Opruimen oude munitie te duur Rechtbank veroordeelt man tot helft van de eis Inbreker liet zich uit verliefdheid meeslepen Spam 2 De Zeeuwse ziekenhuizen gaan minder operaties uitvoeren. Ze maken hierdoor ruimte om coronapatiënten op te vangen. ADRZ OPVANG COVID-PATIËNTEN Commentaar Zeeland zit voorlopig met de oude munitie op de bodem van de Oosterschelde. TNO heeft berekend dat het leeg halen van de stortplaats voor de havenmonding van Zie- rikzee minstens 75 miljard euro kost. Dat verbijsterend hoge bedrag komt er natuurlijk niet. Want Nederland heeft andere zorgen. Afdekken dan maar? Zelfs die betrekkelijk eenvoudige oplossing kost tientallen miljoenen. Met dertigduizend ton roestende munitie ga je niet lichtvaar dig om. Zeker niet na berichten over lekkende depots voor de Belgische kust. Gelukkig houdt Nederland goed in de gaten of het afgedankte oorlogstuig direct gevaar oplevert. Tot nu toe is daar geen groot alarm over. Ook niet nadat duikers tientallen granaten naar boven hebben gehaald om ze te inspecteren. TNO onderzoekt nog in welk tempo milieubelastende stof fen vrijkomen uit de oude granaten. De uitkomst hebben we volgend jaar. Het lijkt verstandig op dat inzicht te wachten. On dertussen zal het sterk stromende water van de Ooster schelde eventueel vrijkomend gif snel verdunnen en versprei den. Zo lijkt de situatie voorlopig voldoende veilig. Pas als TNO verwacht dat de granaten binnen afzienbare tijd snel en mas saal zullen gaan lekken, komt het afdekken van de stortplaats in beeld. Zelfs dan moet worden afgewogen of het vergoeden van eventuele schade aan de schaal- en schelpdiersector wel licht beter is. Want het afdekken voorkomt niet dat het gif uit eindelijk toch in het milieu terechtkomt. Afdekken van de stortplaats komt pas in beeld als granaten snel en massaal gaan lekken El-A. kreeg deze straf aan zijn broek, omdat hij van eind 2016 en een deel van 2017 voornamelijk de gebruikers in dorpen rond Goes had voorzien van cocaïne. Er kwam midden maart 2017 een eind aan El-A.'s activiteiten, toen de politie lucht kreeg van zijn drugshandel. Zijn telefoon werd getapt, er volgde een inval en de Bergenaar werd aangehouden. In ALMANAK De Renessenaar wilde een nieuw mailadres. Zonder bakken spam, zonder dat zijn hele han del en wandel gevolgd zou wor den. Weken had hij zich verdiept in de mogelijkheden en toen was zijn nieuwe mailadres een feit. Om het spamfilter te testen stuurde hij een mailtje naar zijn zijn woning werd 4 gram cocaïne, 839 gram hasj, een duur horloge en geld aangetroffen. Man uit Bergen op Zoom leverde drugs aan gebruikers in dorpen rond Goes Naast het verrichten van een taakstraf besliste de rechtbank ook dat behalve de Volkswagen Polo waarin hij reed, ook nog een be drag van 2080 euro verbeurd wordt verklaard. Schulden en geen werk waren onder meer de redenen waardoor El-A. een 'aanbod van iemand uit Rotterdam' accepteerde om iets bij te verdienen. vrouw. Vol met woorden als 'heet', 'porno', 'seks' en 'vrou wen'. Het mailtje bereikte nooit zijn echtgenote. Wel kreeg hij per kerende post de mededeling van zijn nieuwe provider dat zijn mailadres was geblokkeerd van wege het verspreiden van grote hoeveelheden porno. Restaurant Scherp kookt voor hotel Van der Valk Flinke file door ongeluk Deltaweg Kloosterzande Wegverzakking na werk aan riool De maatregel is het gevolg van lan delijke afspraken om patiënten be ter te spreiden zodat overal de regu liere zorg zoveel mogelijk kan door gaan. ,,Adrz kijkt bij het uitstellen van de operaties goed naar de soort in greep en de situatie van de patiënt. Voor acute en medisch urgente operaties wordt altijd ruimte vrij gehouden", aldus Adrz in Goes. ,,Afspraken op de verschillende po liklinieken, voor onderzoeken en behandelingen gaan voorlopig ge woon door. Het ziekenhuis neemt zelf contact op met patiënten die la ter worden geholpen. Het is dus niet nodig om Adrz zelf te bellen." Ook bij ZorgSaam in Terneuzen is het aantal plaatsen op zowel