Opnieuw 41 landen op Eurovisie Songfestival MEDIA CULTUUR 29 M Harry Styles investeert in Britse concerttempel Ernst Daniël Smid is bezig met een autobiografie ,,Dat is precies waarover deze serie gaat. Ik wilde grootser uitpakken. Ik heb dus zonder medeweten van Videoland dat proces gefilmd, ook met verbor gen camera. Ook gesprekken met de hoge heren uit de directie. Ze schrokken zich dood toen ze die beelden terugzagen. Gelukkig mocht ik ze wel ge bruiken. Zo kon ik het toch laten zien: de strijd die ik voer om te maken wat ik zelf wil, een grote show en niet de kelder. Leuk ook dat Herman den Blij- ker, Hans Kaz^n en Kees van der Spek in de serie zitten.'' ,,Bij radio is het allemaal wat klein en nuchter, bij tv is het wat gelikter en groot. Online staat nog in de kinderschoenen, maar je bereikt wel meteen je doelgroep en je hebt meer vrijheid, net als met het maken van radio. Dat is me heel veel waard, al heb ik qua televisie ook best leuke dingen gedaan. De Slimste Mens bijvoorbeeld, zou ik zó weer doen. Een mooi avontuur. Met televisie heb je gewoon meer belangen, maar het blijft een interessant me dium." ,,Klopt, ik vond het leuk om te maken en we kun nen best kijken of ik dat later nog eens ga doen, maar ik vond het wel even goed zo. Ik vind het heel lekker om vliegende keep te zijn. Ik houd ervan om nieuwe dingen te ontdekken. Wat dat betreft kwam Qmusic op het juiste moment. Die klik was er meteen. Tom (van der Weerd) en ik zijn in sep tember begonnen, op de vrijdagavond en in het weekend. Bij Qmusic voelt het echt als 'thuis' en krijgen we veel creatieve vrijheid, iets waar Tom en ik beiden veel waarde aan hechten.'' ,,Natuurlijk ben je je bewuster van wat je maakt. Soms sluipt de gedachte binnen dat je over alles écht goed moet nadenken. Past dit wel in mijn strategie? Je weet dat sommige dingen reacties op leveren, maar ik heb geen rem. Voor mij is het nog steeds het belangrijkste dat ik kan maken wat ik wil.'' „Doorgroeien bij Qmusic. Online verder uitbou wen. Ik hoop dat ik onbevangen kan blijven en mijn rol als vliegende keep kan behouden. En ik hoop natuurlijk op mijn echt grote show bij Vi deoland.'' ,,Geen zorgen, hoor. Ik woon heel rustig. En mis schien klink ik nu als een ouwe lul, maar ik vind het heerlijk om met de hond in het bos te lopen. Lekker te netflixen met mijn vriendin. Of met vrienden af te spreken, al gaat dat nu wat minder.'' ,,Welnee. Ik ben eraan gewend, kan ook niet an ders, want als ik in de spiegel kijk, zie ik het. Maar ik heb het verwerkt. Veel mensen zeiden: doe 'm dan klein, onder je voet. Vind ik laf. Ja, porno staat in best grote letters, maar het is net als met deze Videoland-serie: als je iets doet, doe het dan groots en goed.'' Van de 41 deelnemers doen 35 landen mee aan de twee halve finales op 18 en 20 mei. Nederland staat vanwege de winst van Duncan Laurence in 2019 al in de finale samen met de zogenoemde 'big five' - Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje en het Verenigd Ko ninkrijk. ,,Het is fantastisch dat dezelfde 41 landen die dit jaar zouden meedoen in mei 2021 alsnog naar Nederland willen komen'', zegt uitvoe rend producent Sietse Bakker. ,,Zij hebben er het volste vertrouwen in dat ons land, na de afgelasting van de editie van 2020, volgend jaar alsnog een succesvol Eurovisie Song festival in Rotterdam kan or ganiseren." Achter de scher men wordt volgens Bakker de lat hoog gelegd om 'ook in deze uitdagende tijd drie waanzinnige