Meteen overal terug naar 30 Tonnen EU-geld naar plattelandsprojecten Alcohol is verboden in Reimerswaalse straten Postbode 2 Een balletje slaan op de golfbaan. Steeds meer Zeeuwen doen het. Door corona zit de golfsport behoorlijk in de lift. Commentaar De Tweede Kamer wil overal in de hele bebouwde kom naar 30 km/u. Een meerderheid steunt een motie van GroenLinks en de SGP. Als het kabinet dit plan over neemt, voegt Nederland zich eindelijk naar de inzichten van tal loze bestuurders en deskundigen uit meer dan honderd landen. Tot nu toe laat minister Cora van Nieuwenhuizen het aan de ge meenten over. Die zijn ermee bezig, zegt zij. Op een groot deel van de wegen in de bebouwde kom is 30 al het maximum. Maar dat is geen goede reden om te wachten met een landelijke rege ling. Van 50 naar 30 leidt tot aanzienlijk minder verkeersdoden. Dat willen we allemaal zo snel mogelijk. Dus waarom wachten op de gemeenten? Er is meer. Langzaam autoverkeer maakt de fiets en het openbaar vervoer aantrekkelijker. Dat is goed voor het milieu. Het kan ook geen kwaad als scooters en snelle elek trische fietsen het wat kalmer aan doen. Die zorgen nu voor on rust in de woonomgeving. De invoering van 30 km/u in de bebouwde kom moet goed worden voorbereid. Er komt veel meer bij kijken dan een paar nieuwe borden plaatsen. Want de lagere snelheid lost niet alles op. Het is nog steeds nodig auto's zo veel mogelijk te scheiden van het kwetsbare verkeer. Dat kan nog veel beter. En om ieder een zo langzaam te laten rijden, zullen heel wat verkeersrem mers nodig zijn. Bovendien moet er streng worden gehandhaafd. Dat wordt nog een hele klus. Maar het is de moeite waard. Langzaam autoverkeer maakt openbaar vervoer en fiets aantrekkelijker Aan het wandelnetwerk wordt 53.200 euro Europese subsidie toe gekend. De gemeente Reimerswaal legt een zelfde bedrag bij. Reimers waal is nu nog de enige gemeente in Zeeland waar nog geen wandelnet werk is. Om het toerisme en daarmee de lokale economie te stimuleren ALMANAK Hij sleept zijn vrouw al jaren lang mee naar concerten. Nou houdt zij ook van muziek, dus een straf is dat niet. Zijn ge woonte om bij elk optreden pla ten te kopen, neemt zij op de koop toe. Het moge duidelijk zijn dat de coronacrisis en de daardoor lege concertagenda krijgt het project 'Yerseke boven en onder water' 284.600 euro uit het Europese plattelandsfonds. Ook aan dit project betaalt de gemeente Rei- merswaal eenzelfde bedrag. Het project Buurttuinkamers in Middelburg wil groene plekken Het grootste deel gaat naar het project 'Yerseke boven en onder water' maken in vier wijken voor sport, spel en agrarische activiteiten. Eu ropa en de gemeente Middelburg subsidiëren het project elk met 97.500 euro. De provincie Zeeland begeleidt de uitvoering van de drie projecten. voor het stel gevolgen heeft. Zijn verslaving aan nieuwe mu ziek bevredigt hij nu via inter net. Dat is niet alleen een kwes tie van eigenbelang, benadrukte hij onlangs. ,,Mochten er men sen zijn die zich zorgen maken om mijn postbode; zijn contract gaat zéker verlengd worden." Brug tijdelijk weg om onderhoud Ranco Bogaard weg uit de raad Bij nader inzien Uitspraak niet van wijkraadvoorzitter 'Meer jongeren' De Vries speelt die ochtend samen met Charles de Vries (39), overigens geen familie. Sinds de Veerenaar een knieblessure opliep met voet bal, is hij overgeschakeld op golf. ,,Je wilt toch een beetje dat balgevoel vasthouden. En het is echt een ver slavend spelletje. Je probeert jezelf constant te verbeteren. In minder slagen de baan af te leggen. Als je het vervolgens samenspeelt, is het Reimerswaal heeft sinds juli een nieuwe APV. Die geeft het college de bevoegdheid op te treden tegen 'hinderlijk drankgebruik' door ge bieden aan te wijzen waar het ver boden is alcoholhoudende drank te nuttigen. B&W heeft nu besloten dat alle dorpen en gehuchten daar onder vallen. Het verbod geldt ook in een straal van vijftig meter rondom alle strandjes en dijken langs de Ooster- en Westerschelde. Terrassen en tuinen vallen niet on der het verbod. Boa of agent besluit Aanleiding zijn de vele klachten over hinderlijk gedrag, baldadig heid, geluidsoverlast, vernielingen, vervuiling of soms zelfs geweld. