al in de overlevingsstand II 23 Geen De Roon bij Atalanta grif - Groep D noeg is, staat er voor Ajax ook met een volop druk op het tweede Champions League-duel. Tegen Liverpool was het voor de ploeg van Ten Hag nog een beetje een kwestie van mogen, maar omdat bonus- punten uitbleven in de Johan CruijffArena, is een resultaat in Ita lië haast een must geworden. Ten Hag: „Natuurlijk beseffen we dat deze wedstrijd ontzettend belang rijk is voor onze kansen, maar om nou te zeggen dat het bij een neder laag afgelopen isNee, volgens mij zijn clubs vaker teruggekomen." Ziet Ten Hag, die Brian Brobbey heeft opgeroepen als vervanger van de niet wedstrijdfitte Klaas-Jan Huntelaar, Atalanta-uit als een erop-of-eronder-duel? ,,Het is pas de tweede wedstrijd. We gaan voor een overwinning. Dat doen we al tijd, uitgaan van een positief resul taat. Daar hebben we alle vertrou wen in." Als hij weer een vraag krijgt over een mogelijk doemsce nario, is Ten Hag het zat. ,,We moe ten nog voetballen, hè? Het is zin loos om het daarover te hebben. We gaan altijd uit van winnen." Daar heeft de coach na de voor bije week ook best reden toe. Zijn team toonde - ook in fases tegen Liverpool - al aan dat als Ajax het momentum te pakken heeft, er haast geen houden meer aan is. De CHAMPIONS LEAGUE Programma sleutel ligt op de heerlijke grasmat van het Gewiss Stadium volgens Ten Hag vanavond in het grijpen van het initiatief. Met twee aantrekkelijk voetbal lende ploegen lijkt spektakel van avond haast gegarandeerd. De vraag daarbij is of het elftal van Ten Hag stormbestendig blijkt. En of het Atalanta vervolgens zelf onderste boven kan blazen, om de strijd in de groep weer open te gooien en aan te tonen dat het weer de beurt is aan Ajax om een voetbalsprookje te schrijven. LIESBLESSURE het einde in Brabant niet. Iedereen kan het zien: Feyenoord staat op omvallen en de eerste week met een dubbel programma is nog maar net voorbij. Gevraagd naar de oor zaken van de problemen is Advo caat duidelijk. ,,In de voorbereiding trainden we met twee groepen. Een groepje met spelers die wedstrijden De groep waar we conditioneel echt mee aan de slag gingen was erg klein konden spelen en eentje met jon gens die op de weg terug waren of waar we heel voorzichtig mee moesten zijn. De groep waar we conditioneel echt mee aan de slag gingen was erg klein en ze moesten meteen alles spelen.'' Belastbaarheid Het lijkt op de ervaringen die Jaap Stam opdeed in de Kuip. De trainer zette intern vraagtekens bij drie dingen. De geringe belastbaarheid van de spelers, dat het niveau van de op Varkenoord bewierookte jeugd in zijn ogen lang niet zo hoog lag als werd verondersteld en het feit dat resultaten tegen kleine clubs vrijwel altijd uit de tenen kwamen. Tel daarbij op dat Stam voortdurend gelegenheidsspitsen moest opstellen, omdat de echte spitsen ziek, zwak of misselijk wa ren en zie de overeenkomsten met de huidige periode onder Advocaat. Het grote verschil is dat de Hage naar in 28 wedstrijden slechts een maal verloor. Maar hoe lang blijft Advocaat nog punten pakken nu de wedstrijden zich in rap tempo op volgen en het spelersarsenaal klei ner en kleiner wordt? ,,Ik maak nie mand een verwijt. Ook tegen Wolfsberger staat er weer een vol ledige ploeg'', zegt Advocaat. ,,Maar het klopt dat een jongen als Teixeira in het verleden weinig minuten heeft gemaakt en nu wedstrijd na wedstrijd aan de bak moet. Zo is de situatie nou eenmaal.'' dinsdag 27 oktober 2020 GO loper niet uit voor Ajax 4 'U\*W& -•-,iA..wiVV-'Va'---" ;-.: - Ecg »!wi Vandaag 21.00 uur Atalanta - Ajax 21.00 uur Liverpool - Midtjylland Dinsdag 3 november 21.00 uur Midtjylland - Ajax 21.00 uur Atalanta - Liverpool gespeeld 1 Atalanta 1 w g v pt 10 0 3 (v-t) (4-0) 2 Liverpool (1-0) 3 Ajax (0-1) 3 Midtjylland (0-4) TWEEDE SPEELRONDE Vandaag 18.55 uur Lokomotiv M. - Bayern (A) 21.00 uur Atlético M. - Salzburg (A) 18.55 uur Sjachtar Donetsk - Inter (B) 21.00 uur B. Mönchengl. - Real M. B) 21.00 uur Ol. Marseille - Man. City (C) 21.00 uur FC Porto - Olympiakos (C) 21.00 uur Liverpool - Midtjylland (D) 21.00 uur Morgen 18.55 uur Atalanta - Ajax (D) Krasnodar - Chelsea (E) Ajax trainde gisteravond nog. FOTO ANP 21.00 uur Sevilla - Rennes (E) 21.00 uur Club Brugge - Lazio (F) 21.00 uur Bor. Dortmund - Zenit (F) 21.00 uur Ferencvaros - Din. Kiev (G) 21.00 uur Juventus - Barcelona (G) 18.55 uur Basaksehir - Paris SG (H) 21.00 uur Manchester U. - Leipzig (H) BERGAMO Ajax zal vanavond geen last hebben van Marten de Roon. De middenvelder raakte afgelopen weekend geblesseerd aan zijn lies tij dens de tweede opeenvol gende competitienederlaag van Atalanta, thuis tegen Sampdoria (1-3). ,,Dat is een gemis voor ons", stelde Ata lanta-trainer Gian Piero Gas- perini gisteren. „Maar we heb ben ook in de competitie wed strijden zonder hem gespeeld en toen is het ook goed ge gaan.'' De coach kan wel be schikken over zijn andere Ne derlandse international, Hans Hateboer. Die komt in Quincy Promes en Daley Blind twee collega-internationals tegen. Samen hielden ze Italië eerder deze maand op een gelijkspel. - DickAdvocaat Joao Teixeira (l) ontbreekt bij Feyenoord voorlopig door ham stringklachten. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23