O 0 O ZEELAND 11 •B - trainersdiploma Uefa-B behaald, maar houdt zich niet bezig met een carrièreplanning. ,,Ik zie wel wat er op mijn pad komt.'' Loof op Malta Oud-speler werkt vol ambitie bij dorpsclub in Nieuw-Namen Kerkhove Nieuw-Namen Christoph Praet groeide op naast het voetbalveld van het kleine Hulsterloo. Hij debuteerde op veertienjarige leef tijd in de hoofdmacht, droeg het te nue van HVV'24, Terneuzen en de Belgische clubs Sint Gillis-Waas en Bazel en zette als gevolg van een knieblessure een punt achter zijn loopbaan als speler. Praet werd elftal begeleider, ontwikkelde zich als trai ner en staat als kind van de club aan het roer van het eerste elftal. Hij is sinds een paar weken in het bezit van het trainersdiploma Uefa-B, maar incasseerde twee weken gele den twee dompers op rij. Hulsterloo verzuimde in de derby tegen Graauw een 2-0-voorsprong uit te bouwen en verloor uiteindelijk met 2-3. Kort daarna gooide corona de competitie opnieuw in het slot. ,,Nee, we trainen niet'', vertelt hij. ,,Dat is alsof je op restaurant gaat en bij het hoofdgerecht naar huis mag. De jongens blijven wel voor zichzelf bezig. Ze gaan lopen, fietsen, maar ik wacht het even af.'' De week na de nederlaag tegen Graauw was niet fijn, geeft hij toe. ,,Met 150 jaar ervaring in ons eerste elftal mag het niet gebeuren dat je een 2-0-voorsprong weggeeft. Ik heb er een paar dagen heel slecht van gelo pen.'' Zaterdagavond Hij doet zijn relaas in zijn woning in het Belgische Kieldrecht, op een steenworp afstand van het voetbal veld in Nieuw-Namen. ,,Hulsterloo en Kieldrecht zijn met elkaar verwe ven. Kieldrecht speelt tweede provin ciaal, op zaterdagavond. Heel veel mensen uit Nieuw-Namen gaan dan kijken. Nieuw-Namen heeft 800 in woners. Het is heel lastig om een goed respectabel elftal met jongens uit het dorp neer te zetten. We hebben hier een mix van 60 procent Belgen en 40 procent jongens uit Nieuw-Namen. Tweede provinciaal is een stevig ni veau. Niet alle jongens van de JO-17, de oudste ploeg daar, kunnen de stap naar het eerste elftal maken.'' Hulsterloo maakt dankbaar gebruik van een aantal van hen, die zich op hun beurt net over de grens thuisvoe- len. Het is heel lastig om een goed respectabel elftal met jongens uit het dorp neer te zetten Praet zette op doktersadvies een punt achter zijn loopbaan. ,,Ik was dertig jaar toen ik bij Hulsterloo in de begeleiding van het tweede elftal ben gestapt. We zakten als vereniging door onze ondergrens, hadden het in kwantiteit en kwaliteit heel moei lijk.'' Hij streefde achter de schermen in voetbaltechnisch opzicht naar meer structuur. ,,We zijn een voetbalver eniging en moesten zorgen dat er ge voetbald kon blijven worden. Daar heb ik voor de vereniging een belang- rijke rol in kunnen spelen. Door de boel aan te zwengelen, door met jon gens in gesprek te blijven voor vol gend seizoen. Ik heb gesproken met jongens van het dorp: denk eens mee, die voetbalt daar, is nu ook al zeven tien jaar, misschien komt-ie wel te rug. We hebben gesprekken met Kiel- drecht gevoerd, om rond de jongens van Nieuw-Namen spelers in te bren gen die het eerste elftal van Kiel- drecht niet haalden. Ik deed spelers- gesprekken, was nog stand-in bij het eerste en ben in België trainerscur sussen gaan volgen.'' Inmiddels is hij in het bezit van het diploma Uefa-B en tekent hij samen met Michel van Damme voor het technisch beleid. ,,Michel is bijna klaar met Uefa-A. Er zijn trainers die het prettig vinden, maar ik