Ouderenzorg hoopt op extra handen uit sectoren die platliggen JOL Woede in Nice na dodelijke terreuraanslag Rutte gaat er opnieuw voor Walcheren Franse president Macron zet leger in, extra bewaking scholen en kerken p< Premier wil nog vier jaar in Torentje Xandra Janssen (62) heeft de grote stad achter zic gelaten. Samen met haar man Kees is ze voric week van Rotterdam naar Zierikzee verhuisd. Een bewuste keuze. De rust, de zee, de duinen, de stilte en de vriendelijkheid van de mensen Zeeland is een heerlijk nieuw thuis. ,,En ik voel me hier ook veilig.'' In de ouderenzorg zijn de perso neelstekorten op dit moment zo nijpend, dat zorgorganisaties alle extra handen nodig hebben die ze kunnen krijgen. Niet alleen gepen sioneerde zorgmedewerkers, men- sen die om andere redenen het vak verlaten hebben en verpleegkunde- studenten worden opgeroepen zich (weer) te melden. De oproep geldt ook voor burgers zonder zorgachtergrond. ,,In een spoedcursus van een week, de Na tionale Zorgklas, kunnen we men sen snel klaarstomen om te helpen bij de verzorging", zegt woordvoer der Eric Bosman van ActiZ. ,,Daar- naast roepen we iedereen op om te kijken of je iets voor kwetsbare ou deren of chronisch zieken in je ei gen omgeving kunt doen.'' Afgelopen voorjaar waren oud- zorgmedewerkers, studenten en vrijwilligers massaal bereid om bij te springen. Bijna 20.000 Nederlan- Saamhorigheid heeft plaatsgemaakt voor discussie en polarisatie ders meldden zich via Extrahan- denvoordezorg.nl, een website die in allerijl in het leven werd geroe pen. Nu is er veel minder animo. ,,Op dit moment zijn wij druk bezig om iedereen weer te benade ren met de vraag of zij beschikbaar zijn'', zegt Arjan Huijsmans van Ex tra handen voor de zorg. Ook in het voorjaar bleek in de praktijk lang niet iedereen inzetbaar. „Tussen maart en juni hebben we een kleine 8000 mensen voorge steld aan een zorgorganisatie. Dit najaar hebben pas ongeveer 2500 mensen aangegeven dat ze beschik baar zijn.'' Reiswereld Zorgorganisaties hebben hun hoop onder meer gevestigd op personeel uit andere sectoren die nu min of meer platliggen, zoals de horeca, ca tering en reiswereld. Behalve genoeg handen, missen zorginstellingen ook morele steun uit de samenleving. ,,Het gevoel van saamhorigheid heeft plaatsgemaakt voor discussie en polarisatie'', zegt bestuursvoorzitter Hans Huizer van de Rotterdamse ouderenzorg organisatie Laurens. Fruitmanden en taarten „Tijdens de eerste golf waren de va zen niet aan te slepen. Onze ver pleeghuizen werden overladen met fruitmanden, taarten en optredens. Nu is het stil. Terwijl onze mede werkers alle steun nodig hebben. Moegestreden staan zij elke dag weer aan het front om deze crisis voor ons allemaal te bestrijden. Juist nu is alle steun welkom.'' vrijdag 30 oktober 2020 16°C Nieuwsmedia It c? ZEELAND2 leuw 'We hebben hulp nodig, nu!' Zorgorganisaties smeken om steun uit de samenleving. Ieder een die de komende weken zijn handen vrij heeft - zorgachter- grond of niet - wordt opgeroe pen zich te melden bij Extra han den voor de zorg. ,,De situatie is niet veel langer houdbaar'', stelt ouderenzorgorganisatie ActiZ. Annemieke van Dongen Utrecht —Hans Huizer, bestuursvoorzitter Laurens »P7 Zacht pzc.nl en Ook voor het laatste wisselend regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1