liveshows te ma ken'. Bakker: ,,Om dat moge lijk te maken, wordt op dit moment gewerkt aan een uit gebreid protocol waarmee de gezondheid van medewerkers, deelnemers, pers en bezoekers maximaal wordt gewaar borgd.'' Vorige maand kondigde de organisatie aan dat wordt ge werkt aan vier verschillende scenario's. Een daarvan is een songfestival zonder publiek. In de eerste maanden van 2021 wordt besloten in welke vorm de 65ste editie van het song festival wordt gehouden. Smid is bekend als presentator en zanger. Hij trad op in Car negie Hall in New York, zong de hoofdrol in bijvoorbeeld Les Misérables en Sweeney Todd en presenteerde zowel voor radio als televisie. In het boek zal de zanger in gaan op zijn carrière en de mensen die daarin het belang- rijkst voor hem zijn geweest. Daarnaast zal hij openhartig vertellen over de ziekte van Parkinson waar hij aan lijdt. Smid was afgelopen weken te zien als mysterieuze yeti in het populaire tv-programma The Masked Singer. De onthul ling in dat programma leidde vrijdagavond tot emotionele reacties bij de kijkers. Smid ging in de show kort in op hoe zijn ziekte zijn leven beïn vloedt: ,,Mijn lichaam doet dingen die ik zelf niet wil.'' dinsdag 27 oktober 2020 GO Beelden uit De Kelder van Krikke. Rechtsonder laat Bram Krikke de 'porno-tatoeage' die hij na een wedden schap moest laten zetten, zien aan zijn vriendin. FOTO'S RTL EN YOUTUBE de kelder Videoland had voor jou de kelder voor ogen, jij wilt liever een grote show... Het voordeel van een BN'er zijn: andere BN'ers vragen voor je serie. Hoe ervaar jij de verschil lende mediaplatformen? Je conformeert je ook niet aan een omroep. Onrecht, de serie die je maakte voor PowNed, blijft bij één seizoen. Je gaat hard op TikTok, hebt 1 miljoen volgers op Instagram, 270.000 abonnees op YouTube. Je bent een voorbeeld voor velen. Kun je dan al les nog maken? Hoe ver kijk je in de toekomst? Het lijkt alsof Bram Krikke altijd aanstaat. Hoe ontspan je je? Tot slot: je hebt in april van dit jaar een porno mapje op je borst laten tatoeëren als gevolg van een verloren weddenschap. Al spijt? De Kelder van Krikke is nu te zien op Videoland Het volgende Eurovisiesong festival, dat in mei wordt ge houden in Rotterdam, telt opnieuw 41 deelnemers. Alle landen die zich dit jaar had den ingeschreven voor de editie die vanwege corona werd geannuleerd, keren terug. ANP Jeangu Macrooy doet mee namens ons land. foto anp Dat de concertbranche op zijn gat ligt vanwege het coronavirus, heeft Harry Styles er niet van weerhou den te investeren in een nieuw te bou wen concerttem pel in Manches ter. De Co-op Live wordt de grootste concert zaal van Groot- Brittannië en moet vanaf 2023 plaats bieden aan 23.000 toeschouwers. Ter vergelijking: de capaci teit van Ziggo Dome is 17.000. Voor Styles, die met Water melon Sugar afgelopen zomer een grote hit had, houdt het niet op bij investe ren. De 26-jarige zanger gaat zich als adviseur actief bemoeien met de ontwikke ling van het complex. „Het voelt als een grote eer", zo maakt Styles re clame op de site van Co-op Live. „De arena zal een be langrijke bijdrage le veren aan de stad en zal ervoor zorgen dat grote ar tiesten naar Manchester komen.'' De gemeenteraad van Man chester heeft de plannen voor de nieuwe zaal in sep tember goedgekeurd. Ernst Daniël Smid (67) werkt aan zijn autobiografie. Het boek moet in september 2021 bij Xander Uitgevers verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29