BS. Geplaagd Feyenoord staat nu M 22 'Dit is geen toevalstreffer. Ik hoop dat hij dit ook mag laten zien in de Tour' CHAMPIONS LEAGUE ATALANTA-AJAX Van de recordzege in Venlo naar de storm in Bergamo. Ajax moet vanavond de Italiaanse doelpuntenmachine Atalanta van zich af houden om de kansen op overwintering in de Champions League levend te houden. Doemdenken is er niet bij voor de ploeg, die blaakt van het zelfvertrouwen. Kort Van de Sanden bij Oranje Shanice van de Sanden (28, foto) keert voor de EK-kwalificatiewedstrijd vandaag tegen Kosovo terug in de selectie van de Leeuwin nen. De spits van Wolfsburg ontbrak vrijdag tegen Estland wegens familieomstandighe den. Oranje won met 7-0 en verzekerde zich van deelname aan het EK 2022 in Engeland. Op de geblesseerde keepster Sari van Veen- endaal na beschikt bondscoach Sarina Wiegman over een fitte selectie. Makkelie krijgt CL-topper Scheidsrechter Danny Makkelie heeft mor gen in Turijn de leiding bij het duel in de Champions League tussen Juventus en FC Barcelona. Beide topclubs begonnen de groepsfase van het Europese bekertoernooi vorige week met een zege. Bij Juventus lonkt de rentree van Matthijs de Ligt na een schouderoperatie. Björn Kuipers leidt mor gen Borussia Dortmund - FC Zenit. Jansen heeft één zege nodig Los Angeles Dodgers is één zege verwijderd van de winst in de World Series. De ploeg won wedstrijd vijf met 4-2 van Tampa Bay Rays en nam in de best-of-seven een voor sprong van 3-2. De Nederlandse werper Kenley Jansen (33, foto) kwam niet in actie bij de Los Angeles Dodgers. De international speelde eerder een onfortuinlijke rol, in zijn werpbeurt draaide Tampa Bay een achter stand van 7-6 om in 8-7 winst. Flitsen Warner Hahn traint vanaf vandaag mee bij PEC Zwolle. De doelman zit na zijn vertrek bij SC Heerenveen zonder club. Hahn hoopt nog altijd op een buitenlands avontuur. Michel Vorm (37) zet een punt achter zijn voetballoopbaan. De laatste club van de doelman was Tottenham Hotspur. Quote van de dag Golf Ally McDonald werd zondag 28 jaar en be loonde zichzelf met de winst op het toernooi in Eatonton (Georgia). Het was de eerste zege voor de Amerikaanse, die daarmee een cheque van 195.000 dollar won. Tennis Kiki Bertens (28, foto) staat op de nieuwste wereldranglijst wederom ne gende. De Westlandse besloot enkele weken geleden haar seizoen te beëindigen. Arantxa Rus staat 72ste. Voetbal De Zuid-Kore- aanse topsco rer Lee Dong- gook speelt zondag zijn laatste wed strijd. De 41- jarige aanvaller maakte in 23 jaar 228 doel punten in de K- League. nissen vrttoont met die van Ajax, aangezien beide clubs de laatste ja ren niet alleen de weg naar de pou lefase van de Champions League vonden, maar daarin ook met fris voetbal van zich doen spreken. Waar Ajax zich in 2019 ontpopte tot reuzendoder, kreeg de tegenstan der van vanavond in de vorige edi tie het stempel van revelatie opge drukt. De formaties en principes van Ten Hag en Gasperini verschillen niettemin nogal. Zo heeft de Itali aanse oefenmeester in Bergamo met een fraai staaltje scouting een relatief goedkoop elftal op de been gebracht, waarmee hij een verstik kende tactiek hanteert met drie verdedigers. Niet voor niets voor spelt Urby Emanuelson, voormalig Ajax- en Atalanta-speler, 'een schaakspelletje'. Lyrisch Atalanta is fysiek ijzersterk. De loopwonders op de flanken - Oranje-international Hans Hate- boer en de halve Nederlander Ro bin Gosens - worden in het spel voortdurend ingeschakeld, vervol gens slaan de Italianen in de as ge nadeloos toe. Zo bouwde Gasperini een doelpuntenmachine, die in Ita