II Teststraat corona in Hulst zesde in Zeeland Wijk Wittebrug wordt door Fraanje voltooid 7 KRINGLOOP OUD-RABOBANKGEBOUW Rini Maas is de koning te rijk. Ze moest haar kringloopwinkel in Sas van Gent onlangs sluiten, maar heeft er een ruimte voor teruggekregen om je vingers bij af te likken: de voorma lige Rabobank. Clavis krijgt meldingen over oplichters Wie het bankge bouw bij de noor delijke entree van Sas van Gent kent, weet dat het groot is. Als je er voor het eerst binnenkomt, sta je helemaal per plex. De centrale hal op de begane grond lijkt wel een balzaal. Zo gi gantisch is die. En dat is nog niet alles. Nee, achter de centrale hal bevindt zich nog een ruimte die de omvang heeft van zeker drie klaslokalen. Al die vierkante meters heeft Rini Maas nu ter beschikking om haar hobby voor allerlei goed doe len voort te zetten: het verkopen van tweedehandsspullen tegen zachte prijsjes. Een bekende uit Middelburg die regelmatig op haar vorige stekkie op bezoek kwam, heeft haar eraan geholpen. ,,Hij kent de eigenaren van dit pand. Ze gingen akkoord. Het stond toch leeg. Ik ben hem erg dankbaar." Rini kon zes weken geleden voor het eerst in de 'oude' Rabobank. Ze was zelf ook verbaasd over de grootte. De bomen groeiden bij de banken in de grensstreek tot in de hemel toen het vernieuwde, fors uitgebreide Rabobankkantoor maart 1998 de deuren opende. Het Belgisch banktoerisme floreerde nog, tot de belastingregels in 2005 werden aangescherpt. De perso nele bezetting in Sas van Gent daalde snel, tot begin 2014 het kantoor definitief dichtging. De huidige drie vastgoedeigena ren uit Middelburg willen appar tementen in het kantoor maken. Wanneer de werkzaamheden be ginnen, is niet bekend. Zolang de bouwvakkers wegblijven, mag Rini erin zitten. ,,Ik zie wel voor hoe lang. Voorlopig geniet ik er- Ik zie wel hoe lang we hier mogen blijven. Voorlopig geniet ik ervan van. Ik heb altijd in een kleding zaak gewerkt. Het zakendoen zit in m'n bloed en het contact met mensen vind ik leuk." Rini heeft met een groepje vriendinnen in enkele weken de 'balzaal' en de grote ruimte erach ter ingericht. Je kunt zo zien dat ze daar kaas van heeft gegeten. Het oogt professioneel en de uitzoek is enorm. Van keukengerei, servies goed, fietsen, kleding, schilderijen, strijkijzers en -planken, koekblik ken, glaswerk tot een mini-bouw- kraam en ander speelgoed. Alle maal via-via gekregen. Al jaren en jaren is Rini actief voor goede doelen, voor dieren én vooral ook voor (wees)kinderen, onder meer via De Helpende Hand in België, die steun biedt aan gezinnen die het niet breed hebben. De opbrengst van de rom- melmarkt in de Sasse Rabobank is mede daarvoor bestemd. Rini: ,,Je krijgt daar veel voor terug. Thuis heb ik een hele hoop kinderteke ningen, van kinderen uit België. Daar word ik gelukkig van." De rommelmarkt in de 'oude' Rabobank - volgens Rini 'mis schien wel de grootste van Zeeuws- Vlaanderen' - opent vrijdagochtend om tien uur voor het eerst de deu ren. De openingstijden zijn vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Enkele nieuwsgierigen komen dinsdagochtend al binnenlopen. Rini stuurt ze niet weg, zeker niet. ,,We zijn er nu toch, welkom!" HULST Wie vermoedt corona te hebben, kan zich vanaf vandaag ook laten testen in Hulst. Daar opent vanmorgen een drive- through teststraat in de voorma lige Opslag 6 van Morres aan de Industrieweg. Met ingang van vandaag is het mogelijk zich op werkdagen 's ochtends te laten testen op corona in de tot teststraat ingerichte loods. De Hulster teststraat is de derde testlocatie in Zeeuws- Vlaanderen. Ook in Terneuzen en Oostburg is er testcapaciteit. GGD Zeeland opent het Hulster teststation in samenwerking met het Rotterdamse laboratorium TLR. De teststraat in Hulst is er al- leen voor mensen die daadwerke lijk klachten hebben en is alleen na afspraak te bezoeken. Een af spraak maken moet door te bellen naar 0800 1202, dit kan dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur. Het bur gerservicenummer (BSN) is hier voor nodig. Ook kan online een afspraak worden gemaakt via www.rijksoverheid.nl/coronatest. Hiervoor is het DigiD nodig. Zes testlocaties Met Hulst erbij, zijn er in Zeeland nu zes testlocaties. Aan de over kant zijn er nog teststraten in Goes, Vlissingen en Zierikzee. Ook heeft GGD Zeeland een mo biel testteam. TERNEUZEN De Terneuzense woningcorporatie Clavis waar schuwt voor oplichters. Vanuit Terneuzen en Sluiskil heeft Cla- vis recent meldingen ontvangen van twee mannen die met een smoes binnen proberen te ko men, zogenaamd voor het uit voeren van onderhoud. Aange raden wordt niemand in huis te laten, al wordt gezegd dat zij door Clavis, een aannemingsbe drijf of de gemeente zijn ge stuurd. De woningcorporatie laat weten altijd vooraf aan te kondigen als iemand werkzaam heden komt uitvoeren. Werkne mers moeten zich bovendien kunnen legitimeren. Toekomstige bewoners van de Hul ster wijk Wittebrug kunnen opge lucht ademhalen. Hun huizen wor den afgebouwd. Aannemingsbe drijf Fraanje neemt het project over. De toekomstige bewoners zaten een tijdje flink in de rats, toen bouwbedrijf Sprangers begin juli failliet werd verklaard. Gesprekken over de eventuele overname van lo pende projecten begonnen eind juli en in de tussentijd lag de bouw van achttien huizen in de Hulster wijk stil. Andere bouwprojecten werden de afgelopen tijd overgenomen en ook voor Wittebrug is er nu witte rook. Fraanje gaat de huizen afbou wen. Het Zeeuwse aannemingsbedrijf heeft al een informatieavond voor de bewoners gehouden en een plan van aanpak gepresenteerd, vertelt bedrijfsleider projectmatige wo ningbouw Erwin de Poorter. ,,We trekken samen op met de bewo ners. We zijn al aan het voorberei den en inventariseren." Het bedrijf hoopt over twee we ken echt te beginnen met de bouw werkzaamheden. De precieze op- leverdatum is nog niet bekend, zegt De Poorter. Die is van verschillende zaken afhankelijk, zoals van de co ronamaatregelen. woensdag 28 oktober 2020 Het lijkt wel een balzaal, zo groot Harmen van der Werf Sas van Gent de vroegere Rabobank in Sas van Gent, ingericht als rommelmarkt. foto anne hana Rini Maas in de centrale hal van - Rini Maas, Sasse kringloop Sophie Stockman Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70