Paul de Leeuw en Astrid Joosten nieuw vrijdagduo voor Op1 U MEDIA CULTUUR 25 als er vals centraal. Die fan moet bepalen welke kraai of nachtegaal gaat afvallen. De gene die overblijft, gaat een duet aan met, in dit geval, O'G3NE. Kan deze zingen, dan wint de fan 5000 euro. Is het vals, dan gaat dat bedrag naar de valse kraai. De fan en artiest krijgen hulp van een panel dat bestaat uit Jeroen van Koningsbrugge, Marieke Elsinga, Samantha Steenwijk, Fred van Leer en Ronnie Flex. ,,Het is een afvalrace, het is muziek, want er wordt gezon gen en het is raden, een soort Wie is de Mol? Iedereen wil uiteindelijk we ten of de figuren op het podium kun nen zingen, of niet. Het is het enige programma waarin wordt gejuicht als er vals wordt gezongen.'' Carlo Boszhard weet hoe een stu dioprogramma kan uitmonden in een succesnummer. De televisiema ker zit immers in de jury van The Masked Singer dat wekelijks kijkersre cords overtreft ,,Ook dat is raden en thuis meespelen. Wie zit er in dat pak? En geloof mij, in de zaal is het honderd keer moeilijker dan thuis.'' Hij voelt de wind in de rug bollen. Carlo Boszhard gaat lekker bij RTL, de zender waar hij in bijna drie de cennia uitgroeide tot een toonaange vend gezicht. De televisiemaker 'doet' dit seizoen vijf programma's: In The Masked Singer en Oh Wat een jaar vervult hij een gastrol, bij I Can See Your Voice is hij de presentator, net als bij Married at First Sight waar van de opnames net achter de rug zijn. Die van de TV Kantine komen eraan. ,,Met die opnames wachten we altijd lang, zodat we zo actueel moge lijk zijn.'' Vijf programma's dus. ,,Er zijn tijden geweest dat ik er twee had'', zegt hij droogjes. Het vertrek van presentato ren Linda en Johnny de Mol, Gordon en Wendy van Dijk bood hem kan sen. De een z'n dood, de ander z'n brood? ,,Ik zeg liever de een z'n job de ander z'n job'', nuanceert hij. ,,Ik ben ontzettend blij dat ik van Peter van der Vorst (directeur content; red.) zo veel vertrouwen en een volle agenda heb gekregen.'' ,,Ik was 20, werkte al bij RTL toen Bert van der Veer zei: 'Zie die televi siewereld als een soort zee. Jij staat aan de kade, wil graag de zee op en je ziet allemaal schepen. Soms gaat er eentje kopje onder en komt er van dat hout een nieuw schip omhoog. Of je blijft heel lang op zee. Ik ben blij dat ik met de TV kantine al een tijd op zee zit. Je moet ook een beetje mazzel hebben.'' De coronacrisis maakt het televi siemaken wel iets anders. Boszhard wordt regelmatig getest. We kun nen bij deze programma's nu een maal niet altijd afstand houden. Ik denk dat ik wel al zo'n dertig keer door zo'n teststraat ben gegaan. Ik hou me aan de regels, maar het is elke keer weer spannend.'' Corona hakte er ook in bij de fami lie Boszhard. Hij en broer Ron verlo ren hun opa midden in de eerste golf. ,,Hij is ziek geworden in een tehuis met veel besmettingen. Of dat corona Het is het enige programma waarin wordt gejuicht wordt gezongen was, weten we niet. Opa stierf aan een longziekte. De uitvaart in zo'n kleine kring, dat was vreselijk. Hij is superoud geworden, 101 jaar, maar het blijft een enorm gemis. Hij was er immers altijd in ons leven.'' De tweede coronagolf, zegt hij, 'raakt ons hard'. ,,Ik merk dat we alle maal prikkelbaarder zijn geworden. Mensen zijn heel verdrietig. Kijk naar de horeca. Hier in Landsmeer waren twee leuke gasten net een restaurant begonnen. Maar we moeten elkaar steunen. Proberen het licht te blijven zien. Gelukkig zie je dat televisie een belangrijke, bijna helende factor is. Er is ook behoefte aan een leuk geluid.'' Dat leuke geluid moet wat Bosz hard betreft vanavond van I Can See Your Voice komen en straks, in fe bruari 2021, weer van de TV Kantine. Zijn imitatieprogramma met Irene Moors gaat alweer het twaalfde sei zoen in. Hun geheim? ,,Ons gewel dige team met Irene, Elise Schaap, Maarten Heijmans, Ilse Warringa en Annick Boer. Die zijn goed, hoor. En dat in combinatie met de juiste kle ding, de make up de tone of voice. Niet afslachten, wel prikkelen. Ik ben er trots op.'' Wie hij nog dolgraag zou willen imiteren? ,,Fred van Leer! Maar het lukt me maar niet. Waardoor het komt, ik weet het niet. Iets té karakte ristiek misschien, maar ik sluit niks uit.'' Volgens BNNVARA zullen Paul en Astrid 'de sfeer en uitstraling van de vrijdagavonduitzendingen uitdruk kelijker het weekendgevoel meege ven'. In een reactie laten de twee we ten erg uit te kijken naar de samen werking. ,,Het is een uitdaging om met dit team, naast sfeer maken, ook een iets serieuzere kant van mezelf te laten zien'', aldus De Leeuw. Joosten vult aan: ,,Ik had heel veel zin om We hebben er erg veel zin in een sprankelende uitzending te maken weer gesprekken te voeren op televi sie. Dat ik dat ook nog eens met Paul mag doen, maakt dat ik me er zeer op verheug. We hebben er erg veel zin in om elke vrijdag een sprankelende uitzending te maken.'' BNNVARA-content directeur Gert Jan Hox noemt de gesprekken die hij met de presentatoren had 'inspire rend'. ,,Met hun enorme ervaring en gevoel voor humor kleuren we de avond net even anders in, natuurlijk zonder daarbij het journalistieke ka rakter van het programma uit het oog te verliezen.'' Bij Op1, dat elke werkdag door an dere gezichten wordt gepresenteerd, is een stoelendans gaande. Eerder werd al bekend dat Willemijn Veen- hoven en Erik Dijkstra hun werk zaamheden voor het praatpro gramma neerleggen. Veenhoven wordt de nieuwe presentator van het NPO Radio 2-programma Spijkers met Koppen en blijft ook het BNNVARA- programma Vroege Vogels presente ren. Dijkstra start begin volgend jaar met een nieuw, wekelijks pro gramma op NPO Radio 1. Het contract dat Paul de Leeuw met RTL had, werd twee weken gele den ontbonden. De presentator en het mediabedrijf hebben de intentie uitgesproken om op projectbasis te blijven samenwerken. donderdag 29 oktober 2020 GO Mazzel hebben Carlo Boszhard: ,,Dit programma is grappig, hysterisch en heeft een hoog meespeelgehalte.'' I Can See Your Voice, vanaf van avond elk donderdagavond op RTL4 om 20.30 uur Paul de Leeuw en Astrid Joosten naar OP1. fotos anp, rtl Paul de Leeuw (58) gaat aan de slag voor de publieke omroep. De presentator is binnenkort te zien in de talkshow Op1. Naast hem schuift presentatrice Astrid Joos ten (62) aan. Het nieuwe duo neemt elke vrijdag de plaats in van Sophie Hilbrand en Hugo Logten- berg, die naar de maandag verhui zen. Suzanne Borgdorff —Astrid Joosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25