PSV poetst verste doelpunt 20 FC Emmen zal al bloed ruiken voor zondag. Feyenoord presenteerde zich gisteren als een ploeg in problemen. Los van een falende arbiter moet de ploeg op zoek naar oorzaken. Kort Sam Bennett gedeclasseerd Niet sprinter Sam Bennett (30, foto), maar de Duitser Pascal Ackermann heeft de ne gende etappe in de Ronde van Spanje ge wonnen. Aanvankelijk finishte de Ier Ben nett als eerste, maar de renner van Deceu- ninck - Quick Step is gedeclasseerd wegens een duw in de laatste kilometer. Ackermann is daarom de nieuwe ritwinnaar. Richard Carapaz van Ineos-Grenadiers voert de ranglijst aan. ABN Amro: gelijke beloning Eén van de grootste sponsors in het Neder landse hockey, ABN Amro, eist dat vrouwen vanaf 2025 hetzelfde verdienen als hun man nelijke collega's. Met clubs die zich niet conformeren gaat de bank geen nieuwe overeenkomst aan. Volgens ABN Amro, dat 53 hockeyverenigingen sponsort, verdienen mannen in het tophockey vijf tot tien keer zo veel als vrouwen. En gaat minder dan twintig procent van het sponsorgeld naar de vrouwen. Dat moet anders, vindt de bank. Nederland verslaat Britten De Nederlandse vrouwen wonnen in de Pro League van Groot-Brittannië met 3-0. Caia van Maasakker, Frédérique Matla en Eva de Goede (foto) scoorden. De Nederlandse mannen wonnen tegen Groot-Brittannië met 3-1. Voor Oranje scoorden Mink van der Weerden en Jeroen Hertzberger. Flitsen NK Voetbal NBA Op weg vanuit het spelershotel naar de Kuip kreeg de spelersbus van Feyenoord een lekke band. Het bleek een voorteken voor een mis lukte avond. De Rotterdammers kregen, nadat ze eenmaal gearri veerd waren in het stadion, een on genadig pak slaag van een club waar menig aanhanger van Feyenoord tot voor kort waarschijnlijk nog nooit van had gehoord. Dick Advocaat is vandaag op de kop af een jaar in dienst van Feyen- oord. Een jaar geleden trof hij in Rotterdam een aangeslagen spe lersgroep aan die een 4-0 verlies te gen aartsrivaal Ajax moest zien te verwerken. Als de 73-jarige Hage naar vandaag in het kleedlokaal op trainingscomplex 1908 zijn troepen toespreekt, zal hij de pijn van een ontluisterende 1-4 thuisnederlaag tegen Wolfsberger AC moeten zien weg te nemen. ,,We verliezen met 1-4 van Wolfsberger AC", zegt aan voerder Steven Berghuis. ,,Dat is ge woon pijnlijk. Het is niet waar we willen zijn met deze club. Maar het is wel de realiteit." Feyenoord beleefde tegen de kleine Oostenrijkse club een hor roravond. Er was eigenlijk in de Kuip maar één man slechter dan de Rotterdammers zelf en dat was de Servische arbiter Srdjan Jovanovic. De scheidsrechter gaf de Oostenrij kers liefst drie strafschoppen waar bij de laatste twee lachtertjes wa ren. Maar om het smadelijke verlies in het groepsduel van de Europa League alleen af te schuiven op de driftig met gele kaarten strooiende leidsman, is te makkelijk. Al na twee minuten bracht Eric Botte- ghin zijn ploeg in grote problemen door zijn tegenstander op zijn hie- GROEPK Uitslagen Quote van de dag 'Compliment voor de leiding. Kunnen zien hoe belangrijk video arbitrage kan zijn' Zelden verliep de voorbereiding op een wedstrij d voor PSV rommeliger dan deze week. Blessures, corona besmettingen én een ingreep van de Cypriotische overheid stelden de fysieke en mentale gesteldheid van de Eindhovense selectie deze GROEPE Uitslagen week enorm op de proef. Trainer Roger Schmidt moest daardoor gis teravond bij en tegen Omonia Ni cosia met een totaal andere opstel ling starten dan hij deze maand voor ogen had. Met name het gemis van spits Eran Zahavi deed zich voelen. PSV was boos en verbijsterd na alles wat er deze week gebeurde rond het Europa League-duel met Omonia. Het was nog niet geen wildwest, met spelers die op het laatste moment in Eindhoven uit het vliegtuig moesten stappen om dat ze eerder deze maand positief getest zijn op het coronavirus. Op last van de autoriteiten in Cyprus miste PSV gisteravond daardoor Eran Zahavi en er werd in de dagen voor de wedstrijd gegoocheld met de bewegingsvrijheid van Jordan Teze. Eerst mocht de talentvolle verde diger op Cyprus geen stap zetten, vrijdag 30 oktober 2020 WIELRENNEN HOCKEY HOCKEY I Schaatsster Michelle de Jong heeft als enige positief getest op het coronavirus in aanloop naar de NK afstan den vandaag, morgen en zondag in Hee renveen. De overige bijna 150 deelne mers zijn nega tief. 3 Juve-spits Al- varo Morata (28, foto) zag drie doelpun ten afgekeurd in het CL-duel tegen Barce lona. Het over kwam hem eer der namens Real Madrid tegen Las Pal- mas. 7 Penalty's verhullen zorgen in de Kuip J Feyenoord Wolfsberger AC Mikos Gouka Rotterdam Arbiter Jovanovic (links) eiste een hoofdrol op door Wolfsber ger gemakkelijk liefst drie penal ty's toe te kennen. Toch heeft Feyenoord vooral zichzelf veel te verwijten. foto bsr Gisteren Feyenoord - Wolfsberger AC 1-4 CSKA Moskou - Din. Zagreb 0-0 gespeeld pt (v-t) 1 Wolfsberger AC 2 4 (5-2) 2 CSKA Moskou 2 2 (1-1) 3 Dinamo Zagreb 2 2 (0-0) 4 Feyenoord (1-4) Schaatser Ronald Mulder (34) doet ko mend weekeinde niet mee aan de NK afstan den in Heerenveen. De sprinter ligt sinds woensdag in het ziekenhuis met een keelont steking. FC Utrecht heeft het contract van Sander van de Streek (27) verlengd tot 2023. Ook Urby Emanuelson tekende bij. Het Formule 1-team Alfa Romeo heeft de samenwerking met Sauber met een jaar ver lengd. Voor Sauber rijden de Italiaan Antonio Giovinazzi en de Fin Kimi Raikkönen. De omzet van de clubs in de Noord-Ameri kaanse NBA is het afgelopen seizoen als ge volg van co rona gedaald met 7 miljard. Tien procent van de hele omzet. Barca-trainer Ronald Koeman over drie afgekeurde goals Juventus Omonia Nicosia PSV PSV heeft op Cyprus in extremis drie belangrijke Europese punten meegenomen naar Eindhoven en verlaat het eiland na een 2-1 zege met een gigantische opsteker. Rik Elfrink Omonia Gisteren Omonia Nicosia - PSV 1-2 Granada - PAOK 0-0 gespeeld pt (v-t) 1 Granada 2 4 (2-1) 2 PSV 2 3 (3-3) 3 PAOK 2 2 (1-1) 4 Omonia Nicosia 2 1 (2-3)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20