag ingevlogen, zodat hij in de basis kon starten. Voor Zahavi bleek geen uitzondering mogelijk, omdat de Israëliër minder dan vijf tien dagen geleden positief had ge test. Hij was naar Nederlandse re gels voldoende hersteld, waardoor hij zondag al mee kon spelen tegen Vitesse. Het bevoegd gezag op Cy prus hanteerde andere regels en liet de UEFA weten dat Zahavi niet door de douane zou komen. PSV was verbijsterd over de gang van zaken en diende gisteren al voor de wedstrijd een officiële klacht in bij de UEFA. De club vindt dat er voor alle Europa League- ploegen een gelijk speelveld moet zijn, waarin de regels van de Euro pese voetbalbond moeten worden uitgevoerd. Zo niet, dan is sprake van oneerlijk competitieverloop. De afwikkeling van de zaak is voor later, want op het veld moest PSV gisteren laten zien dat de pre paratie op de wedstrijd niet in de soep was gelopen. Dat lukte maar gedeeltelijk, maar de overwinning smaakte voor PSV extreem zoet. Voor rust kwam de ploeg op achter stand door een wereldgoal van de 35-jarige Jordi Gómez. Een treffer die nooit had mogen tellen: Gómez kwam met zijn inzet vanaf eigen helft, het verste doelpunt ooit in de Europa League, terwijl de bal niet stillag. Keeper Yvon Mvogo had geen antwoord. PSV had wel een snel antwoord, waarbij Mario Götze aan de basis stond. Hij kwam met de voorassist op Noni Madueke, die Donyell Ma len in staat stelde om de 1-1 aan te tekenen. Dat had het startsein voor een Eindhovens offensief moeten zijn, dat pas na rust volgde. PSV kreeg via onder meer Malen en Mo- hamed Ihattaren nog meer kansen, maar slaagde er lang niet in om af stand te nemen. Een voorsprong die de ploeg wel toekwam, maar niet op het bord kwam omdat de zorgvuldigheid ontbrak. De Eind- hovenaren gingen aan het einde te gen de klok spelen en moesten nog oppassen voor een Cypriotische counter, maar uiteindelijk werkte Malen de verlossende 1-2 binnen. vrijdag 30 oktober 2020 GO - Steven Berghuis (aanvoerder) J AZ J Rijeka De Europa League lijkt AZ beter te liggen dan de eredivi sie. Want wat in de eredivisie steeds niet lukt, lukt in de Eu ropa League wel. Gisteren werd met liefst 4-1 van HNK Rijeka uit Kroatië gewonnen. Nik Kok Rotterdam Gisteren AZ - HNK Rijeka 4-1 Real Sociedad - Napoli 0-1 gespeeld pt (v-t) 1 AZ 2 6 (5-1) 2 Napoli 2 3 (1-1) 3 Real Sociedad 2 3 (1-1) 4 HNK Rijeka 2 0 (1-5) AZ-aanvoerder Koopmeiners opende gisteren de score. FOTO BSR AGENCY Spits en aanvoerder Donyell Malen tikt PSV op Cyprus met een fijne voetbeweging naast Omonia: 1-1. foto bsr agency/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21