Verspreider seksfilm niet cel in: Paay baalt EUWS 11 behind KONINGIN WERKBEZOEK Na hun koninklijke knieval vernamen we niets meer van koning Willem-Alexander en koningin Maxima. Tot ze gisteren plots opdoken bij de hervatting van hun coronawerkbezoeken aan de zorgsector. Een charmeoffensief? Koning Willem-Alexander houdt het dicht bij huis, zijn eerste werkbezoek na de herfstvakantie die nogal anders liep dan hij had verwacht: de vorst bezoekt een ziekenhuis in zijn woonplaats Den Haag, het HMC Westeinde. Om daar met eigen ogen en oren waar te nemen hoe hard de tweede coronagolf neerbeukt op de residentie. Als de koning terugkeert op pa leis Huis ten Bosch, vertrekt ko ningin Maxima zo'n beetje voor haar eerste werkbezoek na de herfstbreak: in een gezondheids centrum in Driebergen spreekt ze assistenten, ziet ze hoe patiënten letterlijk in de rij staan voor de deze herfst zo felbegeerde griep prik en voert ze een indringend Het siert ze dat ze verantwoording af hebben gelegd, dat hoefden ze niet gesprek met drie huisartsen uit de provincie Utrecht, ook over de sociale problematiek die de pan- demie met zich meebrengt voor hun patiënten. Vlak voor vertrek - de beveili gers staan al klaar om haar naar de gereedstaande Audi te loodsen - schraapt Maxima haar keel, ze wil nog even iets kwijt. Zal ze nog één keer terugkomen op alle commotie van vorige week, toen zij en haar gezin vervroegd terug keerden van de herfstvakantie in de Griekse strandvilla? Nee dus. Ze heeft nu een boodschap voor alle huisartsen en hun collega's in alle praktijken in Nederland. Ze rept over 'dankbaarheid van ons naar alle huisartsen, naar de men sen die het waarmaken'. En die, zo vult ze aan, 'soms moeilijke beslissingen moeten nemen'. Taal noch teken Negen dagen geleden, na hun his torische videoboodschap, werd het stil rond het koninklijk paar. Wanneer de koninklijke vakan ties beginnen of eindigen, wordt nooit medegedeeld. Zeker is dat Willem-Alexander woensdag morgen op Huis ten Bosch twee ambassadeurs heeft ontvangen voor hun afscheidsaudiënties, maar verder verneemt het ko ninkrijk taal noch teken van de Oranjes. Dat veranderde gisteren dus, met de werkbezoeken aan de zwaar getroffen zorgsector. Je zou denken: dat is de start van een royaal charmeoffensief. Soms blijkt de werkelijkheid weerbarstiger. In gezondheids centrum De Bosrand in Drieber gen zitten twee assistentes van de huisartsenpraktijk trillend van de zenuwen klaar voor hun gesprek met de koningin. Eén van hen, Nicolien Rosier, moest al weken lang zwijgen over dit bijzondere bezoek, zo lang zijn de voorberei dingen al gaande. Dus voor de hele Griekenlandrel al. ,,Nou ja, spannend was het wel. Want als premier Rutte dinsdag een gehele lockdown had afgekondigd, was de koningin niet langsgekomen.'' Met niemand mocht Rosier over het werkbezoek spreken, zelfs niet met haar ouders. En dus ook niet toen het koningspaar be gin vorige week het nieuws be heerste. Trouwens, hoe vond ze dat eigenlijk, al die commotie? Diepe zucht. Dan: ,,Ik denk niet dat het aan mij is om daar iets van te vinden. Het siert ze dat ze ver antwoording af hebben gelegd, daar zijn ze niet toe verplicht. En wij zijn vooral blij dat ze hun be trokkenheid laten zien, met zo'n werkbezoek als dit.'' Geweldig dat ze belangstelling toont. Dat doet ze goed Voor Rosier is geen charmeoffen sief meer nodig dus, zoals nie mand in De Bosrand of het Haagse Westeinde ziekenhuis ook maar een lichte toespeling op de hoofpijnreis naar Griekenland maakt. Argeloze