II Borsele: 'Kom maar op als je het beter kan' 7 WISSENKERKE MUZIEKVERENIGING GAAT NIET NAAR MFA MAAR IN OUDE DORPSHUIS Er staat een hoop op stapel voor Wissenkerke. Een nieuw dorpshuis, een nieuwe raadszaal en een aantal nieuwe appartementen. Die komen samen in een multifunctionele accommodatie op het voormalige Aldi-terrein. Het oorspronkelijke plan komt van mu ziekvereniging Apollo, die zelf uit mag wijken naar het oude dorpshuis. ,,Wij zijn zelf in 2016 naar de gemeente gestapt om aan te geven dat wij niet meer met zijn allen op een veilige manier in ons huidige lokaal kunnen'', ver telt Apollo-penningmeester Leo van Nieuwenhuijze. ,,De gemeente vroeg ons om zelf met een plan te komen. Een archi tect heeft vervolgens voor ons een heel nieuw gebouw getekend voor op het Aldi-terrein. Toen is het balletje gaan rollen en kwam men op het idee om er een MFA neer te zetten." Geluidsprobleem Des te opmerkelijker is dat nu juist Apollo buiten de MFA-boot valt. Nieuwenhuijze: „Aanvankelijk zou de MFA alleen maar voor de muziekvereniging zijn. Maar toen hij helemaal was afgetekend bleek het lastig te zijn voor Apollo om daar te repeteren. Vanwege de ap partementen die er bij komen zit je dan al gauw met een geluidspro bleem. Daarom is ons Onder de Toren aangeboden." Dat oude dorpshuis, aan de Aanvankelijk zou de MFA alleen maar voor de muziekvereniging zijn Voorstraat, is voor Apollo ook een goede oplossing. ,,Wij kunnen daar prima mee uit de voeten. Voor ons was van belang dat we een eigen ruimte hebben die groot genoeg is en waar we zelf de regie over kunnen voeren. Waar we de instrumenten gewoon kunnen la ten staan. De ruimte is voor ons goed, ook om te vergaderen of les sen te geven." Verdere details van de nieuwe MFA blijven nog even geheim. Wethouder Adrie van der Maas wil daar nog niks over kwijt. ,,Ik wil de plannen eerst aan de commissie voorleggen die ons hierin begeleidt. Het zou niet netjes zijn als die men sen dit uit de krant zouden moeten vernemen." Duidelijk is in ieder ge val dat, als de gemeenteraad het plan van het college goedkeurt, de raadsvergaderingen in de toekomst gaan plaatsvinden in de nieuwe MFA, schuin tegenover het ge meentehuis. Dat op zijn beurt grondig wordt opgeknapt. Minimaal tien appartementen Daarnaast krijgt het nieuwe ge bouw de functie van dorpshuis. Verder lijkt er ook rekening te zijn gehouden met een fysiotherapeut en andere ruimtes waar onderne mers gebruik van kunnen maken. Ook komen er appartementen in. Volgens het collegevoorstel moe- ten dat er minimaal tien zijn. Wanneer er precies begonnen kan worden met de bouw is nog niet bekend. Het moet uiteraard eerst nog 'door de raad'. Maar wat Van Nieuwenhuijze betreft mag het zo snel mogelijk zijn. ,,Want het loopt al sinds 2016." Dat vertelde wethouder Arno Wit kam gisteren tijdens een bijeen komst waarin hij samen met col lega-wethouders en de burgemees ter terugkeek op de eerste twee jaar van het huidige college. Ook werd vooruitgeblikt op de resterende paar jaar. Witkam wil binnen een jaar met een concreet plan komen voor het 'uitdaagrecht'. ,,Inwoners kunnen dan bijvoorbeeld een stukje openbaar groen gaan onder houden.'' B en W zeggen dat bijna alle za ken die in 2018 werden afgesproken in het collegeprogramma in gang zijn gezet. Zo refereert Witkam (PvdA) aan het inmiddels concrete plan voor een randweg bij Hoede- kenskerke. Die moet ervoor zorgen dat onder meer vracht- en recrea- tieverkeer niet meer door de dorps kern hoeft te rijden. ,,We hopen dat deze randweg ook voor minder ver keer in Langeweegje gaat zorgen'', zegt hij. SGP/CU-wethouder Kees West- strate ziet nog een uitdaging liggen als het gaat om de huisvesting van seizoenarbeiders. Onlangs slaakte hij nog een soort noodkreet: 'Heb ben we nu wel of geen probleem Inwoners kunnen bijvoorbeeld openbaar groen gaan onderhouden met de plaatsing van deze mensen?' Aanleiding was het feit dat de sec tor had laten weten voor dit jaar geen centrale huisvesting nodig te hebben, terwijl daar wel over werd gepraat. ,,Maar is er echt een gebrek aan geschikte huizen voor deze mensen'', zegt Weststrate nu. ,,Je ziet bijvoorbeeld dat seizoenarbei ders steeds vaker in particuliere woningen terechtkomen." De wet houder zegt nog altijd in te zetten op de komst van een centrale plek binnen de gemeentegrenzen waar fruittelers hun seizoenarbeiders kunnen huisvesten. Onderzoek naar voetbalclubs Wethouder Marga van de Plasse (CDA) verwacht veel van een on derzoek dat de gemeente momen teel uitvoert naar de toekomstbe stendigheid van de voetbal- en ten nisverenigingen en hun accommo daties. Als gemeente met veel kleine kernen, kent Borsele ook re- latief veel kleine clubs. ,,Het is niet ondenkbaar dat ze op het gebied van bestuurskracht en ledenaantal len in de problemen komen'', zegt Van de Plasse, die nog niet wil spe culeren over het samenvoegen van clubs en/of accommodaties. ,,We wachten eerst de resultaten af.'' Enkele van de vele andere zaken die het Borselse college de afgelo pen twee jaar in gang heeft gezet, zijn onder meer het masterplan Nieuwdorp, het actieplan sociaal domein en de komst van een nieuwe brandweerpost in Hein- kenszand. Het tegengaan van per manente bewoning op vakantie parken komt nog niet helemaal van de grond, ondanks regelmatige con troles. Een visie over de toekomst van kerkgebouwen zit in de pijplijn. donderdag 29 oktober 2020 Apollo speelt een mooie sleutelrol Willem Adriaansens Wissenkerke -Leo van Nieuwenhuijze, penningmeester Apollo Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke kwam met het idee en de tekening van een gebouw op het Aldi-terrein in Wissen kerke. Zoals de plannen nu zijn trekt Apollo straks juist niet in de MFA maar krijgt het de sleu tel van het oude dorpshuis. foto izaAk verkeste Inwoners van de gemeente Bor- sele krijgen in de toekomst de kans om taken van de gemeente over te nemen als ze denken dat ze het zelf beter kunnen. Dit zo geheten 'right to challenge' is één van de zaken die het Bor- selse college de komende twee jaar nog wil uitvoeren. Rob Paardekam Heinkenszand -Arno Witkam, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52