'Verlies aan uitzicht blijft beperkt' Brief probeert gemoederen op Sluisplateau beetje te bedaren 'Te veel stikstof voor verbouw Klooster' 6 Woningen Ringbrug Goes MIJN DORP, MIJN STAD Het appartementengebouw komt op een prominente plek aan de oostzijde van het kanaal, op luttele meters afstand van de ringbrug en naast jachthaven De Werf. De wat oudere Goesenaren weten vast nog dat op de beoogde kavel in het ver leden olieproducten werden op- en overgeslagen. Op één van de over gebleven panden stond, tot het een paar jaar geleden afbrandde, een grote geschilderde duif. Omwonenden hebben bezwaren tegen de bouw van 14 appartementen De genoemde activiteiten heb ben ervoor gezorgd dat de grond ernstig vervuild is. Dat moet wor den gesaneerd vóór de veertien ap partementen kunnen worden ge bouwd. Deze woningen vormen de financiële drager voor de dure schoonmaakoperatie. De ontwik kelaar is van plan een gebouw met acht woonlagen te bouwen. Op de onderste zes lagen komen twee ap partementen, de bovenste twee la gen krijgen elk maar één apparte ment. Het pand wordt ongeveer zo hoog als de gebouwen van Wester schans, aan de overkant van de Ringbaan. Een paar bewoners van apparte menten aan de J.A. van der Goes- kade hebben een zienswijze op het plan ingediend, waarin ze stellen uitzichtverlies te zullen hebben. Dat ontkennen B en W niet in hun reactie. Ze vinden echter dat het uitzichtverlies beperkt blijft en stellen dat er geen 'recht op blijvend uitzicht' bestaat. Er is volgens B en W rekening gehouden met de om wonenden, juist door de vorm die het nieuwe gebouw krijgt. Een la ger gebouw met meer appartemen ten per laag zou veel massaler ogen. De Goese Watersportvereniging De Werf, van de gelijknamige jachthaven die naast het toekom stige appartementencomplex ligt, heeft ook een zienswijze inge diend. Voorzitter Olaf Mastenbroek benadrukt geen bezwaar te hebben tegen de komst van de apparte menten. „Integendeel. Wij juichen het alleen maar toe als het daar weer netjes wordt'', zegt hij. Wel heeft de vereniging wat zorgen. Met name als het gaat om de toekom stige toegang tot de jachthaven, on der meer voor hulpdiensten. Die wordt nu al enigszins bemoeilijkt door een waterpompstation aan de rand van het perceel. De vereniging wil dat haar terrein goed toeganke lijk blijft. ,,Daarover zijn we al ge ruime tijd goed in gesprek met de ontwikkelaar en de gemeente'', be nadrukt Mastenbroek. ,,Met deze zienswijze willen we er nog een keer de nadruk op leggen.'' Binnenkort neemt de gemeente raad een besluit over het bestem mingsplan dat de komst van het ap partementengebouw mogelijk moet maken. Willem Adriaansens Wemeldinge Op het Sluisplateau worden hui zen verhuurd aan toeristen en ar beidsmigranten. De vaste bewo ners zeggen enorme overlast te hebben van die tijdelijke huurders. De spanningen zijn de laatste maanden zo hoog opgelopen dat voor escalatie gevreesd wordt. Tijdens de raadsvergadering van gisteravond wilde burgemeester Burgemeester Fons Naterop wilde gisteravond niet ingaan op de inhoud van de brief Fons Naterop niet ingaan op de in houd van de brief. ,,Dat vind ik niet netjes tegenover de betrokke nen." Daarom antwoordde Nate rop ook niet op de vraag van Peter Ganseman (Gemeentebelang) of het college bereid is snel met een voorbereidingsbesluit te komen om nog meer narigheid op het Sluisplateau te voorkomen. Met zo'n voorbereidingsbesluit zou het college kunnen voorko men dat er meer woningen ver huurd gaan worden in de wijk. ,,We hebben de brief vanmorgen in het college afgetikt", meldde de burgemeester gisteravond. Die gaan we eerst bespreken met de bewoners en daarna met de ver huurders." Overigens gaat de eerder aange kondigde bewonersbijeenkomst op 4 november niet door. ,,Dat lijkt ons onder de huidige omstandig heden niet wenselijk", doelde Na- terop op de coronasituatie. Twee bewoners van de Oeverzwa luw in Rilland zijn naar de Raad van State gestapt om te voorkomen dat het aantal bewoners van het Klooster van Rilland groeit van 200 naar 300 arbeidsmigranten. Reimerswaal heeft daar een be stemmingsplan voor gemaakt waarmee het gebouw kan worden verbouwd door