'Laat Lassina Traoré nu maar Evenals bij andere blessures is er voor herstel 20 Ook in de Europa League missen clubs vanavond spelers door corona. Maar waar het zelden over gaat: hoe breng je iedereen goed en verantwoord terug? Net als voor elke blessure is er een stappenplan. Kort Slot moet weer puzzelen AZ-coach Arne Slot (42, foto) moet het van avond tegen Rijeka in de Europa League nog altijd doen met een gehavende selectie. AZ had afgelopen weekend met 15 coronabe smettingen in de selectie te maken. ,,We verwachten nog niemand terug'', zei Slot. Bij AZ ontbreken onder anderen Myron Boadu, Hakon Evjen, Timo Letschert, Jordy Clasie en Ron Vlaar. Licentie vijf langebaanteams Schaatsbond KNSB heeft voor het komende seizoen aan vijf langebaanteams een licentie verstrekt. Het gaat om Jumbo-Visma, Reg- geborgh, IKO, Zaanlander en Worldstream. Jumbo-Visma van coach Jac Orie en Regge- borgh van trainer Gerard van Velde hadden die licentie vorig seizoen al. Team IKO vol doet voor het eerst aan alle eisen. Team Zaanlander is de nieuwe naam van een be staande ploeg. Deze formatie van coach Jil- lert Anema had de voorbije twee seizoenen EasyJet als sponsor. Worldstream is de nieuwe ploeg rondom Koen Verweij en Jutta Leerdam. Coleman vecht straf aan De Amerikaanse sprinter Christian Cole man (24, foto), regerend wereldkampioen op de 100 meter, gaat in beroep tegen zijn schorsing van twee jaar. Coleman werd ge straft omdat hij vorig jaar drie dopingcon troles heeft gemist. De schorsing zou inhou den dat hij volgend jaar niet mag meedoen aan de Spelen in Tokio (23 juli - 8 augustus). Ziyech scoort voor Chelsea Hakim Ziyech scoorde gisteren voor Chelsea in de groepsfase van de Champions League tegen Krasnodar. In Rusland werd het 0-4 voor de Engelsen. Naast Ziyech scoorden Callum Hudson-Odoi, Timo Werner en Christian Pulisic. De van Ajax overgekomen Ziyech stond voor de eerste keer in een offi ciële wedstrijd in de basis van Chelsea. Quote van de dag 'Zelfs tegen negen man zou het in de Premier League nooit 13-0 worden. Daar is het niveau te hoog voor' Gasly verlengt contract Eindelijk weer titel Dodgers Zonder Nick Viergever vloog PSV gisteren naar Cyprus voor de Euro pese confrontatie met Omonia Ni cosia. De verdediger is als negende speler uit de A-selectie positief ge test op corona, net als ondertussen grofweg zo'n 100 tot 150 spelers, trainers en stafleden in het totale Nederlandse betaald voetbal. Allemaal keren (of keerden) ze op zeker moment terug. Alleen kan zo'n comeback bij de één al na tien dagen, terwijl een ander er een stuk langer over doet. Dat klinkt op zich logisch. Bij normale blessures is er immers ook geen standaardmal waarin iedereen past. Toch bestaat er in het geval van corona best veel onduidelijkheid, zo klinkt het bij clubs. Trainers krijgen bij perscon ferenties soms vragen als: 'Kees was dinsdag toch negatief getest? Het is nu donderdag, waarom kan hij nog niet spelen?' Ook supporters vragen zich dat op sociale media af. Het antwoord: omdat in zo'n ge val dan nog niet alle fases van het zogenoemde 'return to play'-proto- col groen zijn afgevinkt. Want na een coronabesmetting negatief tes ten, betekent niet dat de clubarts vervolgens zegt: 'Oké, ik klop nu twee keer op je rug, laat je drie keer kuchen en dan is het gaan met die banaan en succes in de wedstrijd'. Klachtenvrij Terugkeren na corona gaat volgens een stappenplan. De meeste clubs volgen een internationaal geldend protocol met zes fases. De Neder landse vereniging voor sportge neeskunde hanteert een afgeleide, die ook wel wordt gebruikt. Kort gezegd: sporters met matige tot ste vige