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het aan boa's of politie agenten om te besluiten of ze ook werkelijk overgaan tot het beboeten van overtreders. Golfbaan Reymerswael aan de Westerschelde bij Rilland ziet het aantal nieuwe leden verdriedubbe len. En ook in Goes en Middelburg zien ze een flinke stijging. Het suc ces? ,,Je bent lekker bezig in de bui tenlucht", zegt Jannemieke de Vis ser van de Goese Golf. Het is drukker dan ooit op de Zeeuwse golfbanen. Sinds de her opening na de lockdown half mei, kregen de verenigingen er ruim tweehonderd nieuwe leden bij. Twintig procent meer dan in de zelfde periode vorig jaar. Landelijk kwamen er zelfs 25.000 bij, een plus van bijna 10.000. ,,We naderen bijna de magische grens van 400.000 leden", zegt Jaco Schipper, woordvoerder van de Nederlandse Golf Federatie (NGF). Eén van die nieuwelingen is Goe- senaar Michel de Vries (33). Hij slaat dinsdag een balletje op de baan in Goes. ,,Twee jaar terug heb ik het voor het eerst gedaan. Daarna niet meer. Ik speelde nog voetbal. Maar toen kwam corona en ben ik gaan golfen. Weet je wat het fijne is? Je kunt dit ook alleen. En tussendoor kan ik nog even wat dingen voor het werk regelen. Dat lukt je met tennis niet." woensdag 28 oktober 2020 II Drie plaatselijke projecten krij gen geld uit het Europees plat telandsfonds. Het gaat om het Wandelnetwerk Reimers- waal, 'Yerseke boven en onder water' en de 'Buurttuinkamers' in Middelburg. Het dagelijks pro vinciebestuur heeft besloten het beschikbare EU-geld voor Mid den- en Noord-Zeeland hieraan te besteden. Theo Giele Middelburg Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE De brug die de Opals- traat in Kapelle verbindt met het fietspad achter langs de Petrakerk gaat een tijdje weg. In verband met groot onderhoud wordt de brug verwijderd. Van 2 tot en met 13 no vember moeten fietsers een andere route nemen, ze kunnen omrijden via de Karmijnstraat. De damwand onder de brug moet vervangen worden. Om dat mogelijk te maken, wordt de ge hele brug tijdens de werkzaamheden verwij derd. SLUIS Ranco Bogaard (foto) zegt de Sluise politiek vaarwel. De fractievoor zitter van Nieuw Gemeen tebelang heeft het te druk met zijn eigen bedrijf in salarisadministratie. ,,Ik kan mijn werk als raadslid niet meer uitvoeren zoals ik zou willen. Ik wil ook meer tijd aan mijn gezin besteden." De Sluizenaar kwam na de verkiezingen van 2018 in de gemeente raad, een jaar later werd hij fractievoorzitter. Mor gen neemt hij afscheid tij dens een raadsvergade ring. Marian van Oosten- brugge uit Breskens volgt Bogaard waarschijnlijk op als fractievoorzitter. Wie zijn raadzetel inneemt, is nog niet bekend. In het verhaal over de Dauwendaelebende is een storende fout geslo pen. Het uitgelichte ci taat in deze productie is aan de verkeerde per soon toegeschreven. De uitspraak 'Veel misdrij ven in Middelburg zijn terug te voeren op deze bende', kwam niet van wijkraadvoorzitter Rob Bastian, maar van een bewoner van de wijk Dauwendaele. Deze wijk wordt net als een aantal jaren geleden geteisterd door jonge ren die zich misdragen en moeilijk te vatten zijn door de politie en de ge meente. Een wijntje op het strand of een blikje bier op een bankje bij de supermarkt drinken. In Reimers- waal kan het je voortaan een boete van 95 euro opleveren. De gemeente heeft een alcoholver bod ingesteld om overlast te voorkomen en beter te kunnen ingrijpen als het tóch misgaat. Joeri Wisse Kruiningen Timo van de Kasteele Goes Oud-golfleraar Rob Smit ziet het drukker worden op de baan van de Goese Golf. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34