'Ik onderhandel altijd; nee heb je, ja kun je krijgen' 19 'De meeste collega's ken ik alleen van stem' Hoeveel verdien je? Verdient Dennis genoeg? werknemer vanzelf meer over jezelf gaan vertel len, zoals waar je woont, of je een gezin hebt en wat je hobby's zijn. ,,Dat is sowieso belangrijke in formatie om te delen met je collega's'', zegt Brandt. Crosscontact Uiteindelijk beperken kennismakingsgesprekken zich vaak tot het eigen team. Hoe leer je dan het hele bedrijf kennen en bouw je een netwerk op nu je geen rondjes meer loopt in het pand? ,,Dat kun je oplossen door te vragen wie je buiten je team om echt moet leren kennen. Maak er een estafette van. Diegene verwijst je dan weer door naar een vol gend persoon binnen het bedrijf. Zo breidt je net werk zich vanzelf uit'', zegt Enning. Bij Appical organiseren ze 'crossteam'-evene- menten, zodat collega's uit verschillende teams elkaar beter leren kennen. Terenstra: „Binnenkort doen we een digitale Halloween-escaperoom. Het gevaar van een dagelijks overleg met je team is dat je nooit anderen spreekt. Ik vind dat crosscontact net zo belangrijk.'' Terenstra merkt dat het digitaal werken de communicatie alleen maar heeft verbeterd. ,,Als ik iemand spreek, spreek ik diegene écht. Je hebt veel meer focus. Maar dat kost ook veel meer energie. Als ik heel de dag overleg heb gehad, dan kun je mij 's avonds opvegen.'' ,,In mijn branche krijg ik per vier weken betaald, reken je het om naar een maandsalaris dan is het 4530 euro bruto en 3055 netto. Daarnaast krijg ik 8 procent vakantiegeld. Eindejaarsuitkering? Dat is verhoogd maar nog steeds een schijntje: 3,2 procent. Volgend jaar wordt het 4,2 procent.'' ,,Het went, laat ik het zo zeggen. Mensen in mijn omgeving vinden dat ik veel verdien.'' ,,Ik krijg 120 euro reiskosten en 25 vakantiedagen conform de cao. Ik heb geen auto van de zaak, wel een laptop en thuiswerkmogelijkheden. Opleidingen worden betaald. Voor corona werkte ik al een ochtendje thuis, nu zijn dat twee hele dagen geworden. Dat vind ik wel lekker.'' ,,Een brutaal mens heeft de halve wereld: ik on derhandel eigenlijk altijd bij een baanswitch of beoordelingsgesprek. 'Nee' heb je, 'ja' kun je krij gen. Toen ik hier een paar jaar geleden kwam heb ik niet echt onderhandeld, ze deden meteen een goed bod. Het jaar erna verwachtte ik niet erop vooruit te gaan, dat stelden ze zelf voor. Ik lever kwaliteit en dat wordt gezien. Ik zit nu in het managementteam, best hoog in de boom.'' ,,De ene keer maak je een grotere stap dan de andere. Zo heb ik onderhandeld om met behoud van salaris vier dagen te gaan werken in plaats van vijf- dat was meteen een sprong. Een andere keer wilde ik er 500 euro bij en kreeg ik 350. In mijn ervaring loont onderhandelen altijd. Bij een overstap heb je nog iets meer een blufpositie. Ik zou bijvoorbeeld nooit mijn loonstrook overleg gen, dan laat je je in de kaarten kijken.'' ,,Ik betaal de lonen uit, dus ik weet wat iedereen verdient!'' donderdag 29 oktober 2020 GO Caroline van Ooijen werkt sinds kort bij vakbond FNV. Ze is in totaal twee keer binnen in het kantoor geweest. foto milan rinck Caroline van Ooijen (25) begon 1 septem ber aan haar nieuwe baan als juridisch consulent bij het contactcentrum van vakbond FNV. „Tot nu toe ben ik twee keer naar kantoor ge weest: één keer om mijn laptop op te halen en een keer voor een ge wone werkdag. Verder werk ik aan de keuken tafel. Mijn team heeft af en toe digitale koffie- uurtjes, daar is tijd voor persoonlijke gesprek ken. Van de meeste col lega's heb ik geen idee hoe ze eruitzien, ik ken alleen hun stem. Het solliciteren ging ook al via een videogesprek. Een nieuwe baan kost sowieso veel energie, maar bij digitaal inwerken mis ik het so ciale aspect soms. Als ik een collega bel om iets te vragen, is ieder een superbehulpzaam maar het gaat vaak meteen over werk. De eerste maand heb ik veel online trainingen gehad samen met een paar andere startende collega's. Dat was heel goed geregeld en met hen heb ik veel contact. Ook ben ik aan een buddy gekoppeld die heeft laten zien hoe de systemen werken, en ik mocht wat gesprekken meeluisteren voordat ik zelf de telefoon moest beantwoorden. Alsnog vond ik mijn eerste ge sprek heel spannend, maar ik weet waar ik met vragen terechtkan. Je leert nu eenmaal door te doen.'' Leeftijd: 36 jaar Aantal jaar werkervaring: 18 Aantal werkzame uren per week: 32 Opleiding: hbo Functie: financieel controller Leidinggevend: Ja Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 3623 euro bruto. ,,Dat is wel een fors verschil. Sowieso betaalt mijn werkgever goed, aan alle werknemers.'' Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswij- zer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl Vandaag: Dennis (36). Hij werkt als financieel manager. Wat verdien je? Blij mee? Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? Heb je ooit met succes over je salaris onder handeld? Lukt onderhandelen altijd? Weet je wat je collega's verdienen? HARRIOT VONCKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19