8 ZEELAND Omzet Theo Stoke ingestort nu alcoholverkoop na20.00uur niet mag Een domper voor zijn piepjonge bedrijf het Blije Kratje. Hij startte zijn bezorgservice afgelopen zomer op, naast zijn baan als taxichauf feur in het leerlingenvervoer. Theo levert 24 uur en zeven dagen in de week bier, wijn en frisdrank aan huis. Binnen 40 minuten hebben klanten op Walcheren en in weste lijk Zuid-Beveland (de grens ligt bij Kapelle) hun natje. „Gekoeld en wel, want ik heb in mijn bestelbus een koelinstallatie laten monteren. Als je bier bezorgt, moet dat wel koud zijn. Hetzelfde geldt voor witte wijn. Lauw bier, dat is geen drinken hè." De biertaxi liep al snel als een tierelier. Op menig thuisfeestje vulde Theo de drankvoorraad aan. Als het bedrijf zo gestaag groeit, kan ik er op termijn van leven, dacht hij. „Gemiddeld draaide ik toch wel vijftien en soms wel meer kratjes per nacht. Ja, ook aan stu denten. Daar ben ik eerlijk in. De piek ligt in het weekend, doorde weeks is het vanzelf minder druk. De meeste vaste klanten zijn men sen met een baan. Die werken ge woon overdag." Verkoop ingestort En daar wringt de schoen. Tot acht uur 's avonds mag de bierkoerier aan huis drank bezorgen, maar dat zet door het tijdelijke verbod op al coholverkoop in de avond en de nacht weinig zoden aan de dijk. Zijn klantenkring is dan aan het werk. Door de coronamaatregel die het kabinet trof om verspreiding van het virus te gaan, staat de bier taxi vrijwel stil. Sinds 14 oktober is Theo's verkoop dan ook ingestort. Geen overheidssteun ,,Ik denk dat ik sinds die maatregel hooguit 10 procent van mijn regu liere omzet haal. Ja, dat hakt erin. Ik kan ook geen aanspraak maken op steunmaatregelen van de rijksover heid, want daarvoor besta ik nog te kort. De voorwaarde is dat je om zetcijfers over een langere periode dan die drie maanden kunt laten zien. Dat kan ik niet. Ik heb me er verder ook niet meer in verdiept. Het aanvragen van overheidssteun is ook een hele administratieve rompslomp. Daar heb ik nu geen trek in." Niet in de slachtofferrol Theo wil echter geen slachtofferrol aannemen. ,,Ik snap dat het kabinet maatregelen moet nemen om het virus in te dammen. Ik vind wel dat het soms erg ver gaat. Een hotel dat geen roomservice meer mag leve ren, vind ik van de zotte. Ik stoor me ook aan het gedrag van men sen, onder meer in winkels en su permarkten. Geen afstand houden, geen mondkapje op. Daardoor zit ten we nu met zware coronamaat regelen. Dat kost ondernemers zo als ik gewoon heel veel geld. Ik houd me aan de maatregelen. Stel dat ik 's nachts toch ga rijden en be trapt word. De boete is dan zo hoog dat ik wel heel veel kratjes bier moet bezorgen om die te betalen. Dat risico ga ik echt niet nemen." De bierkoerier houdt het hoofd koel, omdat zijn concept werkt, Ik draaide vijftien kratjes en soms meer pernacht zegt hij. ,,In principe is mijn bedrijf levensvatbaar. Ik zit tussen immers de supermarkt en het café in. Een bezorgservice die 24 uur en de hele week beschikbaar is, is uniek in Zeeland. Daarom blijf ik ook ge woon investeren. Kijk, ik heb mijn bestelauto net laten wrappen. Hij was eerst wit en is nu geel, com pleet met de naam, het logo en het telefoonnummer van Het Blije Kratje erop. Vroeg of laat komt er een vaccin en kunnen we hopelijk terug naar normaal. Dan moet j e als ondernemer in de startblokken staan." Op een houtje bijten, hoeft Theo voorlopig niet. ,,Ik rij nog steeds leerlingen naar school. Maar als er een totale lockdown komt, kan dat ook niet meer. Gelukkig heeft mijn partner een baan, dus we redden het wel." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Brouwerseiland 'Houd poot stijf gemeente raad van Schouwen-Duiveland' is de oproep van 9 natuur- en belangenorganisaties (22 okto ber) tegen de plannen voor Brouwerseiland. De Zeeuwse Milieufederatie laat in haar laatste nieuwsbrief we ten dat zij er vanuit gaat dat de raad zich houdt aan haar ge maakte afspraken en dit plan voorgoed van tafel veegt. Maar ook het merendeel van alle los lopende Zeeuwen, durf ik te stellen, is deze drammende pro jectontwikkelaar een beetje zat. Of moeten we misschien weer 'op de trekker' om luid en duidelijk ons standpunt over te brengen? Rob de Waijer, Oostkapelle Brouwerseiland (2) Als de gemeenteraad niet ak koord gaat met het plan voor Brouwerseiland, dan gaat de ini tiatiefnemer een claim indienen van vele miljoenen. Ik lees dit als: 'jullie gaan doen wat wij willen en anders gaat het geld kosten'. Op zijn Engels vertaal ik dit als 'blackmail'. Crimineel zou ik het nog net niet willen noemen. Dit geeft het niveau aan van dit team en hun opvat ting van een democratisch be sluit gemaakt door mensen die alles goed overwogen hebben. Als we zo doorgaan, kunnen we straks beter bij alle toegangen van het eiland een bord zetten 'Vakantiepark Schouwen', al leen toegang voor zeer welge- stelden. Laat het niet doorgaan en hou het zoals het nu is. A.Buijk, Brouwershaven Excuses Vorst en vorstin bieden excuus aan voor vakantie (21 oktober). Nadat ik regelmatig met het nieuws werd geconfronteerd - de vraagtekens die werden ge plaatst bij het afreizen van de koning, koningin en de prin- sessen - bekroop mij een ander gevoel. Zeker nu ze zijn terug gekeerd. Zij hebben spijt van hun 'afrei zen' naar Griekenland, ook al paste het binnen de coronavoor schriften. En wij nuchtere Hol landers, althans zeer vele, er de afgelopen zomer en nu in de herfstvakantie maar een eind op los reizen. Ik hield mijn hart toen al vast. Volgen we met zijn allen vanaf nu het geweldige voorbeeld van ons koningspaar en de prinses sen? Ik ben bang van niet. Op naar de kleurrijke risicogebie den op deze wereldbol, de tijd is nog maar zo kort. Tot slot, ik gun u lezers best een uitje en wens u niet een verschrikkelijke ziekte toe. Hulde aan de zorg, zij willen ook rust en vakantie. Rinus Kole, Vlissingen Excuses (2) Koninklijke publieke spijtbetui ging! Een eigenlijk wel bijna ge nante vertoning! Bedoeld wel licht om het gezichtsverlies van Mark Rutte te beperken? Wat hadden ze dSn moeten doen? Na ruim een half jaar van inten sieve (dus weinig thuis bij het eten!) corona-betrokkenheid mochten ze er toch wel even tussenuit? Niet dan? Maar hóe dan wel Met alle belastende bekijks toch maar naar de Efte- ling? Wandelen op de Veluwe? Of een weekje, op zich best aan te bevelen, naar Zeeland? Kom op, mensen! J. L. A. M Roozen, Vlissingen Juni 2020: bierkoerier Theo Stoke bezorgt een kratje bier bij een klant. foto lex de meester dinsdag 27 oktober 2020 Bierkoerier staat vrijwel droog Nee, hij slijt nu weinig bier meer. Het tijdelijke verbod op de ver koop van alcohol na acht uur 's avonds, legt bierkoerier Theo Stoke uit Oost-Souburg zo goed als droog. Want zijn klanten be stellen vooral 's avonds en 's nachts, maar dat mag nu even niet. ,,Ik heb nog maar een tiende van de omzet die ik deze zomer draaide." Frank Balkenende Oost-Souburg -Theo Stoke van Het Blije Kratje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40