lië momenteel wat hapert, maar vo rig seizoen liefst 98 keer (kampioen Juventus maakte 76 goals) trefzeker was. ,,Een heel attractieve ploeg", weet ook Ajax-trainer Erik ten Hag, die behoorlijk lyrisch is over Ata lanta. ,,Echt mooi om te zien. Dat is een compliment voor de trainer, die hier al jaren aan gebouwd en op doorgeselecteerd heeft." Alsof de opgave om in die storm overeind te blijven niet al groot ge- Joao Teixeira maakte vorig seizoen in dienst van Vitória Guimaraes slechts vijf keer de negentig minu ten vol. Een seizoen eerder bij de zelfde club speelde hij zelfs geen enkele hele wedstrijd. Bij Sporting Braga en FC Porto de twee seizoe nen daarvoor kwam er eveneens geen enkele volledige wedstrijd achter de naam van de technisch begaafde middenvelder. Diezelfde Joao Teixeira (27) begon zondag tegen RKC (2-2) aan zijn derde wedstrijd in een week. Na de negentig minuten tegen Sparta (1 1) volgde een volledige wedstrijd Dinamo Zagreb(o-o). Dat kon niet goed gaan. ,,Ik heb de wedstrijd te gen RKC teruggekeken en na twin tig minuten zie je dat hij last begint te krijgen'', zegt Advocaat. ,,Vooraf had hij geen problemen.'' Een kwartier, nadat hij last kreeg moest de Portugees naar de kant met hamstringklachten. Net op tijd lijkt het, hoewel de kans dat hij donderdag tegen Wolfsberger AC en zondag tegen FC Emmen speelt, nihil is. Feyenoord riep tijdens de coronacrisis dat ze dit seizoen mis- schien niet de allerbeste ploeg in Nederland zou hebben, de club ging wel een serieuze poging doen om de fitste selectie te hebben. Dat is tot op heden duidelijk niet gelukt. De hamstringblessures (Eric Botteghin, Leroy Fer, Teixeira) stapelen zich de laatste weken op in Rotterdam. Nicolai J0rgensen heeft wederom een liesblessure. Aan de botbreuk van Robert Bozemk, die de spits opliep in de interlandperi ode met Slowakije, kon Feyenoord niets doen, maar Bryan Linssen en Bart Nieuwkoop moesten zondag ook al in de rust worden vervangen om het risico te vermijden dat ze na de pauze een kwetsuur zouden op lopen. Orkun Kökcü, eerder gebles seerd, haalde door vermoeidheid Zelden was de switch van nationaal naar internationaal voetbal voor Ajax zo groot. Waar de ontketende topclub zaterdag de rode loper uit gerold kreeg bij VVV, met een his torische 0-13 zege tot gevolg, daar moet het tegen Atalanta op het hoogste Europese podium van avond juist het tegenovergestelde verwachten. Als één ploeg het afge lopen seizoen heeft bewezen - alleenheerser Bayern daargelaten - een storm te kunnen ontketenen, dan is dat Atalanta Bergamo wel. De Italiaanse club is onder de 62- jarige Gian Piero Gasperini bezig aan een indrukwekkende opmars, eerst in eigen land en nu ook in Eu ropa. Een opmars die veel gelijke- Om nou te zeggen dat het bij een nederlaag afgelopen is... Nee, volgens mij zijn clubs wel vaker teruggekomen VOETBAL VOETBAL HONKBAL Liverpool mist vandaag op eigen veld tegen FC Midtjylland in de Champions League het geblesseerde trio Thiago Alcan tara, Naby Keita en Joël Matip. Bradley Wiggins over Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart I dinsdag 27 oktober 2020 In Italië ligt de o a Feyenoord is nog niet eens op de helft van het blok van zeven wedstrijden in 24 dagen en de selectie dreigt nu al om te val len. De ploeg van Advocaat staat al in de overlevingsstand. Mikos Gouka Rotterdam Vanavond, 21.00 uur SBS6, Ziggo Sports Johan Inan Bergamo - Erik ten Hag Stadio Atleti Azzurri d Italia, Bergamo Vermoedelijke opstellingen CL, Groep D Arbiter: Damin Skomina (Slovenië)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22