Wulffraat neemt patent op tweede plaatsen II O O) CD O ZEELAND 11 Lammerts (26) haalt met tocht van200kilometer geld op voor ALS Vizier op Spelen van '24 in Parijs Bouzambou Witte Paard De schakers van Het Witte Paard zijn weer tweede gewor den in de lan delijke internet- competitie. Deze keer was het Leidsch Schaakgenoot schap beter dan de ploeg uit Sas van Gent. Roemeratoe Lammerts, de regerend wereldkampi oene freestyle kitesurfen, ging een bijzondere uitdaging aan. De bijna 27- jarige Schouwse legde in totaal liefst 200 kilometer af voor de kust van Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Ze ging een halfuur voor zonsopkomst het water op, toen het nog stralend weer was, en voltooide de monstertocht halverwege de mid dag, toen de wind flink was aange trokken en lucht donker kleurde. Hoewel ze een dik wetsuit droeg, wa ren haar handen helemaal rood van de kou. En haar bovenbenen, die de meeste arbeid moesten verrichten, za ten vol met melkzuur. Lammerts zamelt met haar actie geld in voor de strijd tegen ALS, een dodelijke spierziekte. Sinds 11 oktober doen tal van sporters - professionals en amateurs - iets bijzonders. ,,Eén van mijn sponsoren wees mij op de Toer voor ALS", vertelde de kitesurf ster. ,,Die bestaat al een tijdje. Dit jaar is er vanwege het coronavirus een 'home edition'. Dat betekende dat deelnemers zelf konden bedenken wat ze gingen doen om geld om te ha len. Voor mij was 200 kilometer kiten op één dag echt wel bijzonder. Nor maal leg ik geen lange afstanden af en ben ik juist meer bezig met trucs en sprongen maken." Nadat de Schouwse zich had aange meld voor de Toer voor ALS, las ze veel over de ziekte. ,,Dat er geen medi cijn bestaat, heeft me echt geraakt." Ook kreeg ze veel reacties uit haar omgeving. ,,Ik heb verhalen gehoord van mensen die een geliefde verloren hebben aan ALS of iemand kennen Menno Kole Vlissingen Wulffraat (foto) lijkt daarmee de Joop Zoetemelk van het herfstcircuit te worden. Ook vorige week werd hij tweede in het lange circuit en ook toen achter Sint Nicolaas. In het klassement na twee weken bezetten die twee logischerwijs dan ook de eer ste en de tweede plaats. De derde plaats wordt gedeeld door Bart Heshof (Steen bergen) en Koen Schippers (Gapinge). Op de korte af stand gaat Verstraate met het maximale aantal punten aan kop, gevolgd door Wulffraat en Heshof. Bij de vrouwen viel er meer diversi teit te noteren. Lydia Kleinjan (40.17) uit Goes was de snelste op de lange afstand, gevolgd door Esther de Ko ning uit Heinkenszand en Judith Goe- theer uit Kloetinge. Op de korte af stand ging de zege in 10.18 naar Noor Dekker uit Serooskerke. Net als vo rige week werd zij gevolgd door Jasmijn van Dieren uit Kapelle en Elise Mol uit 's-Heer Abts- kerke. Het klassement bij de vrouwen in het lange circuit is bijzonder spannend, omdat beide weken de nummers één en twee de andere week niet van de partij waren. Suzanne van Elsacker uit Middelburg profiteert daar opti maal van en gaat met 157 punten aan de leiding. Zij wordt op de voet ge- volgd door Laura Wulffraat (foto) uit Terneuzen (154) en Debbie Verstelle uit Goes (152). In het korte circuit is het klassement een stuk eentoniger. Dekker gaat daar fier aan de leiding met twee afstandszeges, gevolgd door de vaste podiumklanten Van Dieren en Mol. Engelse afstanden Net als in het eerste weekend waren er ook nu ruim honderd deelnemers aan de virtuele loopwedstrijd. Komend weekend staan de Engelse Afstanden op het programma: 10 mijl voor het lange circuit en 1 mijl voor het korte circuit. die er nu mee worstelt. Zoiets maakt