Zwarte cijfers, maar er heerst chagrijn. Hoe komt dat? Fietscafé 't Spulletje in Waarde verkoopt nu ook brood en taart Bouw hotelappartementen aan Bleekveld begonnen 6 Wie helpt bijen en patrijzen op Tholen? VIER VRAGEN REIMERSWAAL^ MIJN DORP, MIJN STAD Heel teleurstellend dat u zo hoog van de toren blaast, maar geen dekking heeft Nu de pomp noodgedwongen droog is gelegd, verkoopt kastelein Sandra de Jonge brood, taart en an der lekkers van bakkerij De Smaakkraker uit Rilland. Bakker Esther Remeeus bracht gisteren in alle vroegte de eerste bestellingen naar Waarde. ,,Het idee is ontstaan nadat we het over de verplichte sluiting van de ho reca hadden. Voor 't Spulletje val len alle inkomsten weg en wij missen ook flink wat omzet, zo'n dertig tot veertig procent. We heb ben best wat klanten in de horeca. Restaurants maken nog wel af haalmaaltijden, maar niemand komt natuurlijk een punt appel taart afhalen." We hebben zelfs al klanten uit Kruiningen, Krabbendijke en Yerseke Een extra afzetpunt in Waarde lag voor de hand. Sinds deze zo mer is er geen supermarkt meer in het dorp. De voormalige eigenaren verkopen nog wel brood aan huis. Door de service van 't Spulletje en de Smaakkraker is er nu een tweede adres waar vers brood te koop is. Remeeus: „Behalve brood is ook de rest van ons assortiment op woensdag en zaterdag in Waarde te verkrijgen. Mensen moeten wel uiterlijk twee dagen van te voren hun bestelling door geven." Gunnen Volgens Sandra de Jonge moet het nog een beetje op gang komen, maar zijn de eerste reacties al heel positief. ,,We hebben zelfs al klan ten uit Kruiningen, Krabbendijke en Yerseke die bij ons bestellen. Daar moeten ze speciaal voor naar Waarde, maar ze doen dat omdat ze het ons echt gunnen. Dat is heel fijn. Het is even afwachten hoe het straks loopt, maar dat zien we wel. Wij gaan in elk geval niet bij de pakken neerzitten!" Gistermiddag werd het officiële startschot gegeven voor de bouw van de achttien hotelapparte menten (ook wel city lofts ge noemd). Ze worden als investe ringsobject verkocht, waarna de eigenaren ze kunnen verhuren. Dat kunnen ze in handen leggen van Largo, zeg maar de wat luxere poot van Roompot. Alle hotelservices, zoals bijvoorbeeld de ontvangst van gasten en de schoonmaak, worden verzorgd door Katoen, dat al met een bras serie en hotel aan de andere kant van het plein zit. Volgend jaar De verwachting is dat de hotel appartementen zowel zakelijke gasten als toeristen die wat meer luxe wensen zullen trekken. De lofts hebben onder meer een woonkamer, keuken en een aparte slaapkamer. Als de bouw zonder tegenslagen verloopt is het nieuwe complex in oktober volgend jaar klaar. THOLEN Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) zoekt Tho- lenaren die willen helpen om de leefgebieden van de patrijs en wilde bijen te verbeteren. Voor waarde is wel dat de deelnemers zelf over een erf, dijk, camping, weiland of akker beschikken. Deelnemers aan het project, dat 'Stapstenen voor soorten' is genoemd, ontvangen een subsi die voor hun inspanning. Het doel is om leefgebieden van al lerlei dieren te verbeteren. Aanmelden bij Hans Wonder- gem, projectmedewerker SLZ, via hans.wondergem@ landschapsbeheerzeeland.nl. donderdag 29 oktober 2020 De belastingen gaan niet extra omhoog en grote bezuinigingen blijven uit. Reden voor blijd schap in deze financieel barre tijden? Niet in Reimerswaal. Daar overheerst bij vijf van de zes raadsfracties chagrijn, omdat er geen visie op de toe komst van de gemeente is. Joeri Wisse Kruiningen J Reimerswaal heeft een slui tende begroting, mooi toch? I Niet als je het aan de Christen Unie, de grootse oppositiepartij, vraagt. Huib Bouwman voorspelt dat de sociaal zwakkeren als eer ste klappen krijgen. Het huishoud boekje is namelijk op orde doordat Reimerswaal beknibbelt op de op lopende zorgkosten en een greep in de spaarpot doet. Dat zit ook coalitiepartner PvdA niet lekker. Dat de zorg moet inleveren maar de haventarieven ongewijzigd blij ven, vindt Hans van Stel tekenend. Net als het CDA, mist de PvdA een visie van wethouder Dirk Verburg van financiën hoe Reimerswaal weer vet op de botten krijgt. 