pandeigenaar Ra- faly bv. Maar vanwege de stikstof crisis zijn bouwactiviteiten daar niet mogelijk, zeggen de twee via hun advocaat C. Lubben. De ma chines en het bouwverkeer veroor zaken te veel stikstofneerslag op het beschermde Natura 2000-ge- bied Westerschelde en Saef- tinghe. Verder vinden ze als belij dend rooms-katholiek, dat de SGP-meerderheid in Reimerswaal het rooms-katholieke klooster heeft verkwanseld aan de ver keerde bestemmingen. Stikstofproductie Om hun stikstofbezwaren te on derbouwen schakelden ze advies bureau NOX in. Dat rapporteerde dat belangrijke bouwmachines zo als een betonpomp en een verrei- ker niet in de berekeningen van de stikstofproductie zijn meegeno men. Reimerswaal had een pas sende beoordeling moeten maken en zelfs een milieueffectrapport, zegt hun NOX-adviseur. Hun belangrijkste bezwaar heeft te maken met het verloren gaan van de cultuurhistorische waarde van het klooster. Hiermee maken ze echter niet veel kans bij de Raad van State omdat ze geen uitzicht op het gebouw hebben en er te ver vandaan wonen. Reimerswaal heeft toegezegd dat er niet meer dan 300 migran ten mogen wonen. Het aantal ar beidsmigranten dat door De Jager Detachering wordt gehuisvest is eerder al gegroeid van 129 naar 200. Een woordvoerster van de ge meente zei dat het vooraanzicht van het klooster vanaf de weg ge zien hetzelfde blijft. Maar aan de zijkant komt een lelijke kubus, zei Lubben. ,,Een doorn in het oog van mijn cliënten." woensdag 28 oktober 2020 Ja, een nieuw appartementen gebouw nabij de ringbrug in Goes zal het uitzicht van enkele omwonenden wat aantasten, maar niet dermate dat burge meester en wethouders het on acceptabel vinden. Ze vinden dat het gebouw er mag komen. Rob Paardekam Goes De bewoners en verhuurders van woningen op het Sluispla teau in Wemeldinge krijgen morgen een brief van de ge meente. Daarin doet het col lege van B en W voorstellen om de angel uit het conflict te halen dat afgelopen jaar tussen de twee groepen is ontstaan. Van onze redactie Den Haag Uitspraak van de voorzieningen- rechter over enkele weken. COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie '1970 in Goes'; Inloophuis Oase, 09.30-11.30 uur: In loopmoment; Om nium, 10.00-12.00 uur: Openstelling 'Ex peditie Bos'; De Pit, 14.00-16.00 uur: In loop voor senioren; Jeugdcentrum Goes- Noord, 14.00-15.00 uur: Creatieve activi teiten (4-7 jaar); 15.00-16.00 uur: Cre atieve activiteiten (8 12 jaar); Gymzaal De Spinne, 14.00-15.00 uur: Sport&Spel (8-12 jaar); 15.00-15.30 uur: Sport Spel (4-7 jaar); 15.30-16.30 uur: Zaalvoetbal (8-12 jaar) 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 13.30 uur: Senioren- soos 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 14.00-16.30 uur: Se- niorensoos met o.a. jokeren en biljart KAPELLE Hal Ge meentehuis, 09.00 12.00 uur: Expositie 'Kroniek van Zuid-Be veland'; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; Kapelle; Gymzaal Molenvate, 15.15-16.15 uur: Peutergym; 16.15 17.15 uur: Kleutergym KRABBENDIJKE Ate lier Zeeklei, 13.00- 16.00uur: Boetseren en schilderen LEWEDORP Hof van Ook, 19.30-21.30 uur: Bewustzijnstraining WEMELDINGE De Wemel, 14.00 uur: Bingo YERSEKE MFC Te- haere, 14.30-19.00 uur: Kinderdans en streetdance; Haven, 14.30-16.00 uur: Mos sel-tour met sleepvis demo. VLAKE Bij netbeheerder TenneT vergelijken ze het met een 'bouwpakket van Meccano'. Niet zo gek, zeker vanuit de lucht lijken de stukken vakwerkmast onderaan de Vlakebrug veel op het klassieke speelgoed. De meccano doos waar de mannen van aannemer Spie mo menteel mee mogen spelen, bestaat alleen wel uit iets grotere stalen onderdelen. De komende maanden zetten ze de hoogspan ningsmast in elkaar door van de honderden stalen onderdelen een aantal kant-en-klare onderdelen te maken. Een grote kraan zet die begin januari in elkaar. Daarna wordt het pro ces aan de oostelijke kant van het Kanaal door Zuid-Beveland herhaald. De twee masten zijn onderdeel van de nieuwe 380kV-lijn tussen Borssele en Rilland. Deze stroomsnelweg bestaat verder uit ranke, witte wintrackmasten. FOTO TENNET/CHRIS PENNARTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67