Parkeren, film kijken en weer vertrekken is Drive-ByBye-Bios 'Hou plannen Vlissingen in de gaten' 6 Zeeuwse Concertzaal MIJN DORP, MIJN STAD Dat een renovatie hard nodig is, blijkt uit een onderzoek dat de ge meente Middelburg, de eigenaar van het pand, heeft laten uitvoeren. Ongeveer de helft van de dakvoet is slecht. Eerdere problemen zijn niet allemaal even goed aangepakt en dat wreekt zich nu, stelt de Bouw- winkel Zeeland vast, die het dak in specteerde. De problemen zijn ontdekt nadat De werkzaamheden hebben hoe dan ook geen gevolgen voor de programmering in februari na een storm een deel van de stuclaag van het plafond naar beneden kwam. Dat zorgde voor veel stof en voor de vraag: is er nog meer schade aan het plafond? Die bleek er niet te zijn, maar wel aan het dak. ,,Toch hebben de pro blemen met het stucwerk aan pla fond niks te maken met de proble men aan het dak", benadrukt Leo Hannewijk. Dat is vooral belangrijk voor de akoestiek van de Concertzaal. Die wordt alom geroemd en zorgt er voor dat musici graag optreden in Middelburg en de zaal ook graag ge bruiken voor cd-opnames. ,,De akoestiek van de Concertzaal wordt wel eens vergeleken met die van de kleine zaal van het Concertgebouw in Amsterdam", zegt Hannewijk. Al zou er maar een laagje stuc werk nodig zijn, dan zou dat al ge volgen kunnen hebben voor de akoestiek, maar dat risico is er vol gens hem dus niet. ,,Aan de bin nenruimte zal niks veranderen, dus ook niet aan de kwaliteit van de zaal." Het werk aan het dak beperkt zich tot het dak en de buitenkant. Het gaat om renovatie en isolatie om de bestaande gebreken op te lossen en nieuwe problemen te voorkomen. De kosten bedragen een kwart miljoen euro en de ge meenteraad moet dat geld beschik baar stellen. Het renovatieplan wordt in november voorgelegd aan de raad. Hannewijk hoopt dat het werk in de zomer van volgend jaar uitgevoerd kan worden. Dan zijn er namelijk toch geen concerten. Gelijktijdig met het herstel van het dak kunnen zonnepanelen ge plaatst worden. Dat was toch al de bedoeling, om het gebouw duurza mer te maken. Eigenlijk hadden die afgelopen zomer geplaatst zullen worden, maar dat was al uitgesteld doordat bleek dat het dak er slecht aan toe is. Hannewijk dringt er wel op aan dat beide klussen gelijktijdig wor den gedaan. ,,De steigers staan er dan toch. Overigens heeft het werk aan het dak hoe dan ook geen gevol gen voor de activiteiten die we in de Concertzaal programmeren." Ali Pankow Zonnemaire Als het allemaal lukt zoals hij voor ogen heeft, worden er vanaf 6 no vember drie weken achtereen op de vrijdag- en zaterdagavond tus sen 19.30 en 22.00 uur doorlopend korte films vertoond. Bezoekers kunnen in beperkte aantallen hun auto's parkeren op het grasveld bij de inrit van Verseputs boerderij aan de Schapenweg. ,,De mensen mogen niet uitstappen maar wel vanuit de auto naar de films kijken. Na ongeveer 10 a 15 minuten is de voorstelling voorbij en worden de films herhaald. Het is de bedoeling dat de toeschouwers dan weer plek maken voor andere auto's'', licht Verseput toe. Hij laat weten zichzelf een 'denkopdracht' te hebben gegeven. ,,Hoe kan ik nou in de huidige co ronacrisis toch iets cultureels orga niseren zonder dat ik iets fout doe? Ik ben gaan zoeken naar een alter natief en ben uitgekomen bij deze Drive-ByBye-Bios.'' Verseput staat bekend als creatieve denktank die vrijwel elk jaar verrast met een bij zondere manifestatie. In dat kader ging hij al eerder met film aan de slag. Zo hield hij in 2004 al een Het is een coronasafe belevenis in de polder Nacht van de film, waarbij bezoe kers langs tien grote beeldscher men in de polder van film naar film wandelden. Ook organiseerde hij in 2018 een drive-in bioscoop aan het Haventje van Bommenede. Opnamen van landbouwperceel Verseput benadrukt dat hij deze 'Drive-ByBye-Bios' als een experi ment beschouwt. Dankzij de jaar lijkse subsidie van gemeente en provincie voor zijn culturele acti viteiten ziet hij de mogelijkheid de korte filmvertoningen gratis aan te bieden. Timelapse seizoenen Voor de eerste twee avonden op 6 en 7 november heeft Verseput een programma samengesteld met ei gen filmwerk. Zo presenteert hij onder meer opnamen van een landbouwperceel die hij door het jaar heen op 75 meter