In Hoofdplaat kan men na jaren de klok weer horen luiden Electro World vult gat dat BCC achterlaat 275 mensen de dupe 6 Modezaak Bonita sluit eind dit jaar MIJN DORP, Daags na de massavaccinatie staat de speciale grieppriklijn van Pallion roodgloeiend. Bezorgde patiënten willen weten of ze alsnog aan hun jaarlijkse griepprik kunnen komen. Zo ook Hans Souverein (69) uit Hulst. ,,Ik heb een darmziekte. Griep betekent voor mij helse pijn." De schuld van het vaccintekort ligt We mochten maximaal maar2850 vaccins bestellen niet bij Pallion. De vaccinbestellin- gen worden landelijk gecoördi neerd. Volgens Pallion-huisarts Robbert Zijl mogen huisartsen slechts een bepaald aantal vaccins bestellen. Dat is een percentage van het aantal opgeroepen personen. Zijl: ,,Wij hebben 4500 zestigplus sers en anderen uit medische risi cogroepen opgeroepen. We moch ten hierdoor maximaal 2850 vaccins bestellen bij het Nationaal Pro gramma Grieppreventie en dat hebben we ook gedaan. Helaas bleek het niet genoeg." Electro World, een franchisefor- mule met ruim 150 zelfstandige vestigingen in Nederland en Bel gië, krijgt een plek in de woon boulevard van Morres. De winkel wordt met 1500 vierkante meter groot van opzet. De opening is voorzien in maart, maar per 1 de- De jaarlijkse griepprik voor zes tigplussers en andere geïndiceer- den is op vrijwillige basis. Lang niet iedere zestigplusser haalt door gaans de prik en zo is er altijd wel voldoende vaccin. Vanwege corona kwamen nu veel meer opgeroepen patiënten de prik halen en was er een tekort. Zijl: ,,Het is dus niet zo dat we te weinig hadden besteld. We hebben het maximale inge kocht wat mócht." Twee groepen Vanwege de coronamaatregelen werden de griepprikken in groot Hulst dinsdag allemaal op één dag gegeven en wel in een loods van Morres in Hulst. De opgeroepen Pallion-patiënten waren onderver deeld in twee groepen; de ene helft 's ochtends, de andere helft 's mid dags. Tegen 15.30 uur waren de vac cins op en konden de huisartsen en -assistenten niks anders doen dan mensen naar huis sturen. Souverein was een van die 275. ,,De mensen waren verbaasd, ver slagen. Er was veel onbegrip en sommigen waren boos." Zijl be grijpt dit goed. ,,Ik ben vijftien jaar huisarts en nooit eerder was er een tekort. Laten we hopen dat uit deze situatie lering wordt getrokken en dat Nederland meer vaccin inkoopt zodat dit nooit meer kan gebeuren." Pallion laat het hier niet bij. Zijl: ,,We zijn naarstig aan het rondbel len of er meer vaccin te krijgen is. Dit doen we samen met andere huisartsen en de GGD. Wellicht is er in andere regio's juist wel wat over. We vinden het heel belang rijk dat iedereen in de risicogroepen de griepprik alsnog kan krijgen." Pallion houdt de gedupeerden op de hoogte over het vervolg. Met het kerkloos worden van het dorp vijf jaar geleden, verdwenen ook de klokken uit Hoofdplaat. Dat kon niet, vond Johnny van Voren, want hoe moest de bevrijding dan gevierd of oorlogsslachtoffers her dacht worden? Hij diende bij de voorgangers van de huidige dorpsraad een plan in voor een klokkentoren. Toen had niemand daar tijd voor, bij de TERNEUZEN De Bonita-mode- winkels in Terneuzen en Goes sluiten eind dit jaar de deuren. Bonita, dochteronderneming van het Duitse concern Tom Tai lor, is volop bezig met een her structurering. Besloten is niet- winstgevende winkels van de hand te doen. Het bedrijf spreekt van 'een onvermijdelijke maat regel om het damesmodemerk Bonita te versterken'. Moeder concern Tom Tailor ontving eer der dit jaar van de Duitse over heid honderd miljoen euro fi nanciële steun. De winkels in Goes en Terneuzen zijn met uit verkoop begonnen. nieuwe dorpsraad had hij meer succes. Hij is blij dat de toren er nu staat. ,,Iedereen in Hoofdplaat is er enthousiast over. Dat vind ik zo mooi." Heel het dorp lapte