Ci Ter Weel 2.0. Zo 7 TER WEEL WOONZORGCENTRUM VERNIEUWD mag je het resultaat van de gedaante verandering van het woonzorgcentrum in het hart van Krabbendijke wel noemen. Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar "Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor l meer dan een jaar werken bouwvakkers hard aan de laatste fase van dit enorme project. Tot blijd schap van teamleider Nicolette Muskee is het eind in zicht. ,,Nog even en dan komt er weer leven in de brouwerij." Uiteraard houdt Muskee een ste vige slag om de arm. Met haar team doet ze er alles aan om het coronavirus buiten de deur te houden. Grote activiteiten, zoals een optreden in de gloednieuwe multifunctionele zaal, zitten er voorlopig niet in. De zaal is één van de grootste pluspunten. „Zonder corona pas sen hier 95 mensen in een theater opstelling", vertelt Muskee. ,,Voor- lopig zullen we het op groepen van maximaal 20 mensen moeten houden." Behalve muzikale optre dens, kunnen in de sfeervol aange klede zaal ook bijvoorbeeld semi nars over dementie worden ge houden. ,,Maar bewoners mogen hier ook een verjaardagsfeestje houden." Ook het oude, vertrouwde res taurant kan daar nog voor worden gebruikt. Alhoewel, vertrouwd? ,,Je kent het bijna niet meer terug. Het lage plafond is natuurlijk ge bleven, maar omdat een muur is doorgebroken en alles is geschil derd voelt het veel minder be nauwd." Twee ramen hebben plaatsgemaakt voor openslaande deuren. ,,Hoe fijn is het om daar straks met de wind in je haren een kopje koffie te drinken?" Na een jaar weer open Het restaurant gaat volgende week voor het eerst sinds een jaar weer open. Volgens Muskee is dat vooral fijn voor bezoekers. ,,Vanwege het coronavirus kon in de gezamen lijke huiskamers geen bezoek wor den ontvangen. Nu hoeft het be zoek niet meer op de slaapkamers te blijven en kunnen ze in het res taurant zitten om even wat te drinken." De verpleegafdeling van Ter Weel is vijfjaar geleden volledig gemoderniseerd. Dat kon binnen de bestaande muren. Voor het oude verzorgingshuis was dat geen optie. Het grootste deel van de 78 kamers is afgebroken. Beve land Wonen heeft er 34 ruime ap partementen voor teruggebouwd. Die zijn na de jaarwisseling klaar. De mensen die nu in het tijdelijke huisvesting aan de Kruisbesse- straat wonen, mogen er als eerste aanspraak op maken. ,,Hier leveren wij hen zorg op maat." De oude kamers op de verdie pingen boven het restaurant heb ben een nieuwe functie gekregen. ,,De eerste verdieping heet de Westhof, dit is onze schakelafde ling. Deze zeven appartementen zijn voor mensen die niet langer thuis kunnen wonen, maar moe ten wachten op een plek in het verpleeghuis. Zo voorkomen we dat mensen naar de andere kant van de provincie moeten verhui- zen." Op de tweede verdieping is een huiskamer ingericht voor de dagbesteding Gast en Hof, waar ie dereen uit het dorp mag aanschui ven. Een stukje verderop is 'de Oosthof. Muskee laat zien hoe de kleine woninkjes zijn samenge voegd of van top tot teen zijn gere noveerd. ,,Dit is ons logeerhuis. Hier begeleiden we mensen weer terug naar hun woning. Bijvoor- Nu hoeft het bezoek niet meer op de slaapkamers te blijven, ze kunnen in het restaurant zitten beeld na een ziekenhuisopname." De logeerkamers voelen aan als een hotel. En dat is het in het ze kere zin ook. Mensen die tijdelijk hun mantelzorger moeten missen kunnen er bijvoorbeeld een week terecht. ,,En opa en oma die aan de an dere kant van het land in een zorg centrum wonen kunnen hier ook een nachtje verblijven als één van de kleinkinderen trouwt." Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 28 oktober 2020 BE Het voelt meer dan ooit als thuis Joeri Wisse Krabbendijke A Teamleider Nicolette Muskee in de nieuwe multifunctionele zaal van Ter Weel Krabbendijke. foto johan van der heijden - Nicolette Muskee Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 68