27 Dumoulin rijdt na overleg door in Vuelta, ook al staat hij 47ste in klassement WIELRENNEN VUELTA Tom Dumoulin blijft ondanks slechte week in de Vuelta. Sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma over Dumoulin, corona en het doel in de Ronde van Spanje. TOT EN MET ZONDAG 8 NOVEMBER TV EUROSPORT/SPORZA Het is niet in beeld voor de tv-kijker in de chaos en mist van de etappe van zondag. Maar als Primoz Roglic op de top van de voorlaatste col op achterstand raakt, doet Tom Du moulin een ferme en geslaagde in spanning om hem terug te brengen bij de groep van de favorieten. Ro- glic raakt op achterstand, omdat hij zijn regenjasje niet snel genoeg aankrijgt. Als de job gedaan is, laat Dumoulin het laten lopen en ver liest twaalf minuten. Dat maakt dan allemaal al niet meer uit, want het algemeen klassement kon hij een week geleden, letterlijk na etappe 1, al uit zijn hoofd zetten. De ploegleiding en Dumoulin zelf be spraken zondag en gisteren uitge breid hoe het verder moet in deze Vuelta. De conclusie: Dumoulin blijft. Wel met die kanttekening dat in theorie elke dag een nieuwe ba lans kan worden opgemaakt. Automatismen ,,De inschatting is nu dat het weer beter gaat met hem'', zegt sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma vanuit Spanje. „Bovendien is het belangrijk om onderdeel van dit team te blijven. We zijn bezig met een proces. We willen in alle wedstrijden waar we starten winnen. We horen bij de beste wielerploegen van de we reld. Dat doe je ook door een hecht collectief te zijn. Tom is nieuw bij de ploeg en alle koersen om elkaar te leren kennen zijn meegenomen. Automatismen inslijpen, de ma nier van koersen. Daar werken we elke keer weer aan.'' Dan is er ook nog het fysieke argument, zegt Zeeman. „Richting de winter en het komende wieler- jaar 2021 is het voor Tom een goede investering om hier te blijven. Dat vond hij zelf ook verstandig. Dan willen we dat Tom weer kan mee strijden met de wereldtop. Ofik a 4? verrast ben dat hij geen rol kan spelen in het klassement? Eigen lijk niet. De voorbereiding is door dit rare coronaseizoen verre van ideaal geweest. Op de Tour waren we perfect voorbereid, nu niet. Dat geldt overigens voor bijna alle ren ners, hoor. Tom kwam hier met goede moed aan de start, maar hij voelde al wel dat hij moe was. Meedoen met de absolute top lukt hier niet, maar we vinden het dus wel belangrijk dat hij doorgaat zo lang het kan. Met Primoz (vierde in het klassement op een halve minuut van leider Richard Cara- paz, red.) staan we nog goed, maar ook bij hem is het af wachten hoe dat gaat. We gaan er in ieder geval vol voor. Knokken tot en met 8 november." Tenminste, als de corona crisis het toelaat. Net als in de Tour en de Giro zijn alle renners en stafleden giste ren in de Vuelta op de rust dag getest. Vanochtend wordt duidelijk wie wel en niet verder kan. Jumbo kent de impact. Steven Kruijswijk testte in de Giro tijdens de eer ste rustdag positief. Kruijswijk kon niet meer starten en Jumbo besloot de complete ploeg terug te trekken. Tot ontsteltenis van Giro-baas Mauro Vegni. Zeeman: „De beslissing om KLASSEMENT VUELTA Tom kwam hier met goede moed aan de start, maar voelde al wel dat hij moe was de Giro te verlaten heeft écht veel pijn gedaan. Verschrikkelijk om zoiets te moeten doen. Maar het was de enige juiste beslissing als het gaat om de gezondheid van onze mensen. Steven is, nadat hij de koers heeft verlaten, flink ziek geweest met coronaverschijnselen. Er werken bij ons 130 mensen die ook een gezin hebben. We leven in een topsportklimaat, zijn op een bepaalde manier onderdeel van een circus. Maar we moeten wel blijven nadenken.'' In Spanje verslechtert de coro nasituatie met de dag. Ook nu is het maar weer de vraag of de ren ners over een kleine twee weken Madrid halen. Niemand die het nu nog weet. Toch constateert Zee man het volgende: ,,Van de drie grote rondes heeft de Vuelta byfar de beste organisatie staan als het gaat om de coronaprotocollen. Elk team een eigen vleugel van een hotel. Niemand anders komt aan het ontbijtbuffet. In het parkoers wordt soms een dorp vermeden om ook daar het contact te beper ken. De beklimmingen zijn écht afgesloten voor publiek. Bij het po dium kom je niet in de buurt als je daar niets te zoeken hebt.'' Garanties geeft het vanzelfspre kend niet. De wielerwereld hoopt vooral dat de Vuelta, de laatste wedstrijd van het jaar, wordt uit gereden. dinsdag 27 oktober 2020 GO 'Goed voor Tom om te blijven' Daniël Dwarswaard Rotterdam De hele ploeg van Jumbo-Visma verliet eerder deze maand de Giro d'Italia, nadat Steven Kruijswijk het coronavirus had opgelopen. Merijn Zeeman: „Steven is, nadat hij de koers heeft verlaten, flink ziek geweest." FOTO COR VOS Tom Dumoulin op kop van het peloton in de Vuelta, met achter hem Robert Gesink en Primoz Roglic (rode trui). foto cor vos 1. Carapaz (Ecu/Ins) 24.34.39 2. Carthy (GB/Edu) +0.18 3. D. Martin (Ier/ISN) +0.20 4. Roglic (Slo/Jum) +0.30 5. Mas (Spa/Mov) +1.07 6. Grossschartner (Oos/Bor) +1.30 7. Soler (Spa/Mov) +1.42 8. Chaves (Col/Mit) +2.02 9. De La Cruz (Spa/Emi) +2.46 10. Valverde (Spa/Mov) +3.00 11. Poels (Ned/Bhr) +3.19 45. Gesink (Ned/Jum) +31.26 47. Dumoulin (Ned/Jum) +32.05 - Merijn Zeeman (41)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27