EENS EEN ZEEUW... vK! 9 Evelien Krabbe (40) woont met haar man Ronald de Waal en twee kinderen in Amstelveen. De geboren Nieuwerkerkse werd christelijk opgevoed en woonde in vier verschillende huizen in Zierikzee. Ze werkt in de zorg en hielp in de eerste coronagolf mee op een speciaal opgerichte Covid-afdeling. „Voor mij de rustigste drie maanden van mijn hele carrière." Hoe was je jeugd? ,,Ik ben in Nieuwerkerk geboren. Op mijn tweede jaar namen mijn ouders de boerderij van opa en oma in Zonnemaire over. Fantas tisch om daar op te groeien. Ko ninginnedag en de Sinterklaasin tocht samen met dorpsbewoners vieren was erg leuk. Er zijn in Zonnemaire nog twee zusjes en één broertje bij gekomen. Later is één van mijn zusjes overleden, op vierenhalfjarige leefdtijd. Op mijn dertiende jaar verhuisden we naar Zierikzee in verband met gezond heidsproblemen van mijn moe der.'' ,,Zonnemaire had nog een basis school. Met zes kinderen zaten we in één groep. Met drie groepen in één klaslokaal. Fijne tijd. Vanaf een jaar of negen kon je op de meisjesclub van de kerk. Alle meisjes van het dorp zaten er op. Bij Iefka. We deden dingen die je nu niet meer zou verzinnen. Kaarsvetballen maken terwijl Iefka een kerstverhaal voorlas." ,,Ik kreeg een pony. Naar het strand gingen we vroeger bij 't Veer, waar je met de auto kon ko men. Later naar Bouwdok. Van palen afspringen en krabben van gen. Naar Den Osse gingen we ook. Mijn eerste bijbaantje was bollen pellen bij de boer in Zon- nemaire. Later heb ik nog vakken gevuld." ,,Op de Prins Maurits. Ik kom uit een christelijk wereldje. Onze kerk stond in de Zevengetijstraat in Zierikzee. Het jammere is dat ik opgevoed ben met goed of fout. Er zat niets tussen. We leerden niet discussiëren of zelf onderzoek doen. Nu is dat anders! We doen sowieso alles op zondag. Ik wil niet dat mijn kinderen de zondag later herinneren als de dag dat niets mag. Dat is vooral mijn her innering. En dat ik een rok aan moest." Voeden jullie de kinderen anders op? ,,We willen de kinderen zelf leren nadenken en onderzoeken. Dus niet klakkeloos doen wat iemand op een preekstoel vertelt. Gelukkig zitten we hier bij een christelijke gemeente waar dat allemaal moge lijk is. Iedereen mag zijn zoals ie is. Een kerk is trouwens een goede manier om nieuwe contacten te leggen na een verhuizing." ,,Op mijn zestiende begon ik bij De Wieken. Tot ik in Goes mijn diploma Verzorgende IG haalde. Toen stapte ik over naar De Corne lia, afdeling revalidatie. Daar bleef ik tot we verhuisden. Als zzp'er werkte ik ook bij Zorgbureau van der Bijl. Particuliere thuiszorg." ,,In verband met Ronalds werk. Vanuit Zierikzee eerst naar Am sterdam. Ons huis in Zierikzee hielden we er nog drie jaar bij. De kids zijn ook daar geboren. Ze heb ben er de kraamtijd doorge bracht." ,,Vanuit Amsterdam gaan veel mensen hier wonen, vanwege de goedkopere huizen met meer tuin. Onze voordeur ligt op 800 meter van de Amsterdamse grens ,,We eten nog erwtensoep met pannenkoeken en nemen regel matig woste mee als we in Zeeland zijn geweest. Verder doe ik hier zoveel mogelijk op de fiets. Ik ben van kindsaf aan niet anders ge wend." Met mooi weer is Zeeland zalig, in de herfst troosteloos en uitgestorven ,,Een grote zorgorganisatie in Am sterdam en omgeving. Met vele in stellingen en wijkzorg. Sinds sep tember werk ik in de wijkzorg naast onze eigen woonwijk. In fe bruari ga ik terug naar school, voor verpleegkundige leren." ,,De zorg is helemaal wat ik leuk vind. Helaas is er veel veranderd in de vijfentwintig jaar. Meer com- puterwerk. In de wijkzorg heb je alle aandacht voor één persoon. Tijdens de eerste coronagolf heb ik op een speciaal opgerichte Covid- afdeling gewerkt. Alleen collega's die er honderd procent voor wil den gaan, melden zich aan. We waren supergemotiveerd. Nooit lagen we vol, omdat ziekenhuizen veel patiënten zelf hielden. Voor mij dus de rustigste drie maanden van mijn hele carrière. We hebben als collega's veel gedeeld met el kaar en vormden een hechte groep." Kom je nog vaak naar Zeeland? ,,Door corona nu minder. Normaal één keer in de twee maanden. Weinig voor verjaardagen, meer voor het logeren in Colijnsplaat bij een zus. Heerlijk rustig slapen daar. Met mooi weer is Zeeland za lig, in de herfst troosteloos en uit gestorven." ,,We hebben in Haamstede onze vakantie doorgebracht. Ik werd in die week ook 40 jaar. Dat was extra leuk, veel visite van het eiland." ,,Als ik nog een moeder had gehad, had ik haar als antwoord gegeven. Verder mis ik weinig. Met degenen die we willen zien, spreken we af. Ik mis wel de Zeeuwse werkmen- taliteit. De stadse mentaliteit is er niet mee te vergelijken. Minder fijn. In Zeeland heeft men meer hart voor de zaak.'' Meer Zeeuwse voordelen? ,,De frisse lucht, de zee en meer rust. Ik rijd sinds ik hier woon door bij een oranje stoplicht. Iets wat ik in Zeeland nooit deed." „Wanneer mensen mij tot vijfjaar geleden vroegen waar ik vandaan kwam, antwoordde ik altijd met: uit Amsterdam, maar ik ben een Zeeuw. Nu kom ik gewoon uit Amstelveen.'' ,,Mensen horen dat ik geen origi nele ben. Als ik het over Zeeland heb, blijken veel mensen er familie te hebben. Ik woon hier fijn, kom nog niet terug. Wij leven met wei nig plannen en zien wel hoe het leven komt." donderdag 29 oktober 2020 GO 'We nemen regelmatig woste mee terug naar de Randstad' Gerrit van Loon Hoe was je schooltijd? Waren jullie veel buiten aan het spelen? De middelbare school volgde je in Middelharnis. Evelien Krabbe en haar kinderen. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Je werkt in de zorg. Zat dat er vroeger ook al in? Waarom ben je verhuisd uit Zee land? Hoe in Amstelveen terechtgeko men? Zeeuwse gewoontes meegeno men? -Evelien Krabbe Je werkt voor Stichting Amstel- ring. Wat maakt je werk zo mooi en waardevol? 's Zomers hier wel vaak te vin den? Wat mis je aan Zeeland het meest? Voel je je echt Zeeuws?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37