de verpleegafdeling als de ic 'iets ver der uitgebreid'. ,,Zo kunnen we meer patiënten opvangen. We hou den daarbij altijd ruimte voor Zeeuwse coronapatiënten. Boven- dien proberen we ook zoveel moge lijk niet-Covid-patiënten te blijven helpen met 'gewone zorg'", aldus een woordvoerder van ZorgSaam. Om die ruimte te kunnen maken heeft ZorgSaam zo'n 5 procent van de actuele operaties moeten ver schuiven. ,,Dit betreft minder ur gente, kleinere ingrepen. In andere regio's is die afschaling veel groter." Daarom: omdat het kan, én om dat het nog kan, roept ZorgSaam mensen op om niet met lichame lijke klachten te blijven rondlopen en tijdig medische hulp in te scha kelen." De druk op de Zeeuwse zieken huizen neemt toe door het groei- We proberen zoveel mogelijk niet-Covid- patiënten te blijven helpen De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 49-jarige O. J. uit Oost burg een gevangenisstraf opgelegd van een jaar waarvan de helft voor waardelijk. Er was anderhalf jaar waarvan eveneens zes maanden voorwaardelijk geëist. De rechtbank vindt bewezen dat O. zich medeschuldig heeft ge maakt aan negen van de twaalf keer 'diefstal met braak', ofwel inbraken. De inbraken vonden grotendeels plaats in augustus 2017 en werden gepleegd in onder meer Groede, Aardenburg, IJzendijke, Nieuwvliet en Zuidzande. Daar werden mu- ziekinstrumenten, motoren, an tiek, schilderijen en gereedschap buitgemaakt. Volgens O. had hij zich uit verliefdheid laten meesle pen door zijn rovende en verslaafde vriendin. Zij werd eind november vorig jaar al voor circa twintig in braken veroordeeld tot dertig maanden cel waarvan zes maanden voorwaardelijk. De spullen die het stel bijeen roofde werden te koop aangeboden op sites zoals Markt- plaats.nl of belandden in een kring loopwinkel. Er kwam er een einde aan hun rooftocht toen ze begin september 2017 bij een woninginbraak aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen werden betrapt. dinsdag 27 oktober 2020 II Een mazzeltje voor de 26-jarige B. el-A. uit Bergen op Zoom: de rechtbank in Middelburg heeft hem gisteren een taakstraf van 120 uur opgelegd, ofwel een hal vering van de eis van de officier van justitie. De opgelegde eis van 12 dagen cel (voorarrest) was conform de eis. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Restaurant Scherp en hotel Van der Valk in Mid delburg slaan de handen tijdelijk ineen nu de ho reca grotendeels dicht is. Van der Valk biedt 31 ok tober, 5, 6 en 7 november een vijfgangenmenu aan dat wordt bereid door chef Mart Scherp en zijn team van restaurant Scherp. Overigens heeft Scherp zelf vier guesthouses, maar om voor een be perkt aantal gasten te koken, zet volgens de ei genaar geen zoden aan de dijk. De culinaire sa menwerking met Van der Valk wel. KATS Een aanrijding op de Del taweg (N256) tussen Kats en Wolphaartsdijk heeft gisterochtend voor een ki lometerslange file ge zorgd. Rond 07.50 uur kwamen twee auto's met elkaar in botsing op de rij baan richting Goes, een paar honderd meter voor de brug bij Kats. Er werd een ambulanceteam opge roepen maar voor zover bekend raakte er niemand gewond. Eén van de auto's, een bedrijfsbusje, is weg- getakeld. Volgens de ver keersdienst van de ANWB zorgde het ongeluk voor een file van 5 kilometer. Om 9.00 uur stond er nog een kilometerslange file. Rioolproblemen in Kloos terzande: na werken aan de riolering is er een weg verzakking op het Marij- keplein. De gemeente Hulst hoopt dat eind deze week op te lossen. Op het Marijkeplein werd het riool aan de oneven kant vernieuwd en de andere zijde staat voor volgend jaar gepland. Tussen de supermarkt en huisnum mer 11 is nu een verzak king in het wegdek, waar schijnlijk daar waar het nieuwe riool op het oude aansluit. Er wordt onder zoek gedaan en de weg wordt opengebroken. Zodra er gegraven wordt, gaat de weg dicht. Corona zet rem op 'gewone operaties' Theo Giele Goes/Terneuzen - Woordvoerder ZorgSaam Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34