hoogte met een drone maakte. ,,Je kunt het vergelijken met zo'n timelapse, waarin je een gebouw snel tot stand ziet komen, maar waarin nu de seizoenen voorbijkomen en je wisselend tarwe, aardappelen en knollen ziet groeien en geoogst worden. Daarnaast heb ik nog heel veel andere korte films, maar als er nou tijdens die eerste twee keer veel belangstelling is dan vraag ik ook nog wat meer filmmakers of ze hier werk willen vertonen.'' De actiegroep roept de hulp van Provinciale Staten in om het Vlis- singse gemeentebestuur tot inkeer te brengen. Red Nollebos-West- duinpark vraagt de Statenleden in een brief 'met klem toe te zien op handhaving van de door u vastge stelde Kustvisie'. De leden van de actiegroep hiel den zich afzijdig van de participa- Actiegroep roept provincie op toe te zien op naleving van Kustvisie tiebijeenkomsten over de invulling van Nollebos en Westduinpark. Ze wilden alle schijn vermijden mee te werken aan grootschalige bouw plannen in bos en park aan de rand van Vlissingen. De actiegroep be nadrukt dat ze zich niet verzet te gen vernieuwing van accommoda ties voor de twee bestaande bedrij ven. Nollebos-Westduinpark houdt wel vast aan de uitgangspun ten van het Bestemmingsplan 2011. De ruimte die Kanovijver en sauna in dat plan kregen, mag niet wor den overschreden. De leden van de groep werken aan een reactie op de eerste ideeën van het Vlissingse college. Maar ze willen het provinciebestuur en di verse natuur- en milieuorganisaties (die een afschrift van de brief aan PS kregen) waarschuwen voor de plannen. De visie is in hun ogen niets minder dan een 'uitgesproken uitnodiging aan projectontwikke laars om plannen in te dienen'. woensdag 28 oktober 2020 Lekkend dak is aan beurt toe De drive-in bioscoop in 2018 aan het Haventje van Bommenede. foto studio zonnemaire Lekkages, vochtproblemen, zwammen, vervorming van de constructie. Het dak van de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg is er slecht aan toe. Ter ge ruststelling: „Acuut gevaar is er niet", zegt directeur Leo Hanne- wijk. ,,Maar er moet wel drin gend wat gebeuren." Maurits Sep Middelburg -Leo Hannewijk, directeur In de rand van het land langs de Schapenweg in Zonnemaire komen drie schermen te staan. Daar worden korte films op ge projecteerd, die je uitsluitend vanuit je geparkeerde auto kunt beleven. ,,Het is een experi ment, een coronasafe belevenis in de polder'', zegt initiatiefne mer Jaap Verseput. Hij noemt het een 'Drive-Bybye-Bios'. -Jaap Verseput Informatie zonnemaire.com De bouw van hotels en de aan leg van asfaltwegen in het Nolle- bos botsen met de uitgangspun ten van de Zeeuwse Kustvisie. Het voornemen om langs de hele Vlissingse kust nieuwe ver- blijfsaccommodatiecomplexen te laten bouwen - verwoord in de Toeristische Visie 2030 - treedt de uitgangspunten van de kustvisie met voeten. Dat stelt de actiegroep Red Nolle- bos-Westduinpark. René Hoonhorst Vlissingen AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Cor Hemmes (glaskunst); Gymzaal, 19.30-21.30 uur: Recreatief bad minton ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, Visserij en Streekdrachten en thematentoonstelling KOUDEKERKE Cou- burg, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; 17.00 18.00 uur: Recreatief turnen voor kinderen van 5 en 6 jaar MIDDELBURG Raven- steijnweg 1a, 09.00- 14.00 uur: Tweede hands kledingbeurs; ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Heleen Dekker '11 van de 111'; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 14.15, 15.15 en 16.15 uur: Ac tiviteit 'Pompoen uit hollen'; Cinema Mid delburg, 15.00 uur: Cinekid on Tour met vertoning 'Pettson en Findus 3' OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 14.00 uur: Koersbal VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; ZB, 10.00-17.30 uur: Ex positie Wolfgang Krug (schilderijen en papier maché); SCW, Mercuriusweg 19. 13.00-15.00 uur: In loopspreekuur SCW/ werk en inkomen; ZB, 15.30 uur: Dalilla Her mans leest voor uit haar boek 'Brown Girl Magic' WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleu- tergym; 18.30-19.30 uur: Streetdance meiden van 7-9 jaar WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Dy namic tennis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38