II II Dumoulin sluit debuut bij nieuwe ploeg teleurstellend af met vertrek uit Vuelta Roglic pakt zijn tweede ritzege 23 WIELRENNEN VU ELTA A ESPANA A Tom Dumoulins eerste jaar bij Jumbo-Visma, zonder zeges, zit er sinds gisteren officieel op. De Limburger verliet gisteren de Vuelta, leeg en op. De eindbalans op basis van vijf bepalende momenten. 7 augustus: zijn eerste koersdag Zijn transfer van Sunweb naar Jumbo-Visma is hét wielernieuws van 2019. Maar het duurt lang voordat Tom Dumoulin eindelijk rondrijdt in het geelzwart van de ploeg waar hij zijn loopbaan een nieuwe impuls wil geven. Darm problemen houden hem in febru ari uit de Ronde van Valencia. Daarvoor heeft Dumoulin lang niet gekoerst, nadat hij met een zware knieblessure is uitgevallen in de Dauphiné. „Ongelofelijk", zegt hij. ,,Ik werk al maanden naar dit seizoen toe.'' Op 7 augustus is het echt zo ver. Na 420 dagen uit koers maakt Dumoulin zijn rentree in de Tour de l'Ain. Normaal een wedstrijdje van niets, maar als gevolg van de omgegooide coronakalender staat er nu een stevig deelnemersveld met renners die zich voorbereiden op de Tour. Jumbo rijdt de stenen uit de straat. Primoz Roglic wint. Dumoulin wordt elfde en rijdt zich in de slotetappe leeg voor de Sloveen. ,,Heel bijzonder. Nu kan ik me een beetje voorstellen hoe ze zich bij Ineos al jaren moeten voe len'', zegt Dumoulin over zijn eer ste koers met Jumbo. 5 september: de fout op weg naar Loudenvielle De voorbereiding op de Tour ver loopt prima. In de Dauphiné, waar Roglic op de laatste dag als leider niet meer opstapt vanwege een blessure, wordt Dumoulin zeven de. Hij en Roglic zijn de kopman nen, zo wordt voor de Tour be paald. In etappe 8, tijdens de eerste Pyreneeënrit op weg naar Louden vielle, gaat het mis. Op de Col de Peyresourde maakt Dumoulin een fout. Hij is gefrustreerd dat hij niet Ik ben wel blij met hoe het ging. Ik zit er gewoon weer bij Het heeft geen zin om door te gaan, want dan hypothekeer ik misschien het volgende seizoen goed genoeg is en gaat als een gek op kop rijden. Om te laten zien dat hij graag het werk opknapt voor de ploeg nu hij weet dat eigen glorie er niet inzit. Dumoulin blaast zichzelf op, maar ook de andere Jumbo-ploeggenoten. Kopman Roglic zit geïsoleerd en verliest tijd op Pogacar, die veertig secon den pakt. Dumoulin zelf verliest twee minuten en is klaar in het klassement. Hij komt in het berg dorpje gefrustreerd over de finish en heeft geen zin om de pers te woord te staan. De rest van de Tour rijdt hij in dienst van Roglic, maar Dumoulin wordt zelf nog meer dan verdienstelijk zevende. 19 september: toptijdrit naar La Planche De oude Tom Dumoulin. Als er één dag dit seizoen is waarop hij het meest op de renner lijkt van voor de tegenslagen, dan is het op 19 september. Op weg naar de top van La Planche des Belles Filles rijdt Dumoulin een steengoede tijdrit in de Tour. Hij wordt tweede op 1.21 van een ontketende Pogacar. Dumoulin is vanzelfspre kend blij met zijn resultaat. Maar de prestatie wordt overschaduwd door de manier waarop Roglic in diezelfde tijdrit zijn zeker lijkende Tourzege verspeelt. Dumoulin (en Wout van Aert) troosten Roglic, die uitgeteld op de grond zit. Beel den voor de eeuwigheid. 