[m*w 'lil Gaat mijn operatie nog door? Sleutelduel voor Ajax in Champions League Petitie: Verplichte anticonceptie moet toekomstig kinderleed voorkomen JOL Sof ie en Robert zijn dikke maatjes Walcheren Atalanta, dat is even wat anders dan VVV Mbr, 'Het enige dat je nodig hebt, is een hart voor mensen' De toename van coronapatiënten, van binnen en buiten Zeeland, dwingt de Zeeuwse ziekenhuizen tot maatregelen. Niet zo drastisch als in het afgelopen voorjaar, maar zowel Adrz als ZorgSaam stelt een deel van de planbare operaties uit. Acute en medisch urgente ingrepen gaan door. Ook de poliklinieken blijven open. »zeeland2 Dat staat in een petitie van de 'Be- raadgroep verplichte anticonceptie' die Cees de Groot, voormalig kin derrechter en oud-vicepresident van de rechtbank Rotterdam, naar de Tweede Kamer heeft gestuurd ter behandeling. Het controversiële pleidooi wordt onder meer onder steund door Heleen Dupuis, hoog leraar medische ethiek in ruste en oud-VVD-senator. De expertgroep wil wettelijk regelen dat de Raad voor de Kinderbescherming en de officier van justitie de rechter kun nen verzoeken om iemand ver plichte anticonceptie op te leggen. De dwangmaatregel is in principe tijdelijk, tot de omstandigheden verbeteren. Vrouwen komen voor een ge dwongen prikpil of anticonceptie implantaat in aanmerking als ze geen voorbehoedsmiddelen willen accepteren en gevaar veroorzaken voor een toekomstig kind. Volgens het voorstel gaat dat op bij versla ving, besmetting met hepatitis B en C of hiv, een psychiatrische ziekte, een verstandelijke beperking en be wezen kindermishandeling of -doodslag. Prostituee De Groot noemt als naar praktijk voorbeeld dat een prostituee met een psychiatrische stoornis een baby wil, omdat haar klanten meer betalen voor een zwangere vrouw. Een andere betrokken deskundige, hoogleraar adoptie in ruste René Hoksbergen, verhaalt over familie leden van meerdere generaties die allemaal in een gehandicaptenin stelling zitten, maar toch kinderen blijven baren. Volgens de expert groep gaat het landelijk om 'hon derden' voorbeelden van kwetsbare vrouwen, al zijn exacte cijfers niet beschikbaar in verband met de pri vacy. Landelijk gaat het om honderden voorbeelden van kwetsbare vrouwen Het plan is heftig, want vrijwel ieder mens heeft nu het grondrecht om zich vrij voort te planten. Er zijn uitzonderingen: zo mogen een broer en zus niet trouwen, omdat daaruit een gehandicapt kind kan ontstaan, en is seks met kinderen verboden. Ook zijn sommige men sen totaal wilsonbekwaam. In 2016 deed de huidige minister van Volksgezondheid, Hugo de Jonge (CDA), als wethouder van Rotterdam een vergelijkbaar voor stel. Dat pleidooi werd daar uitein delijk in de gemeenteraad afge schoten. Een rondgang nu langs landelijke partijen levert zeer be hoedzame reacties op. P13 Nieuwsmedia It c? Atalanta-Ajax Champions League 21.00 uur Él® it v| ZEELAND4 'Prikpil voor ongeschikte ma' Vrouwen die door hun versla ving, psychiatrische ziekte of verstandelijke handicap niet goed voor een kind kunnen zor gen, moeten onder dwang een anticonceptiemiddel kunnen krijgen. Dat moet toekomstig kinderleed beperken. Edwin van der Aa Den Haag —Expertgroep dinsdag 27 oktober 2020 12°C Natte en droge perioden pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1