Parkeren in Goes wordt iets duurder IN DE REGIO 6 Sluisplateau Wemeldinge HERDENKING STILLE KRANSLEGGING MIJN DORP, MIJN STAD ,,De burgemeester heeft wel gelijk dat het nu niet meer zo heel mak kelijk is. De verhuurfunctie kan je niet zomaar beëindigen door het vaststellen van een nieuw bestem mingsplan. Dan krijg je namelijk te maken met het algemene over gangsrecht en dan mag je die func tie nog tien jaar voort blijven zet ten. Het is eigenlijk in dat vorige be stemmingsplan te ruim in één keer opengezet. Dat draai je niet zomaar terug. Dus met een simpele aanpas sing ben je er niet en heb je de over last ook niet aangepakt." ,,Ik denk dat dat eigenlijk het groot ste probleem is. Maar dat zou je in de APV (Algemene Plaatselijke Ver ordening) aan kunnen pakken. Want als je een paar keer goed handhavend optreedt is het zo klaar met de overlast. Maar dan moet dat wel gebeuren." ,,Nee, zo werkt het niet in de Ruim telijke Ordening. Het bestem mingsplan is waarschijnlijk be kendgemaakt in de Staatscourant en in het lokale huis-aan-huisblad. Er is geen verplichting voor de ge meenteraad om een bericht te stu ren." ,,Dan moet de gemeente nu snel een voorbereidingsbesluit nemen met een beperking van de verhuur- mogelijkheden. Dan geldt dat in ie der geval voor de woningen die nu nog niet gebruikt worden voor de verhuur." ,,Ja, dat klopt. Want bij terugdraaien kom je dus terug op dat overgangs recht. Dat is er speciaal om burgers te beschermen. Zodat gemeentera den niet van het ene op het andere moment zaken kunnen wijzigen. Alleen zit dat dit keer de bewoners van het Sluisplateau in de weg. Wat wel kan is de verhuurfunctie weg bestemmen met een uitsterfbeleid. Maar zolang de huidige verhuur ders blijven verhuren, mag dat voortgezet worden. Want het is le gaal bestemd gebruik." Op vrijwel alle terreinen gaat het tarief met tien cent per uur om hoog. Dat betekent dat op de meeste parkeerplaatsen (en de parkeergarage) vanaf volgend jaar 2 euro per uur moet worden be taald (nu nog 1,90 euro). Maar Goes kent ook een paar duurdere parkeerterreinen: de Koepoort, de Dam en het Damplein. Daar wordt het tarief verhoogd van 2,20 naar 2,30 euro per uur. Wie zijn of haar auto parkeert in het Marconigebied (de woonbou levard) of de Van Dusseldorpstraat (Medisch Centrum Goes) blijft vijftig cent per uur betalen voor de eerste twee uur. Het tarief voor de uren daarna gaat wél met twintig cent omhoog naar 2,50 euro per uur. Voor wie lang wil parkeren, blijven het Hollandiaplein en het Molenplein de beste plekken om te staan. De prijs voor een dagkaart gaat daar met een dubbeltje om hoog, naar 5,20 euro. De gemeente heeft besloten het koopavondta rief voor de parkeergarage op 1 euro voor de hele avond (18.00 tot 21.15 uur) te houden. Goes besloot jaren geleden de parkeertarieven eens in de twee jaar met het inflatiepercentage te verhogen. Dat gebeurde in 2018 voor het laatst en dus hadden de parkeertarieven eigenlijk voor dit jaar weer verhoogd moeten wor den. De gemeente besloot de stij ging echter een jaar op te schuiven, tot 2021. Wie een parkeerboete krijgt in Goes betaalt ook volgend jaar 53 euro. Tot een paar jaar gele den lag dat bedrag bijna een tientje hoger. De gemeente besloot het bedrag destijds te verlagen, omdat ze geen geld mag verdienen aan de boetes. Expositie met maritieme werken Cabaret in Luctor et Emergo Wim Daniëls treedt op Wim Daniëls geeft vrij- dag twee optredens in De Vroone. Daniëls is schrijver van diverse taalboeken, literaire ver halenbundels, romans, woordenboeken, poëzie en informatieve boeken over uiteenlopende on- derwerpen, zowel voor kinderen als volwasse nen. De optredens zijn van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Tickets zijn te ver krijgen via kapellecultu- reel.nl. dinsdag 27 oktober 2020 