II Iets meer Zeeuwen zijn positief getest Hoe viert u sinterklaas? ZEELAND 3 aldus bestuursvoorzitter Rinus Voet. „Buiten kijf staat dat wij ons streng aan de richtlijnen houden, dus het zal een heel simpel verhaal worden. Maar de precieze invulling moeten we nog bespreken." Bij zorgorganisatie Gors leven ook 'allerlei ideeën', aldus een woordvoerder. Een overkoepelend besluit voor alle locaties is echter nog niet genomen. REACTIES dus volledig digitaal, denkt Roe lands datfilmpjevandesint een goed alternatief is. ,,Misschien zelfs nog wel leuker dan een huisbezoek. Omdat de sint de kinderen echt toespreekt aan de hand van een vooraf ingevulde vragenlijst, is het heel persoonlijk. En omdat dat ge beurt vanuit 'zijn eigen huis en werkkamer', is de beleving ook gro ter." Behalve videoboodschappen op bestelling behoort ook live zoomen met de goedheiligman tot de moge lijkheden. Volgens de Hulster ondernemer We hebben zelfs een keer 's avonds met een paard in Hulst gefilmd is er al belangstelling van particu lieren en ook van bedrijven, want die kunnen ook filmpjes laten ma ken. Belangrijk in deze tijd, vindt Roelands. ,,Je merkt dat er bedrij ven zijn die zeggen: we doen niks, want er is corona. Dat kan, maar aan de andere kant is het ook belangrijk om iets positiefs te doen voor werk nemers. We proberen er ondanks alles toch een leuk sinterklaasfeest van te maken, alles beter dan niks, toch?" Scholen Niet alleen thuis krijgt het sinter klaasfeest dit jaar noodgedwongen een andere invulling, ook op Zeeuwse scholen en kinderdagver blijven is het niet als vanouds. Zo komen er dit jaar geen sint en pie ten langs bij de locaties van Kinder opvang Walcheren. ,,We vieren het wel, maar eigenlijk een stuk simpe ler", zegt Wendy Suurmond van KOW. ,,We zullen geen groepen sa menvoegen voor een groot feest. Onze pedagogische coaches verstu ren wel een brief met allerlei tips om toch sinterklaas te kunnen vie ren." Ook de Prisma Scholengroep, met dertien scholen op de Bevelan- den, Walcheren en Schouwen- Duiveland, heeft bewust gewacht met het plannen van activiteiten, Theo Giele Vlissingen De groei van het aantal vastge stelde besmettingen vlakt wel af in Zeeland. In de voorgaande weken sprong dat aantal steeds met meer dan ioo omhoog. Terwijl het aantal positief ge teste Zeeuwen nog stijgt, nemen de aantallen in de noordelijke pro vincies juist af. Zeeland is daardoor niet langer de 'minst besmette' provincie in het land. Dat is nu Groningen, gevolgd door Fries- land. Zeeland staat nu op een derde plek. Niveau 'ernstig' Zeeland nadert de grens van 150 besmettingen per week per 100.000 inwoners. Mocht dat getal overschreden worden, dan is er de kans dat Zeeland opschuift van ni veau 'zorgelijk' naar 'ernstig'. Ove rigens ligt de besmettingsgraad in Zeeland nog verder onder het lan delijk gemiddelde. In grote delen van het land geldt de fase 'zeer ernstig', onder meer in de aan grenzende regio's Midden- en West-Brabant en Rotterdam-Rijn mond. Het aantal testen in de teststra ten en -locaties in Zeeland nam vorige week met bijna 400 af tot 4059. Daarbij moet worden aange tekend dat ook mensen van buiten de provincie in Zeeland getest worden. Sinds er gisteren ook in Hulst wordt getest, zijn nu zes Zeeland krijgt meer capaciteit in laboratorium voor testen testlocaties in Zeeland in bedrijf. In Goes, Terneuzen, Vlissingen, Oostburg en Zierikzee konden mensen zich al op corona laten tes ten. Daarnaast heeft de GGD Zee land een team dat testen thuis uit- voert bij mensen die zelf niet naar een testlocaties kunnen komen. Er komt ook meer laboratorium capaciteit beschikbaar voor Zee land. Het Rotterdamse laborato rium TLR gaat ondersteuning ge ven aan het vergroten van de test capaciteit in Zeeland, aldus GGD Zeeland. Tholen De meeste besmettingen in de pe riode van 19 tot en met 25 oktober stelde de GGD Zeeland vast in de gemeente Tholen (75). Daarna vol gen Goes (60), Terneuzen (58), Schouwen-Duiveland (55), Vlis- singen (55), Hulst (50), Middel burg (42), Reimerswaal (33), Bor- sele (29), Sluis (25), Noord-Beve land (16), Veere (14) en Kapelle (11). donderdag 29 oktober 2020 Op onze Facebookpagina vroegen we hoe u dit jaar het sinterklaasfeest viert, nu dat wat betreft het kabinet slechts met drie personen buiten het eigen gezin om mag. Van de mensen die reageer den zegt de meerderheid dat gewoon te doen net als altijd; met het gezin en opa/oma of andere familieleden. 'Ze (de kinderen, red.) zijn nu 2 en 5, dus dat laat ik me niet afne men. Ze vinden het zo mooi', reageert bijvoorbeeld Eveline Westveer. Voor Evemaar van Rossum wordt het water bij de wijn doen: 'Wij vieren het normaal gesproken met gezinnen, t jaar is het om te janken'. vijf Dit Kijk op de site bij /video met de goedheiligman Patrick Roelands bij een gedekte tafel in de keuken van Sinterklaas in de filmstudio in Kloosterzande foto anne hana - Patrick Roelands, filmpjevandesint De afgelopen week zijn 523 in woners van Zeeland positief ge test op het coronavirus. Dat zijn er 27 meer dan in de voor gaande week. ÊQUS.i WKU Testbuisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31