patiënten die in Driebergen een griepprik komen halen, knipperen vier, vijf, zes keer met hun ogen, voordat ze he lemaal zeker weten dat ze toch echt de bemondkapte koningin ontwaren. ,,Dit is toch het laatste wat je verwacht, als je voor de griepprik naar de huisarts gaat'', grinnikt Henneke Blom, een minuut eer der onder toeziend oog van Maxima voorzien van de griep prik. ,,Maar wel geweldig dat ze belangstelling toont. Dat doet ze goed.'' Een onbedoeld charmeoffen sief, dat is het. De rechtbank oordeelt dat beide verdachten Patricia Paay en de man op het filmpje - Paays toenmalige vriend - hebben beledigd. Door het plaatsen van het expliciete seks- filmpje is Patricia Paay 'opzettelijk in een ongunstig daglicht gesteld, waardoor zij in haar eer en goede naam is aangetast', zegt de recht bank Haarlem. De rechtbank weegt daarbij mee dat de zangeres en tv-diva een be kende Nederlander is. 'Daardoor zal de interesse van het publiek voor het filmpje groter zijn', aldus de rechtbank in het vonnis. Dat Patri cia Paay zelf open is over seks en weleens naakt heeft geposeerd, ar gumenten die de verdediging aan voerde, vindt de rechtbank niet van belang. De zangeres laat in een verklaring weten 'licht teleurgesteld' te zijn in de voorwaardelijke straffen, die dus - als beide mannen zich gedragen - niet worden uitgevoerd. ,,Ik vind het eigenlijk allemaal schaamte loos. Zij zouden toch moeten weten dat een BN'er van dit soort dingen veel meer last heeft dan bijvoor beeld iemand die niet in de belang stelling staat", aldus Patricia. Wel benadrukt ze wederom dat ze blij is dat er een uitspraak is en dat het OM de zaak zo serieus heeft genomen. ,,Laat hiermee een voor beeld gesteld worden voor de toe komst." Het plasseksfilmpje van Patricia Paay, waarin zij zich laat onderplas- sen door haar toenmalige vriend (het filmpje is nu negen jaar oud), zorgde begin 2017 voor veel ophef. Het privéfilmpje kwam in de open baarheid, nooit is écht duidelijk ge worden door wie. Twitteraar Mi chel Vellema (42) en Ernst van der S. kregen het via WhatsApp en plaatsten het op Twitter en op een vk.com-profielpagina van Eende vanger. Website GeenStijl linkte naar het Twitteraccount 'Eende vanger' van Michel Vellema. Paay sleepte GeenStijl en Eendevanger in een civiele zaak voor de rechter en kreeg een schadevergoeding van 30.000 euro. Toch ging justitie daarna nog over tot strafvervolging. GeenStijl ging akkoord met een strafvoorstel (een boete van 3000 euro), Vellema en Van der S. deden dat niet. SONY Compacte camera met 20,1 megapixel CMOS-sensor, supersnelle autofocus én 24-600mm zoombereik Sony Cybershot DSC-RX10 mark IV vrijdag 30 oktober 2020 De koningin ziet van een afstandje hoe in De Bosrand de griepprik wordt toegediend. FOTO BRUNOPRESS Griekenland is ver weg bij prikpoli Jeroen Schmale Den Haag/Driebergen - Nicolien Rosier, assistente van De Bosrand - Henneke Blom, patiënte De Bosrand Michel Vellema, de man die als dé verspreider van het plasseks- filmpje van Patricia Paay wordt gezien, krijgt daarvoor een maand voorwaardelijk cel. De andere verdachte, Ernst van der S. (47), krijgt een voorwaarde lijke taakstraf van vijftig uur. Pa tricia Paay is teleurgesteld over het vonnis. Victor Schildkamp Haarlem Adviesprijs Prijs na €200 cashback Art.nr: 12235666 Adviesprijs Full frame systeemcamera met 24,2 megapixel CMOS-sensor en realtime eye-autofocus voor mens en dier Sony A7 Mark III Body "Prijs na €200 cashback Art.nr: 12249714

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11