coronaklachten doorlopen doorgaans alle fases vanaf het mo ment dat ze klachtenvrij zijn. Ie mand zónder klachten kan in de eerste dagen thuisquarantaine in de eigen omgeving doortrainen en daarna bij terugkeer op de club de eerste fases overslaan. Mits hij on- dertussen klachtenvrij blijft. In de verschillende fases is duidelijk wat spelers mogen. Fase één is rusten, vanaf fase twee staan cardio-oefe- ningen centraal, dus voor het hart. ,,Het is inmiddels bekend dat co rona een ontsteking van de hartzak kan veroorzaken'', stellen meerdere sportartsen. ,,Zoiets wil je voorko men. Net als een terugval in het al gemeen. Al geldt eigenlijk bij elke virusinfectie dat er tegenwoordig standaard ECG-onderzoek wordt gedaan.'' ECG is de afkorting van electrocardiogram, dat in de volks mond ook wel hartfilmpje ge noemd. Oefeningen gaan eerst op 70 pro cent van de maximale hartslag van een speler. Daarna op 80 procent, enzovoorts. Bij sommige clubs zit ook een longonderzoek standaard Om hem te belonen voor zijn 'uit stekende spel in de voorbereiding en tegen VVV' en omdat zijn speci fieke kwaliteiten van pas kwamen, stelde Erik ten Hag verrassend Las- sina Traoré op in het belangrijke Champions League-duel met Ata lanta. ,,Hij begon niet zo goed, maar hij ging steeds verdienstelijker spe- len. Ik vond dat Traoré zijn werk als aanspeelpunt goed deed'', zegt ana lyticus Youri Mulder. Net als Mulder zag Ten Hag hoe Traoré met een versierde strafschop de 0-1 inleidde en zelf de 0-2 bin- nenfrommelde. ,,Vorig jaar tegen Getafe was hij nog echt een jon getje. Vandaag heeft Lassina als een kerel gespeeld", stelde Ten Hag na de remise (2-2). Statistieken onderstrepen dat. De tiener uit Burkina Faso vocht vooral veel kopduels uit, waarvan hij bijna de helft won. Als aanspeelbare en duellerende aanvalsleider hield hij zich met die moyennes aardig staande. Gezien zijn aandeel in de goals en grote kansen bewees Tra- oré zich als potentiële afmaker en aangever. Los van de gebrekkige weerstand in Venlo, zag oud-spits Mulder toen al de potentie bij Tra- oré. ,,Hij is heel sterk. Traoré heeft niet het verfijnde zoals voorgangers als Kluivert of Van Basten. Maar weet je wat het is: in Duitsland bij Schalke draaide het om doelpunten maken. Als ik scoorde, speelde ik. Daar wordt puur gekeken naar goals." Mulder heeft dan ook indirect een boodschap voor Ten Hag en an dere trainers. ,,Als een spits scoort, moet je hem er niet uithalen. Kijk naar de cijfers." Die spreken ook in de eredivisie behoorlijk in het voor deel van de Afrikaan. Met dank aan zijn vijf goals en drie assists in Venlo, waarmee Traoré zich naar de donderdag 29 oktober 2020 VOETBAL SCHAATSEN ATLETIEK VOETBAL —Joël Veltman over de zege van zijn oude club Ajax tegen VVV GO FORMULE 1 Pierre Gasly (24, foto) rijdt ook volgend jaar voor Alpha Tauri. De Franse coureur begon in 2017 bij Toro Rosso. In 2019 maakte hij promotie naar Red Bull. Bij het team van Max Ver stappen had hij weinig succes. Hal verwege het seizoen werd hij vervangen door Alexan der Albon. HONKBAL Los Angeles Dodgers won voor het eerst sinds 1988 de titel in de Major League. De ploeg ver sloeg Tampa Bay Rays met 3-1 en nam daarmee een beslissende 4-2 voor sprong in de best-of-seven finalereeks. De Neder landse wer per Kenley Jansen (33) bleef op de bank. Terugkeren na Maarten Wijffels Rotterdam Vijf goals tegen VVV én een tref fer in de Champions League, plus een versierde penalty. Is Lassina Traoré (19) de oplossing voor het spitsenprobleem van Ajax? ,,Die jongen verdient het om te blijven staan." Johan Inan Amsterdam o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20