Gemeente komt in actie in Dauwendaele ZEELAND 3 een competitief en tegelijkertijd so ciaal uitje." Jannemieke de Visser van De Goese Golf ziet steeds meer 'jonge ren' als De Vries op de baan. In de golfwereld is iedereen onder de veertig 'jong'. Want hoewel er een kentering plaatsvindt, is de grijze golf nog altijd dominant aanwezig op de baan. De Visser kreeg de afge lopen maanden vooral veel nieuwe aanmeldingen van mensen die hun eigen sport niet meer konden beoe fenen. Zoals voetballers en hockey ers. Dat beeld wordt bevestigd door de Nederlandse Golf Federatie (NGF). Van de nieuw toege stroomde leden is landelijk een derde onder de veertig, en een vijfde zelfs onder de dertig. „In de leeftijd van 15 tot 35 jaar zit dit jaar de grootste stijging", zegt Jaco Schipper. „Van 5000 vorig jaar, naar Wehebben150 nieuwe golfers, honderd meer dan vorig jaar dik 8000 nu al dit jaar. En die cijfers zijn een paar maanden oud. De aan tallen lopen dus nog zeker op." Ook bij golfclub Reymerswael aan de Westerschelde bij Rilland is het de afgelopen maanden fors drukker, zegt directeur Ton van Oostrom. „We hebben 150 nieuwe golfers gekregen, honderd meer danvorigjaar. En dan is het jaar nog niet om. En ook wij zien een jon gere doelgroep op de baan, mensen in de leeftijd van 30 tot en met 55 jaar. Een goed teken, want van die groep moet de sport het in de toe komst hebben." Toch zijn het zeker niet alleen jongeren die de sport in coronatijd oppakken. De golfclubs zien ook veel herintreders, zeggen Van Oo strom en De Visser. Mensen die soms jaren niet hebben gespeeld en nu weer actief zijn. ,,Het is de ideale sport om weer in beweging te ko men", zegt Van Oostrom. ,,Na 18 holes heb je toch al gauw 7 kilome ter afgelegd. En heb geen golfkarre tje, maar draag je je clubs, dan ver brand je aardig wat calorieën." Die herintreders zien ze bij NGF ook terug in de cijfers, zegt Jaco Schipper. ,,Zeker 12.000 leden heb ben dit jaar hun 'handicap' omlaag gebracht. Dat betekent dat ze op een hoger niveau zijn gaan spelen. Omdat te bereiken moet je dus va ker de baan op." Bij golfclub De Zeeuwsche in Middelburg merken ze dat aan de populariteit van de golflessen. ,,Die worden meer ge boekt", zegt Ine van 't Westende. Meer gastspelers Op de baan grenzend aan nieuw bouwwijk de Mortiere zien ze ook meer en meer toeristen. „Normaal gaan mensen op vakantie, door co rona blijven ze in eigen land. Een maal weg van huis, willen mensen toch iets doen. Ze zoeken naar acti viteiten, maar dan wel coronaproof. Dan is golfen natuurlijk ideaal. We zien daardoor ook meer gastspe lers." Van coronarestricties is tijdens een potje golf nauwelijks iets merk baar. Alleen de kantines zijn dicht. Maar daar hebben de meeste banen iets op gevonden in de vorm van een afhaalpunt voor koffie, thee en een broodje. „Ik mis alleen de bit tergarnituur na een middagje spe len", zegt Charles de Vries. „Dat so ciale aspect is minstens zo belang rijk. Je ontmoet na het golfen vaak nieuwe mensen, altijd goed voor je zakelijke contacten." Hoewel het aantal golfers nu in de lift zit, hopen ze dat die nieuwe aanwas ook blijft plakken als straks andere sportvereniging weer mo gen opstarten. Dat zijn enkele maatregelen die het dagelijks gemeentebestuur van Middelburg neemt om overlast door criminele en brutale jongeren terug te dringen. Daarnaast, aldus wijkwethouder Johan Aalberts (CDA), wordt een beproefde me- thode van stal gehaald. ,,De per soonlijke aanpak waarbij per geval wordt gekeken wat er gedaan kan worden om mensen weer op het rechte pad te krijgen. Helpen bij de aanpak van schulden, bij het vin den van de juiste opleiding en werk." Dauwendaele-methode Deze 'Dauwendaele-methode' bleek zo'n zeven jaar geleden suc cesvol bij het terugdringen van cri minaliteit en overlast die een vorige generatie jongeren veroorzaakten. Het leidde aan de ene kant tot arres taties en veroordelingen en aan de andere kant tot maatschappelijke carrières. Het college komt met deze aan pak nu blijkt dat een groep jonge- ren in en om de Meanderhof de buurt terroriseert en misdaden pleegt. Zaterdagnacht ontplofte een vuurwerkbom waardoor een wo- We kunnen het niet alleen. We hebben de ogen en oren van de buurtbewoners nodig ning werd beschadigd. Aalberts vindt het triest dat het niet lukte dat te voorkomen. Hij ging gisteren op bezoek bij de bewoner om hem bij te staan. De wethouder hoopt dat buurt- bewoners de politie toch inseinen als ze iets zien dat verdacht is. ,,We kunnen het niet alleen. We hebben hun hulp nodig." Hij weet van een recent bezoek dat velen moedeloos zijn en weinig vertrouwen hebben in optreden van de overheid. Maar hij dringt erop aan te blijven mel den als ze iets zien. ,,We hebben de ogen en oren van de buurtbewo ners nodig." Hij verzekert ook dat de politie heel voorzichtig met die signalen omgaat. Jongeren in beeld De wethouder laat ook weten dat het college al bezig was met een plan iets te doen aan de criminali teit en overlast in de buurt. ,,Want we krijgen al tijden signalen dat het misgaat." Hij vindt het heel jammer dat het niet gelukt is eerder deze stappen te zetten. Hij weet dat lang niet alle jonge ren die voor overlast zorgen uit de We weten wie het zijn wijk Dauwendaele komen. ,,Maar we weten wel wie het zijn. We heb ben ze in beeld." Dat betekent dat ook jongeren uit andere wijken te maken krijgen met die persoonsge richte aanpak. Aalberts beseft, zo zegt hij tot slot, dat het moeite zal kosten het vertrouwen van de wijk bewoners terug te winnen. ,,Maar daar gaan we wel voor." woensdag 28 oktober 2020 - Ton van Oostrom, Reymers Kijk op de site bij /video Golf is booming Politie en boa's van de ge meente gaan zich vaak laten zien en optreden in de wijk Dau wendaele en specifiek in de Me anderhof. Ook wordt er een mo biele camera geplaatst in de Me anderhofstraat, mogelijk nog deze week. De wijkagent krijgt ook meer tijd en ruimte om zich met die buurt bezig te houden. Emile Calon Middelburg -Johan Aalberts, wethouder -Johan Aalberts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35