houd er niet van om alleen training te geven. Je steekt altijd iets op van elkaar. Dan heb je samen de verantwoordelijk heid, je houdt elkaar scherp. Ik heb geen zin om twee keer in de week een onemanshow te geven. Hij heeft leuke oefeningen en ik kan observeren of eens met een speler praten. Zo van: je hebt nu twee weken niet gespeeld, zou je niet eens met het tweede mee gaan? Daar ligt denk ik nog meer mijn kracht. Ik vind het belangrijk dat je iets samen doet.'' Als voormalig balvast aanspeelpunt staat hij voor aanvallend voetbal, maar gezond realisme weerhoudt hem er niet van om tegen titelkandi daten behoudender te spelen. Praet: ,,Ik heb zelf op redelijk niveau gevoet bald, kan goed inschatten wat de groep nodig heeft en weet wat op zondag van spelers verwacht wordt. We trainen met drie man achterin, omdat ik dat op zondag ook wil doen en met mijn backs hoog wil spelen. Ik ben ook heel open naar de groep. Als ik een fout maak of een verkeerde wissel doe, ben ik er niet te groot voor om dat toe te geven. Ik kijk in de spie gel en vraag dat ook aan spelers. Daar komen we op dinsdag op terug.'' Hulsterloo voetbalt de laatste jaren echt beter, stelt hij vast. Dat moet dit seizoen leiden tot een plek bij de be ste acht van de vierde klasse. Als je puur naar het voetbaltechnische kijkt, kan ik mijn ambitie hier zeker wel kwijt. Ik heb geen carrièreplanning en zie wel wat op mijn pad komt.'' Sentiment De essentie voor een club, is haar identiteit, vindt hij. ,,Ik hoop voor de vereniging dat we onze identiteit kunnen behouden, met 40 a 50 pro cent jongens van het dorp. Dat bete kent dat je jongens van het dorp, die hun jeugdopleiding ergens anders ge volgd hebben, in de gaten moet hou den. Die zouden het sentiment moe ten laten meetellen. Jan Bosman heeft bijvoorbeeld tien jaar in Frankrijk ge voetbald, komt terug en zegt: ik kom bij jou voetballen. Dim de Waal heeft tegenover het speeltuintje in Nieuw- Namen gewoond. Hij woont in Hulst, voetbalde bij HVV'24, is ook terug. Daar heb ik aan kunnen bijdragen en dat maakt me trots, want wat heeft het nou voor zin om op ons niveau als club elk jaar van overal spelers te ha len? Waarom moet dat? Dat levert niets op, je bouwt niet. Zorg voor her kenbaarheid. Dat vind ik voor de ver eniging belangrijk.'' dinsdag 27 oktober 2020 GO 2-2 Augustine Loof (24) redde gis teren een punt voor zijn Mal tese club, Bal- zan FC. De uit Koewacht af komstige voet baller maakte in de 86ste minuut vanaf de straf schopstip de 2-2 tegen Ham run Spartans. Het was zijn eerste doelpunt voor de midden moter in de Pre mier League. 6-13 Voor tennisster Lesley Patti- nama-Kerkhove is 2020 nog een weinig succesvol jaar. In twaalf toernooien speelde de Zie- rikzeese pas ne gentien duels. Ze won er zes en verloor er der tien. Nergens kwam ze verder dan de tweede ronde. De nummer 180 van de wereld verloor gisteren bij een 25.000 dollartoernooi in Istanbul al met een in de eerste ronde. De En gelse Francesca Jones, de num mer 1478 van de wereld won met 6-3 6-1. De Zeeuwse was als zesde geplaatst. a (0 Praet wil Hulsterloo eigen identiteit laten behouden v. M Trainer Christoph Praet voor de tribune van zijn club Hul sterloo. ,,Ik ben ook heel open naar de groep. Als ik een fout maak of een ver keerde wissel doe, ben ik er niet te groot voor om dat toe te geven." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Peter van Kouteren - Christoph Praet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43