ook mee. Ik hoop dat de klok ook weer gaat luiden als er iemand in het dorp is overleden. Zo ging dat vroeger ook Avond na avond gingen Van Voren en leden van de dorpsraad langs de deuren om geld op te halen. ,,De mensen gaven gul. Sommigen sta- ken zo een briefje van vijftig in de collectebus." Daardoor was het be nodigde geld snel binnen en kon de klokkentoren, die Van Voren zelf getekend heeft, gebouwd wor den. Hij is vier meter hoog, de klok is van brons en weegt een kilo of veertig. Op het dak prijkt een Hoofdplaatse krab. Om te voorko men dat iedereen te pas en te on pas de klok kan luiden, is het touw verstopt in de constructie. Met klokgelui stilstaan bij de bevrijding Zondag luidt de klok voor het eerst. Dan staat heel West- Zeeuws-Vlaanderen om 12.00 uur met klokgelui stil bij de bevrijding 76 jaar geleden. De toren komt ver der goed van pas op 4 en 5 mei. Van Voren hoopt dat de klokken ook zullen klinken als iemand in het dorp is overleden. ,,Zo ging het vroeger ook." cember opent alvast een tijdelijke opstelling met een volwaardig as sortiment. Ondernemers Pieter van Bendegem en Jan Hoogstrate: ,,Als geste naar de klanten uit Hulst en omgeving." Hoogstrate: ,,Onze winkel bij Morres wordt twee keer zo groot. Er komt ook een eigen website die gelinkt is aan de landelijke webshop. Pro ducten kunnen thuis worden be zorgd of opgehaald in de winkel." De komst van Electro World Hulst brengt ook extra werkgele genheid met zich mee. Binnen kort begint het werven van bij voorbeeld monteurs, bezorgers en installateurs. donderdag 29 oktober 2020 Ergernis over tekort aan vaccin Dorpsraadbestuurder Stephanie Hollestelle en initiatiefnemer Johnny van Voren zullen zondag voor het eerst in jaren weer een Hoofdplaatse klok horen luiden: voor de bevrijding. foto anne hana 275 zestigplussers en (chro nisch) zieken uit groot Hulst zijn de dupe geworden van het te kort aan griepvaccin, dinsdag tij dens de massavaccinatie in Hulst. Huisartsenpraktijk Pallion probeert naarstig nog vaccin te bestellen, ondanks een landelijk tekort. Sheila van Doorsselaer Hulst -Robbert Zijl, huisarts Hulst Lang verstoken van een elek tronicazaak blijft Hulst en om streken niet. BCC sluit binnen kort de deuren, maar bij Mor- res Wonen opent een grote Electro World. Sheila van Doorsselaer Hulst Eindelijk, er hangt weer een klok in Hoofdplaat. Bij het mo nument aan de Spuikom staat sinds zaterdag een vier meter hoge klokkentoren. Zondag doet hij voor het eerst dienst, als in heel West-Zeeuws-Vlaan- deren om 12.00 uur de klokken luiden om de bevrijding te her denken. Bob Maes Hoofdplaat -Johnny van Voren, bedenker klokkentoren AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie Biezonder Hoed (textiel); 13.00 uur: Creatief hand- werkcafé; BRESKENS Spui- plein, 08.00-13.30 uur: Weekmarkt; HULST 's Landshuis, 13.00-16.00 uur: Open, expositie schil derijen; Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Foodmarkt; Jonge rencentrum Komma, 15.00 uur: Open (12 23 jaar); 't Jagertje, 18.30-19.30 uur: Mountainbike 8 - 14 jaar; NIEUWVLIET Speel- boerderij Pierewiet, 10.00-18.00 uur: Open; SAS VAN GENT Indu strieel museum, 12.30-17.00 uur: Open PHILIPPINE Gymzaal, 15.30-17.00 uur: Kids2fun sport en spel 6-12 jaar; SINT -JANSTEEN De Warande, 18.30 en 20.00 uur: Spaans; SLUIS Molen, 10.00 17.00 uur: Open; Belfort, 13.00 -16.30 uur: Expositie Gan- zenwijn; Carillon Bel fort, 15.30-16.30 uur: Concert tgv 60 jaar carillon; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum open; Biblio theek, Tijdens ope ningsuren, foto expo sitie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; Leger des Heils aan de Dijkstraat, 10.00 uur: Stilte en rustmo ment; Lokaal 54 aan de Nieuwstraat, 13.00-18.00 uur: Open met einde- jaarsexpositie Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53