2 Wat vindt de altijd kritische partij van Verburg, Leefbaar Reimerswaal? Voorman Marien Weststrate is dui delijk. Hij zegt dat de raad als hoogste baas van Reimerswaal het college van B en W niks moet ver wijten, maar lef moet hebben om zelf de regie te nemen. De greep uit de kas ziet hij als 'een noodop lossing'. Had Verburg dat niet ge daan, dan was Reimerswaal onder toezicht van de provincie gekomen. Met als gevolg dat je geen baas meer over je eigen centen bent. Weststrate herinnerde CU en PvdA er deze week fijntjes aan hun wei gering om eerder dit jaar samen met alle andere partijen achter de schermen stevige keuzes voor te koken. 3 Kritiek hebben is één, maar komen de criticasters ook met oplossingen? Bouwman (CU) verklaarde ge heimzinnig over enkele weken 'zin nige plannen' te presenteren, maar dat is te laat voor de begro ting van 2021 die dinsdag moest worden vastgesteld. Wel diende hij een amendement in om niet langer 173.000 euro uit de op brengst van afvalstoffenheffing te halen om zwerfvuil op te ruimen en het salaris van de boa te beta len. Dat mag volgens de wet na melijk niet. Tot grote ergernis van Artwin Otte (SGP) had Bouwman geen idee hoe dit nieuwe gat in de begroting zou moeten worden opgelost. ,,Heel teleurstellend dat u zo hoog van de toren blaast, maar geen dekking heeft." Alle andere par tijen waren het met hem eens en stemden het voorstel weg. -Artwin Otte, SGP 4 Gaan de bedenkingen alleen maar over geld en zorg? Nee. De VVD is vooral be zorgd over de lokale economie. Er is namelijk geen vierkante meter bedrijfsgrond meer te koop in Rei- merswaal. Alles is verkocht of in optie. ,,Moeten we bedrijven naar buur gemeenten sturen? Dat kan niet de bedoeling zijn", vond Ida Sinke. De VVD vindt het -daar is-ie weer- hoog tijd voor een toekomstvisie. Een mooi moment volgens haar om ook meteen na te denken over het functioneren van de gemeen teraad zélf. „Barman, doe mij nog maar twee 'bruine boterhammen'!" Iedere kroegbaas zal dit lollige synoniem voor een biertje - de voedingswaarde schijnt even hoog te zijn - bekend in de oren klinken. Bij fietscafé 't Spulletje in Waarde is het werkelijkheid geworden. Joeri Wisse Waarde - Sandra de Jonge, 't Spulletje Twaalf van de achttien hotelap partementen in een nog te bou wen complex aan het Bleek veld in Goes zijn al verkocht. Dat heeft makelaar Joris Jobse gisteren gezegd. Rob Paardekam Goes COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Panna- kooi Goes-West, 14.00-15.30 uur: Sport& Spel 6-12 jaar; Jeugdcentrum Goes- Noord, 14.00-16.00 uur: Creatieve activi teiten 8-12 jaar; Gras veld Bergweg, 15.15 16.45 uur: Sport&Spel en Creatieve activi teiten 6-12 jaar 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-12.00 uur: Sporten HEINKENSZAND v.d. Biltplein, 08.00 12.00 uur: Week markt; Binnenuit, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Schilderijenexpositie Gerhard van Rhoer 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief'; KAPELLE Hal Ge meentehuis, 09.00 12.00 uur: Expositie 'Kroniek van Zuid-Be veland'; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie KRABBENDIJKE Ate lier Zeeklei, 09.30 12.00 uur: Activiteit 'Kaartjes maken'; 13.00-16.00 uur: Kleuren en stenen schilderen KRUININGEN Bachten Vaete, 09.00-12.00 uur: In loopspreekuur Rei- merswaalse wijk agenten SINT-ANNALAND Havenplein, 13.00 16.00 uur: Week markt Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen. Esther Remeeus (r) levert de eerste vracht bestellingen af bij Sandra de Jonge (l) van 't Spulletje. Het fietscafé is samen met bakkerij De Smaakkraker uit Rilland een afhaalpunt op Waarde begon nen. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51