O O) CD O ZEELAND 15 Yersekenaar fietste geregeld zij-aan-zij met Giro-winnaar Milan Vader Delta Jarenlang namen ze het tegen elkaar op in het jeugdcircuit. Davy Gunst uit Yerseke en de Brit Tao Geoghegan Hart reden bij de junioren vaker met elkaar dan zonder elkaar. Strijdlust was toen al een onmiskenbare eigenschap van de Brit. ,,Het was een jongen die wist waarvoor hij reed. Het is een harde werker", omschrijft Gunst. De eerste kennismaking tussen Tao Geoghegan Hart en Davy Gunst da teert alweer van zo'n negen jaar gele den. De twee troffen elkaar op jonge leeftijd tijdens de nieuwelingeneditie van de Wim Hendriks Trofee in 2011, nota bene in het Zeeuws-Vlaamse Koewacht. Dat beide renners talent hadden, was op dat moment al duide lijk. ,,Ik kon me lange tijd vooraan staande houden, maar uiteindelijk reed ik in de finale in een achtervol gende groep voor de zesde plaats", herinnert Gunst zich. Aan de finish ging uiteindelijk de overwinning naar Nino Honigh, des tijds de toprenner bij de Nederlandse nieuwelingen. Tao Geoghegan Hart was alert en zat eveneens in de kop groep, maar zoals vaak in de jeugd bij hem het geval zou zijn, was het net niet. Na een slopende wedstrijd over kasseien moest hij genoegen nemen met een ondankbare vierde plaats. Het was echter een voorbode van veel meer. Jaar na jaar zou Tao Ge oghegan Hart zich gestaag ontwik kelen. Niet voor niets behaalde hij als tweedejaars junior een mooie negende eindklassering in de SPIE Internationale Junioren Drie daagse, een wedstrijd waarin zijn latere Giro-concurrent Wilco Kel- Niemand had toen ooit kunnen voorspellen dat Tao Geoghegan Hart zeven jaar later een grote ronde zou winnen derman ook ooit deelnam. Met name in de Nations' Cup wed strijden kwam hij vaak Gunst tegen. ,,Hij was toen al een renner die vanaf het begin de koers hard maakte. Hij had echter de pech dat hij op weinig steun van zijn landgenoten kon reke nen, aangezien de Britse selectie in de breedte minder sterk was. Dene marken deelde de lakens uit met Mads Pedersen, maar ook wij hadden met Nederland een ijzersterke selectie met Ma- thieu van der Poel als absolute speerpunt. Zij acteren nu allen op het hoogste niveau, wat maar aan geeft hoe sterke lichting het was." Toch hield Geoghegan Hart zich meer dan staande. Sterker nog, in de Wim Hendriks Trofee had hij klaar blijkelijk de liefde voor kasseien ont- dekt, want in de junioreneditie van Parijs-Roubaix reed hij naar een ver rassende derde plaats achter kasseien specialisten als Mads Pedersen en Na than van Hooydonck. ,,Ik reed zelf in die wedstrijd naar een dertiende plaats, maar was vooral onder de in druk van zijn prestatie als lichtge wicht. Niemand had toen ooit kun nen voorspellen dat Tao Geoghegan Hart zeven jaar later een grote ronde zou winnen, maar dat was zeker al een prestatie van formaat." Openhartige kerel Na die wedstrijd leerde Gunst de la tere Giro-winnaar beter kennen. ,,We hebben heel lang met elkaar gepraat in de kleedkamer. Hij was toen al een hele aardige kerel. Het is een zeer openhartige jongen. Toen ik na de ju nioren naar de opleidingsploeg van Rabobank ging, was hij één van de eersten om mij te feliciteren, terwijl hij zelf al een contract bij Team Sky had afgedwongen. Dat siert hem als mens." Terwijl de onfortuinlijke Gunst noodgedwongen moest stoppen we gens hartproblemen, maakte Tao Ge oghegan Hart al snel zijn profdebuut. Afgelopen weekend volgde op 25-ja- rige leeftijd het hoogtepunt, toen hij zich tot de verrassende eindwinnaar van de Giro kroonde. ,,Door de coro- natijd was het een andere Giro dan we gewend zijn, maar dat doet niets van zijn prestatie af. Er zijn maar weinig renners die kunnen zeggen dat ze een grote ronde hebben gewonnen. Het is jammer dat ik zelf nooit de kans heb gekregen om te kijken hoe ver ik zou kunnen komen, maar als ik zie hoe ge neratiegenoten als Mads Pedersen, Mathieu van der Poel en nu Tao Geog hegan Hart de absolute wereldtop vormen, dan vervult mij dat alleen maar met trots", besluit Gunst. donderdag 29 oktober 2020 GO Milan Vader rijdt zaterdag in Barcelona de laatste wed strijd voor de Copa Catalana. De Middel burgse moun- tainbiker sluit daar zijn sei zoen mee af. Het parkoers ligt pal naast het Olympisch Stadion van 1992. De 24-ja- rige Walche- naar geldt met zijn vierde plaats op de wereldranglijst als favoriet voor de zege. De organisatie van het Delta weekend richt haar pijlen op een nieuwe ju bileumdatum in 2021. Dit jaar werd de vijftig ste editie nood gedwongen af geblazen. Het 50ste Del taweekend moet gehou den worden van vrijdag 18 tot en met zon dag 20 juni vanuit Zierik- zee. In het weekend van 12 en 13 juni wordt boven dien als een malige extra de Veronicarace gevaren vanuit Colijnsplaat. Gunst ziet hoe hard werken loont voor jeugdvriend Geoghegan Hart Job de Feijter Yerseke - Davy Gunst (25) 1 'rj Davy Gunst (links, in het rood-wit) en Tao Geoghegan Hart (rechts, zonder bril) bijna zij-aan-zij in de Wim Hen driks Trofee van 2011. foto freddy scheele Tao Geoliegbn Hart viert zege in de Ronde van Italië f zijn eind- FOTO AP a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43