27 september: het gevoel na het WK Het fijne gevoel over de tijdrit in de Tour duwt Dumoulin over de streep. Hij pakt een paar dagen na Parijs ook het WK tijdrijden mee. In Imola valt de tiende plek tegen. Aan de wegrit bij de WK, een paar dagen later, houdt Dumoulin juist wel een aardig gevoel over. De ACHTSTE ETAPPE Limburger valt in de laatste ronde nog aan en wordt veertiende. ,,Ik ben blij met hoe het ging, zit er ge woon weer bij. In de Tour ging het goed, hier ook. Ik ben al eens beter geweest, maar zit er niet ver van af. Nu moet ik het hier mee doen.'' 27 oktober: zijn laatste koersdag Op de rustdag van afgelopen maandag is de conclusie duidelijk: Dumoulin moet deze Vuelta uit rijden als investering voor komend seizoen. Een dag later komt hij in Villanueva de Valdegovia als 95ste binnen op ruim elf minuten van etappewinnaar Michael Woods. De plannen gaan overboord. Het lichaam zegt stop en ho. ,,In het begin van de Vuelta voelde ik me al vermoeid en dat gevoel bleef'', zegt hij. ,,Het heeft voor mij geen zin om door te gaan, want dan hypothekeer ik misschien het volgende seizoen. Het is jammer, maar wel de juiste keuze.'' Na een seizoen dat meer vragen dan antwoorden oplevert. Door een roze bril bekeken kun je zeg gen: er zijn genoeg lichtpuntjes. Zólang uit de roulatie geweest en dan zevende worden in de Tour. Tegelijkertijd: binnen zijn eigen ploeg Jumbo staat Roglic definitief hoger in de pikorde. Bovendien schieten de talentvolle renners als paddestoelen uit de grond. Écht meedoen om de prijzen in de grote rondes voelt nu ver weg. UITSLAG 164 km in 4.07.08 donderdag 29 oktober 2020 Toms Jumbo-jaar: meer vragen dan antwoorden Daniël Dwarswaard Rotterdam -Tom Dumoulin (29) bij het WK Dumoulin in de tijdrit tij dens de Tour de France. Dit was feitelijk de enige keer dat we dit seizoen een Dumoulin te zien kregen die in de buurt kwam van de renner zoals we hem uit het verleden kenden. FOTO ANP - Dumoulin bij de Vuelta-opgave ALTO DE MONCALVILLO Primoz Roglic heeft gisteren de acht ste etappe in de Vuelta op zijn naam geschreven, de tweede ritzege van de 30-jarige Slo veen in deze ronde. Roglic versloeg klassementslei der Richard Carapaz (van Ineos- Grenadiers) in een onderling gevecht, maar de Ecuadoriaan behield wel de rode leiderstrui. Carapaz kwam dertien secon den achter de Jumbo-Visma- kopman binnen, de Ier Dan Mar tin werd derde. Roglic klimt naar de tweede plaats in het alge meen klassement op dertien se conden van Carapaz. Martin is nu de nummer 3. Wout Poels (Bahrain-McLaren) kwam als zesde binnen en ging de top 10 van het algemeen klassement in. ,,Ik zag een kans om te winnen'', zei Roglic na afloop. ,,En als ik een kans zie, dan pak ik die ook.'' Dat het net niet voldoende was voor de rode trui deerde hem niet. „Goed om wat tijd terug te pakken. Maar de ritzege is belangrijker.'' 2. Carapaz (Ecu/Ins) +0.13 3. D. Martin (Ier/ISN) +0.19 4. Vlasov (Rus/Ast) +0.25 5. Carthy (GB/Edu) +0.33 6. Poels (Ned/Bhr) +0.35 Algemeen klassement 1. Carapaz 32.31.06 2. Roglic +0.13 3. D. Martin +0.28 10. Poels +3.47 43. Gesink (Ned/Jum) +47.12 RONDEVAN SPANJE Etappe 8: Logrono - Alto de Moncalvillo 1. Roglic (Slv/Jum)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23