dan veel indruk. Sporten is mijn le ven, ik kan altijd het water op. Maar dat is dus niet iedereen gegeven. Van daag heb ik de hele tijd gedacht: ik kan Ik hoop dat mijn kaakchirurg niet het nieuws volgt - Annelous Lammerts wel moe en koud worden, maar wat maakt dat uit? Opgeven kon natuur lijk niet." Lammerts, die al 3000 euro heeft opgehaald, liet zich zo'n acht uur mee voeren met de wind. Op haar rug had ze een tasje met proviand, voor als ze bij de Brouwersdam of op het strand van Ouddorp even wilde pauzeren. Haar ouders zaten in een caravan bij een strandopgang en volgden haar via haar GPS. Zelf kon ze op haar sport- horloge precies zien of ze op schema lag. ,,Aanvankelijk dacht ik tien uur nodig te hebben. Maar met deze foil, waarbij je boven het water zweeft en bijna geen wrijving hebt, en de harde wind ga ik wat sneller dan verwacht." Gisteren was volgens Lammerts het beste moment om de 200 kilometer af te leggen. Vanwege de verwachte con stante wind. ,,Maar aan de andere kant was het niet helemaal ideaal. Ik heb maandag een verstandskies laten trek ken en nu heb ik daar nog best wel last van", vertelde ze lachend. ,,Ik had be loofd om twee dagen rustig aan te doen. Dus ik hoop dat mijn kaakchi- rurg het nieuws niet zo volgt Annelous Lammerts heeft olympische ambities. Ze wil graag aan de Spelen van 2024 in Parijs meedoen. Na een lange strijd werd in 2018 duidelijk dat kitesurfen op het olympisch programma komt te staan. Het gaat daarbij om een racediscipline, hydro- foilen. Zeer waarschijnlijk mag elk land één man en één vrouw laten deelnemen, die in estafettevorm op jacht gaan naar goud. Voor Lammerts betekent dat ze een carrièreswitch maakt. Het freestyle kitesurfen keert ze de rug toe en ze gaat zich geheel richten op het 'racen' over het water. ,,Ik heb vorig jaar bereikt wat ik wilde berei ken", vertelt de Schouwse, die toen wereldkampioene werd. ,,Daarna vond ik het wel moei lijk om het freestylen los te la ten. Ik was dat dit jaar ook nog niet van plan, maar doordat ik vanwege het coronavirus toch geen wedstrijden meer had, kon ik mooi switchen. Nu ben ik er wel helemaal oké mee." woensdag 28 oktober 2020 GO 1 Zaalvoetballer Saïd Bouzam bou uit Vlissin- gen kan zich opmaken voor een reis naar Noorwegen. Zijn ploeg Ho- vocubo uit Hoorn werd in de Champions League-voor ronde gekop peld aan Utleira Idrettslag. 2 1-3 Godfried Roe- meratoe is er met Twente niet in ge slaagd om zich te plaatsen voor de vol gende ronde van het KNVB bekertoernooi. De Tukkers gingen met 1-3 onderuit tegen De Graafschap. 'Ik dacht de hele tijd: wat maakt het uit dat ik koud en moe word' Toen Annelous Lammerts gisteren rond een uurtje of één bijna het strand op kwam voor haar lunch, keerde de kitesurfster uit Schudde- beurs om en maakte ze nog snel een extra rondje over de ruwe Noordzee. „Sorry", zei ze toen ze vijf minuten later wél haar vlieger liet neerdalen. ,,Ik wilde nog even de 150 kilometer rondmaken. Nu hoef ik straks nog maar een klein stukje Roeland van Vliet Brouwersdam Het tweede weekend van het Run Your Own Race Herfstcircuit resul teerde voor Zeeuws-Vlaming Tho mas Wulffraat in twee tweede plaatsen. Op de lange afstand (10 kilometer) moest de Terneuzenaar alleen Ricardo Sint Nicolaas uit Oude Tonge voor zich dulden, die met 33.12 minuten de winnende tijd noteerde. Op de korte afstand (3 ki lometer) was Wouter Verstraate uit Westkapelle in 9.06 de allersnelste. Annelous Lammerts bij de Brouwersdam, als ze er net 150 kilometer op heeft zitten. foto marieke mandemaker a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43