Zaak Caloh Wagoh is uitgesteld DE OPKOMST VAN GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS VS: Nu al 58 miljoen vroege stemmers 10 NIEUWS Motorclub in e-mail aan rechtbank: 'Krijg lekker de tering' Ook lekker, gezond en gemakkelijk eten? Bestel via UITGEKOOKT.NL of bel 085-0190068 UITGEKOOKT.nl advertentie Het OM wil motorclub Caloh Wagoh laten verbieden, omdat de club 'structureel en onlosmakelijk' verbonden is met criminaliteit. Gisteren kwam de zaak voor, maar tot een inhoudelijke behandeling kwam het niet. Tijdens de zitting in de beveiligde rechtbank de Bunker in Amster dam vroeg advocaat Anis Bou- manjal namens een drietal leden om de zaak tegen motorclub Caloh Wagoh op een later moment te be handelen. Dit omdat de president van de club, Delano R., niet gewe ten zou hebben van de zaak. R. zit op dit moment gedetineerd, om dat hij wordt verdacht van een aantal moorden. Tot de zitting had niemand zich namens de club ge meld bij de rechtbank. Tot gisteren. Volgens Boumanjal hebben de drie leden geen 'juris dictie' om zich namens Caloh Wa- goh te verweren tegen wat het Openbaar Ministerie (OM) wil in brengen. Het OM wil Caloh Wa- goh verbieden, omdat de club 'een criminele organisatie' is. En ook Boumanjal zegt dat hij niet het mandaat heeft om een in- houdelijk verweer te voeren. Hij vroeg daarom de zaak aan te hou den. ,,De club verdient wel een eerlijke kans zich te verdedigen." Het OM zei dat Caloh Wagoh wel op de hoogte is gesteld van de rechtszaak, door een mail te sturen naar het adres dat op de site van de club stond. Op een e-mail van de rechtbank afgelopen zomer, waarin onder meer de datum en locatie van de zaak werden aange kondigd, kwam de reactie: 'Krijg lekker de tering, met vriendelijke groet Caloh Wagoh MC'. Honderden leden De rechtbank besloot de zaak aan te houden, omdat ze van mening is dat de leden die zich meldden bij de rechtbank de tijd moeten krijgen om kennis te nemen van het dossier en zich voor te berei den. De inhoudelijke behandeling is uitgesteld naar december. Caloh Wagoh heeft in Neder land enkele honderden leden. De club is voortgekomen uit de Haagse bende Crips. In 2016 is deze bende met de motorclub Trailer Trash Maro Djipen MC sa mengevoegd tot Caloh Wagoh. Niet lang daarna raakte de club voor het eerst in opspraak, toen enkele leden werden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag op het gebouw van Panorama. Inmiddels zitten ver schillende leden van de club vast in het megaproces Eris, waarin le den worden vervolgd voor een groot aantal onderwereldmoor- den. Deze zouden zijn uitgevoerd in opdracht van Ridouan Taghi. Volgens het OM leverde Caloh Wagoh 'moorden op bestelling'. Van een motorclub zou volgens het OM helemaal geen sprake zijn. ,,Veel leden hebben niet eens een motorrijbewijs", zei een officier van justitie tijdens een eerder pro ces rondom de club. Caloh Wagoh is niet de eerste motorclub die het OM wil laten verbieden. Eerder werden Satudarah, Bandidos, Hells Angels en No Surrender ver boden door de rechtbank. Het ho ger beroep van de Hells Angels is nog niet afgerond. WASHINGTON Voor de Ame rikaanse verkiezingen die offi cieel volgende week dinsdag worden gehouden, hebben in middels meer dan 58,7 miljoen Amerikanen hun stem al uitge bracht. Dat zijn er nu al meer dan het totale aantal stemmers dat in 2016 vervoegd naar de stembus ging, meldt CNN. Toen waren dat er in totaal 58,3 mil joen. De vroegstemmers maak ten destijds 42 procent uit van alle uitgebrachte stemmen. Het zijn volgens CNN vooral jongeren die ten opzichte van vier jaar geleden vaker vervroegd hun stem uitbrengen, mogelijk vanwege het coronavirus. In de staat New Jersey, Delaware en Virginia nam het aantal vroeg- stemmers het meest toe. Onder de vroegstemmers zijn ook president Trump en zijn De mocratische uitdager Joe Biden. Trump heeft zaterdag in Florida 'op een kerel met de naam Trump' gestemd, zo zei hij in het stembureau. Biden bracht vrij dag zijn stem uit, in zijn thuis- staat Indiana. Voor de verkiezingen dit jaar zijn bijna 240 miljoen Amerika nen stemgerechtigd. Italiaans, Chinees of toch patat? Het zijn al lang niet meer onze enige opties als het aankomt op bestelmaaltijden. Door onze veranderende levensstijl stijgt de vraag naar gezonde alternatieven en daarmee ook het aanbod. We maken het onszelf steeds makkelijker om gezond te eten. Dit merkt ook Uitgekookt, waar de gezonde kant en-klaar maaltijden als warme broodjes over de toonbank vliegen. "De stijging van gezonde maaltijden aan huis geldt voor alle leeftijdsgroepen: jongeren, gezinnen, alleenstaanden en ouderen. We hebben dan ook voor ieder wat wils: van verrassende vegetarische gerechten tot oude vertrouwde Hollandse pot. De voornaamste reden van onze klanten is om gezond en gevarieerd te eten in combinatie met gemak", aldus Johan van Marle, eigenaar van Uitgekookt.nl. Gezond en smaakvol Zijn kant-en-klaar maaltijden wel zo gezond, met al dat zout wat er vaak in zit? "Onze maaltijden zijn zeker gezond! Veel zijn zelfs zoutarm, maar dankzij de juiste kruiden toch heel smaakvol. Ook koken we onze maaltijden pas een dag voordat we ze bezorgen en we gebruiken alleen maar verse ingrediënten, waaronder 200 gram groente per maaltijd. "Wij bestellen twee keer per week en houden tijd over voor leuke dingen." Meer vrije tijd De familie De Vries maakt sinds 2016 gebruik van de maaltijden van Uitgekookt. "Wij bestellen twee keer per week en houden hierdoor tijd over voor leuke dingen. Ons bestelformulier geven we gewoon mee aan onze vaste bezorger. Onze uitwonende kinderen bestellen ook af en toe en doen dit online." De maaltijdenworden gratis thuisbezorgd, blijven 5 dagen goed in je koelkast en je hoeft ze alleen nog op te warmen. dinsdag 27 oktober 2020 GO Yelle Tieleman Amsterdam Leden van motorclub Caloh Wagoh in 2017. foto calohwagohmccom LEKKERE GEZONDE MAALTIJDEN AAN HUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10