Duitsland gaat deels op slot vooT slechts 19,95 apetito Ook nieuwe lockdown in Frankrijk Probeer deze 5 maaltijden 12 NIEUWS CORONA BUITENLAND Wilt u meer informatie of bestellen? PARIJS Frankrijk gaat vanaf vrijdag weer in een nationale lockdown om het opruk kende coronavirus een halt toe te roepen. Dat maakte president Macron gisteren bekend. In het voorjaar ging het land al acht weken op slot toen de pandemie een eerste piek bereikte, maar nu blijven de scholen wel open, zei Ma cron. Cafés en restaurants en zaken die niet essentieel zijn gaan dicht en reizen tussen regio's is niet mogelijk. Men sen mogen alleen nog het huis uit om boodschappen te doen, een dokter te bezoeken of dagelijks een uur te spor ten. ,,Het virus gaat rond met een snelheid die zelfs de pes simistische verwachtingen niet hadden voorzien'', zei Macron, die waarschuwde dat de tweede golf erger zal zijn dan de eerste. Dinsdag no teerde Frankrijk met ruim vijfhonderd doden het hoog ste dagelijkse sterftecijfer sinds april, op het hoogte punt van de eerste golf. De horeca, nu nog open van 6.00 tot 23.00 uur, gaat volledig dicht. Het afhalen en bezorgen van maal tijden is wel toegestaan. Biosco pen, musea en theaters moeten ook sluiten. Hetzelfde geldt voor fitnessstudio's, zwembaden en an dere accommodaties voor ama teursport. Profsport mag alleen nog zonder publiek plaatsvinden. Massagesalons en andere zaken die zich bezighouden met persoon lijke verzorging gaan dicht, kap pers uitgezonderd. Mensen moeten hun sociale contacten tot een minimum be perken. Hooguit twee huishou dens mogen in het openbaar sa menkomen, met een maximum van tien personen. Privéfeestjes zijn uit den boze. Privéreizen en toeristische trips binnen Duits land zijn verboden. Hetzelfde geldt voor overnachtingen, als het gaat om een niet-noodzakelijk verblijf. Winkels, scholen en crèches blij - ven in tegenstelling tot de lock- down in het voorjaar open, van daar de toevoeging 'light'. Die slaat ook op de relatief korte periode van vier weken. In winkels gelden naast de mondkapjesplicht ook be perkingen van het aantal klan ten. Werkgevers moeten hun per soneel weer zoveel mogelijk laten thuiswerken. De federale regering en de deel staten willen de maatregelen over twee weken evalueren en eventu eel aanpassen. Omdat naleving van de maatregelen beslissend is voor het effect ervan, wordt meer poli tie ingezet. Er komen ook intensie vere controles op reizigers uit risi cogebieden op luchthavens, stati ons en wegen in een straal van 30 kilometer van de grenzen. De vereniging van zorgverzeke ringsartsen en enkele virologen uitten forse kritiek op de nieuwe lockdown. Die heeft volgens hen geen effect op de lange ter mijn. Het Robert Koch Instituut, het Duitse RIVM, ziet niets in de sluiting van de horeca. Cafés, res taurants en hotels zijn volgens het RKI geen besmettingsbron. Aanleiding voor de nieuwe maatregelen is de snelle stijging van de coronacijfers in Duitsland. Het RKI meldde gisterochtend 14.964 nieuwe besmettingen bin nen een dag. Er liggen 1300 corona patiënten op de ic, van wie er 500 beademd worden. Volgens Der Spiegel rekende bondskanselier Angela Merkel tijdens de video conferentie met de deelstaatleiders voor dat er zonder contactbeper kingen binnen een week 28.000 besmettingsgevallen per dag bij komen. De 'lockdown light' moet die curve afvlakken, zei Merkel na af loop tijdens een persconferentie. ,,Het aantal besmettingsgevallen verdubbelt nu elke zeven of acht dagen, de bezetting van het aantal ic-bedden elke tien dagen. Het be langrijkste instrument om de in fectieketen te onderbreken, is het contactonderzoek door de gezond heidsdiensten. Die kunnen de ex- ponentiële stijging niet bijhouden. Daardoor weten we nu in 75 pro cent van de besmettingsgevallen niet wat de bron is.'' Op de vraag waarom deze maat regelen niet twee weken geleden al werden ingevoerd, bij het vorige overleg tussen Berlijn en de deel staten, antwoordde de bondskan selier dat de 'acceptatiegraad' toen nog niet zo groot was. Vooral het door haar gewenste 'overnach tingsverbod' voor inwoners van Duitse risicogebieden stuitte toen op weerstand. Niet alle deelstaten voerden het verbod in. De deelsta ten die dat wel deden, zagen het vernietigd door de rechter omdat het 'in strijd met de grondrechten' was. Daardoor ontstond een on overzichtelijke lappendeken aan maatregelen. De kans dat rechters het over nachtingsverbod opnieuw vernie tigen, is volgens Merkel nagenoeg uitgesloten, omdat toeristische rei zen nu wél verboden zijn. Door de persoonlijke contacten een maand lang voor 75 procent te beperken, kan de 'besmettingsgolf' volgens haar gebroken worden. Dat biedt perspectief voor de feestdagen in december. ,,Als we nu kort, krach tig en effectief optreden, winnen we speelruimte'', aldus de bonds kanselier. r ook vegetarisch natriumarm of glutenvrij. Ontdek nu extra aantrekkelijk het gemak van onze maaltijdservice. Bestel 5 heerlijke maaltijden voor slechts 19,95 en ontvang bovendien gratis een tijdschriftabonnement naar keuze*! Ga naar apetito-shop.nl/tijdschrift of bel gratis 0800 - 023 29 75 (ma-vr 08.00-18.00 u) Vermeld bij uw bestelling actiecode: 404-KRANT1120 apetito bezorgt vriesverse maaltijden aan buis zonder kosten en verplichtingen maar mét vaste chauffeurs zodat u altijd een vertrouwd gezicht aan uw deur beeft! donderdag 29 oktober 2020 GO Drastische contactbeperkingen moeten in Duitsland de tweede coronagolf 'breken' en zijn van kracht voor de hele maand no vember. Voor controle van de maatregelen wordt meer politie ingezet. Caspar Naber Berlijn Zonder maatregelen komen er binnen een week 28.000 coronagevallen per dag bij, aldus bondskanselier Merkel Vraag naar de k mogelijkheden 1/ Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Macaronischotel Nasi goreng met kipsaté Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen 'Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 30 november 2020. Tijdschriftabonnement beeft een gemiddelde waarde van 13,55 eT1 stopt automatisch. Kijk voor de overige actievoorwaarden op apetito-sbop.nl/tijdscbrift 'WEEKEND KLUSSEN tomen efaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12