'Verhuur stoppen is erg lastig' BE BAARLAND Geen ooggetuigen, geen Schotse muziek en geen korte wandeltocht van brasserie De Landing naar het oorlogsmo nument op de dijk bij Baarland. Maar wél een kranslegging om de strijders van toen niet te vergeten. De herdenking van de landing van de Schotse bevrijders op 26 oktober 1944 was gistermiddag rustig vanwege alle coronamaat regelen, al was er onverwacht wel publiek ge komen. De kransen werden gelegd door bur gemeester Gerben Dijksterhuis (l), wethouder Marga van der Plasse en Corry Elenbaas (r). Laatstgenoemde vertelde hoe het was om als kind de oorlog mee te maken. foto boaz timmermans Een groep vaste bewoners van het Sluisplateau in Wemeldinge wil dat de gemeente ingrijpt bij de verhuur aan vakantiegangers en arbeidsmigranten vanwege overlast. Volgens burgemeester Fons Naterop wordt dat juridisch erg lastig. Maar is dat wel zo? We vragen het Rogier Kegge, univer sitair docent bestuursrecht en omgevingsrecht aan de universi teit van Leiden. Willem Adriaansens Wemeldinge Het bestemmingsplan voor de woonwijk op het Sluisplateau is in 2010 aangepast, zodat ver huur van de huizen mag. Dan kan de gemeente het plan toch ook weer wijzigen? Die overlast is een ding. Wat kan Kapelle daaraan doen? Had de gemeente de bewoners geen brief moeten sturen toen er plannen waren om het bestem mingsplan te wijzigen? De bewoners vrezen dat steeds meer woningen in de toekomst verhuurd gaan worden. Is er een manier om dat te voorkomen? Erger voorkomen kan dus nog, maar terugdraaien wordt lastig? Parkeren in Goes wordt vol gend jaar een beetje duurder. Het is voor het eerst in drie jaar dat de tarieven voor de par keerterreinen in en rondom de binnenstad omhoog gaan. Rob Paardekam Goes COLIJNSPLAAT Gallery Maritime opent zondag de expositie Ma ritiem verleden, heden en toekomst De exposi tie bestaat uit maritieme tekeningen, schilderijen en beeldhouwwerken. De werken komen van de handen van Rein de Vries, Robbert Das en Ludo van Well. De expo sitie is te zien tot en met 31 december 2020. Zie voor meer informatie maritime-art-design.nl. RILLAND Grof Geschud, een Bel gisch-Nederlands caba retduo, staat vrijdag op het toneel in Rilland met hun debuutprogramma Lijmen. In Lijmen bevra gen Lander Severins en Myrthe van Velden via ridders en bejaarden, Plato en perenvlaai het onvermogen om vast te houden en de angst om los te laten. De voorstel ling bij Dorpshuis Luctor et Emergo begint om 20.00 uur. Meer infor matie is te vinden op po- diumreimerswaal.n KAPELLE Wim Daniëls. foto merlijn doomernik COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes'; Buurt huis De Pit, 09.30 11.30 uur: Handvaar digheid voor senio ren; Inloophuis Oase, 09.30-11.30 uur: In loop voor koffie en thee; Historisch mu seum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Di verse exposities; Westhof, 13.30-15.30 uur: Inloop; IJsbaan Goes-Zuid, 14.00- 15.30 uur: Sport Spel voor 6-12 jaar; Jeugdcentrum Goes- Noord, 19.00-22.00 uur: Inloop voor 12+ HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Sporten in de Be- weegtuin 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 13.30 uur: Senioren- soos met o.a. bridge KAPELLE Hal Ge meentehuis, 09.00 12.00 uur: Expositie 'Kroniek van Zuid-Be veland'; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, 15.30-16.30 uur: Kleutergym WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur: Vrije inloopmid dag; 14.30-16.00 uur: Handwerkmiddag WISSENKERKE Ge meentehuis, 14.00 17.00 uur: Gratis cur sus 'Wordt vrijwilliger' WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, 19.30 21.30 uur: Steun groep voor mensen die ervaring hebben met de psychische gezondheidszorg YERSEKE Kaaistraat 20, 09.00-12.00 uur: Open morgen VEG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51