Eerste golf in maart kwam sneller en was veel hoger Ifc Slag om de Schelde krijgt speciale première Cijfers voortaan op woensdag ZEELAND 3 In maart moesten de Zeeuwse ziekenhuizen hun niet-acute zorg al snel drastisch terug schroeven. Is de situatie van nu in Zeeland vergelijkbaar met toen? Het RIVM turft het aantal mensen dat in de Nederlandse ziekenhuizen wordt opgeno men. Hoewel die cijfers door ver traging en onvolledige rappor- tage niet tot op de dag en de pa tiënt accuraat zijn, laten ze zien dat tijdens de tweede golf - tot nu toe - veel minder Zeeuwen met corona in het ziekenhuis be landen dan in het afgelopen voorjaar. Van half maart tot half mei werden meer dan 150 Zeeu wen met de diagnose Covid-19 voor korte of langere tijd opge nomen. Het aantal nieuwe opna mes piekte tussen 20 maart en 10 april. In de laatste week van maart alleen al werden in Zee land 43 ziekenhuisopnames ge meld. Ook toen werden, vooral ic-patiënten, van buiten Zeeland overgebracht naar Goes en Ter- neuzen. Sinds de tweede golf de kop heeft opgestoken heeft het RIVM rond de 20 opnames in Zeeland gemeld. Alleen is het de vraag of de tweede golf zijn piek al heeft bereikt of nog verder zal aan zwellen. GGD ZEELAND end aantal coronapatiënten dat zij moeten behandelen. „Wanneer deze patiënten in het ziekenhuis te rechtkomen, hebben zij vaak meer zorg nodig dan reguliere patiënten. Hierdoor is meer personeel nodig", aldus het Adrz. De groeiende druk komt niet al leen van buiten. Het aantal Zeeuwse coronapatiënten in de zie kenhuizen in Goes en Terneuzen is de afgelopen week toegenomen van 7 naar 15. Verder worden 29 patiën ten van buiten de provincie in de ziekenhuizen Adrz en ZorgSaam behandeld. Gisterochtend lagen er dus in to taal 44 mensen met de diagnose Covid-19 in de twee Zeeuwse zie kenhuizen, dat zijn er 10 meer dan een week geleden. 28 patiënten met het coronavirus Covid-19 zijn opge- Voor de zorg voor coronapatënten is meer personeel nodig nomen in Adrz in Goes, 6 meer dan vorige week; 18 patiënten zijn af komstig uit Zuid-Holland, 10 uit Zeeland. In Goes liggen 9 coronapa tiënten op de intensive care (vorige week 7). Ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen behandelt 16 coronapa tiënten. Dat zijn er 4 meer dan een week geleden. Van de 16 coronapa tiënten bij ZorgSaam komen er 5 uit Zeeland. In Terneuzen liggen 3 mensen op de IC, dat zijn er net zo veel als vorige week. Gisteren werd bekend dat de film niet volgend jaar april, maar al vanaf 17 december in de Nederlandse bioscopen draait. ,,Dat hebben we vrijdag pas besloten. Een grote ga lapremière zal er niet komen. Dat kan niet in deze tijd. Maar we gaan nu wel op alle fronten kijken hoe we de film toch feestelijk kunnen uitbrengen." Oorspronkelijk zou de film in no vember uitkomen. Vanwege alle beperkingen rond het coronavirus was dat inmiddels verschoven naar april volgend jaar. Gisteren werd bekend dat dat toch vier maanden eerder wordt en dat De Slag om de Schelde dus in de kerstperiode te zien zal zijn. James Bond ,,Deze film verdient een heel groot publiek", zegt De Levita. ,,Je moet dus heel goed uitkienen wat een goed moment is. Wat zeker géén goed moment is, is tegelijk met James Bond. Maar elke keer als wij schuiven, schuiven zij mee. Boven- dien verwachten we dat er volgend jaar enorm veel blockbusters aan komen die elkaar de tent uit con curreren." We gaan nu wel op alle fronten kijken hoe we de film toch feestelijk kunnen uitbrengen Doordat grote films zijn uitge steld, is het aanbod in de komende kerstperiode juist heel mager. ,,Dat is echt een probleem voor de bios copen en de hele filmindustrie. Toen dachten we: dit is voor ons hét moment, want nu hebben we wei nig concurrentie. Dan kunnen we in heel veel zalen draaien. Alleen als er heel strenge restricties komen of als alles dichtgaat, dan kan het niet en moeten we alsnog een ander moment zoeken." Bezoekersaantallen Op dit moment zijn maximaal 30 bezoekers per zaal toegestaan. ,,We hopen dat de regels nog iets worden versoepeld", zegt De Levita. ,,Maar ook met 30 man in een zaal overwe gen we heel sterk om het toch te doen. Als je vijf voorstellingen per zaal per dag hebt, kun je toch grote aantallen halen. Of dat haalbaar is, zijn we nog aan het uitrekenen." De film is bijna af. ,,Maar we moeten nog wel behoorlijk aanpo ten. Als we alles op alles zetten, zijn we mooi op tijd klaar. Er wordt mo menteel zeven dagen per week op vijf verschillende plekken aan ge werkt. De film wordt echt fantas tisch. Zo nu en dan laten we wat zien aan testpubliek en bioscoopex ploitanten, zodat ze mee kunnen denken. Zij zijn superenthousiast." Budget De Slag om de Schelde is met een budget van 14 miljoen euro een van de grootste Nederlandse films ooit. De cast bestaat onder anderen uit Gijs Blom, Susan Radder, Jamie Flatters en Tom Felton. Regisseur is Matthijs van Heijningen, terwijl Paula van der Oest het scenario schreef. dinsdag 27 oktober 2020 Theo Giele Goes/Terneuzen Morgen laat de GGD Zeeland weten hoeveel inwoners van de provincie de afgelopen week positief getest zijn. Tot nu toe kwam dat cijfer altijd op maandag, maar de erva ring leert dat dan niet alle ge gevens van het weekend al bekend zijn. Bovendien heb ben de deskundigen bij de GGD zo de tijd om de jongste cijfers te analyseren en even tuele opvallende stijgingen van het aantal besmettingen te kunnen duiden. De intensive care van Adrz in Goes, afgelopen voorjaar: me dewerkers trekken bescher mende kleding aan. FOTO MARY REMIJNSE - Woordvoerder Adrz De speelfilm De Slag om de Schelde krijgt in december hoe dan ook een speciale première in Zeeland. „Natuurlijk, want de film gaat over Zeeland", zegt producent Alain de Levita. ,,Wat we gaan doen, weten we nog niet. Maar dat er iets speciaals in Zeeland gebeurt, dat staat wel vast." Rolf Bosboom Vlissingen - Alain de Levita, producent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35