Partycentra verkeren in zwaar weer A mk Thoolse jeugd zamelt ook zonder voetbalschool flessen in voor Vrienden van Siem DE®WEEK 4 'Niemand weet hoe lang dit duurt' Politie zoekt daders van bekrassingen auto's 35 VAN HET VADER GRACE Joeri Wisse Goes Aan het woord is Jimmy Verlinde van eeterij-spelerij Vierlinden in Goes, één van de populairste feest- locaties in de regio. ,,We hebben de afgelopen week nog twee huwe lijksceremonies gehad. Ondanks dat we niet eens een kopje koffie mogen aanbieden, wilden ze het toch graag door laten gaan." Samen met het bruidspaar bedacht hij cre atieve oplossingen. ,,Zo hebben we vrijdag picknickmanden meegege ven die het bruidspaar en de gasten hebben meegenomen naar een par keerterrein aan de Oosterschelde bij Kattendijke." Juist de grotere feesten liggen nu al bijna een heel jaar onder het vergrootglas Ron Schrijver van partycentrum Landlust in Nieuwdorp heeft na de verplichte sluiting van de horeca nog één bruiloft gehad. ,,Het bruidspaar had al besloten om het feest en de receptie volgend jaar te houden en nu alleen een dinertje met familie en getuigen te doen." Toen duidelijk werd dat de horeca helemaal moest sluiten, besloten ze in overleg met Schrijver de diners kant-en-klaar af te halen. ,,En dat drie dagen achter elkaar. Want thuis mag je ook niet met een groep van dertig mensen bijeenkomen." De noodgedwongen ingekrom pen feestjes van afgelopen maan den, de uitgestelde partijen en de afzeggingen trekken een zware wissel op Landlust. ,,De bruiloften zijn echt onze specialiteit. En juist de grotere feesten liggen nu al bijna een heel jaar onder het vergroot glas", zegt Schrijver. Hij vindt het jammer dat alles dicht moet. Vooral bij 'kerkelijke bruiloften' kan de 1,5- metermaatregel goed worden na geleefd. ,,De gasten zitten vooral aan tafel en wij hebben ruimte ge noeg. De feestjes waar het bruids paar een dj wil en er gedanst moet worden, zijn een ander verhaal. Die zijn wel doorgeschoven." Klusjes Het personeel van Landlust doet nu noodgedwongen werk dat normaal wordt uitbesteed aan de hovenier. Schrijver verdient daarnaast nog wat aan de alpaca-wandelingen, waarbij mensen een high-tea afha len die ze aan de andere kant van de straat in een tent mogen gebruiken. Ook Verlinde zet zijn werknemers een paar dagen in de week in voor klusjes, bijvoorbeeld in de binnen speeltuin. Wat niet helpt is dat de gemeente Borsele voorlopig geen externe hu welijksvoltrekkingen toestaat. Daardoor wil volgens Schrijver een stel dat in januari wilde trouwen in Landlust naar een locatie buiten de gemeente uitwijken. ,,Dat is weer een stukje omzet dat ons door de neus wordt geboord." \s Bestuurslid Anky Vroegop van Stichting Vrienden van Siem: „Sommige sparen het hele jaar. Eén iemand kwam zelfs met twee auto's, zoveel flessen hadden ze ingezameld!" De laatste jaren zijn de Thoolse stichtingen Voetbalschool en Vrienden van Siem onlosmakelijk met elkaar verbonden, vertelt voorzitter Leo Vroegop. ,,Onze Siem was een echte voetbalfa naat", legt hij de link uit. De stich tingen profiteren van elkaars net werk. Bijvoorbeeld voor het strik ken van (ex-)profspelers of het in- Stichting Vrienden van Siem heeft in tien jaar tijd al meer dan 200.000 euro opgehaald zamelen van geld. De ruim hon derd deelnemers wordt normaal gevraagd zoveel mogelijk flessen in te leveren. ,,Het was jammer dat de voetbalschool dit jaar niet door kon gaan. Gelukkig kregen we toch toestemming van de ge- meente Tholen om de flessenactie wel te houden." Bij de ijsbaan werden zo'n 2000 flessen ingeleverd door ongeveer dertig deelnemers. De andere 1000 flessen zijn ingezameld op de afde lingen chirurgie/oncologie van de Bravis-ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Roosendaal. Het opge brachte geld gaat daar ook voor een gedeelte naar toe. Een ander deel komt ten goede aan Familiehuis Daniël den Hoed. Kanker Vrienden van Siem bestaat dit jaar tien jaar. De stichting is opgericht nadat Siem Vroegop in 2006 over leed aan kanker. Door tal van ac ties heeft de stichting in de loop van de jaren al meer dan 200.000 euro opgehaald. De goede doelen zijn elk jaar anders, maar hebben altijd een relatie met kanker. SCHERPENISSE De afgelo pen tijd zijn er verschillende auto's bekrast die geparkeerd stonden in Scherpenisse. De politie is op zoek naar de da der. De beschadigde auto's ston den op de Glacisstraat en de Beatrixstraat in Scherpenisse. Wijkagent Jordy is op zoek naar mensen die misschien iets gezien of gehoord hebben. Zij kunnen zich melden via Twit ter, het telefoonnummer 0900 -8844 of via Meld Misdaad Anoniem. de van 28 OKT T/M 8 NOV Carolijn Visser MIJN DORP, MIJN STAD maandag 26 oktober 2020 BE Het zijn zware tijden voor feest- locaties en partycentra. Bijna alle bruiloften zijn voor de rest van het jaar afgezegd. Veel stel letjes verplaatsen hun feest naar 2021, al weet niemand of het dan wél door kan gaan. ,,On- dertussen lopen de kosten ge woon door. Daarvan wordt maar zo'n 10 procent vergoed. Dit moet niet nog eens drie of vier maanden duren." - Ron Schrijver, Landlust Vrfende e A e n h u I S UPBHEHbjT Fl fSSEHJJCriF 2020 Anky Vroegop maakt de opbrengst van de flessenactie bekend: 915,50 euro. In rode jack linksach ter staat Leo Vroegop. foto johan van der heijden Vanwege het coronavirus kon de voetbalschool deze herfst vakantie niet doorgaan, maar dat betekent niet dat de deel nemers Stichting Vrienden van Siem in de kou hebben laten staan. Zaterdag werden dik 3000 lege frisdrankflessen af geleverd bij de ijsbaan in Sint- Annaland. Joeri Wisse Sint-Annaland Lees het geschenk wm COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Buurt huis De Pit, 09.30 11.30 uur: Crea-groep voor alle leeftijden; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 09.30-11.30 uur: In loop voor koffie en thee; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gra tis sporten 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Masterclass schilde ren van 'Kunst In-per spectief'; Arendhuis, 13.00 uur: Senioren- soos met o.a. biljart 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 13.30 16.30 uur: Soos voor senioren met biljart en klaverjassen; 14.30-19.00 uur: Kin- derdans KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, 09.00, 09.30 en 10.15 uur: Liz en Wes spet- terles; Hal Gemeen tehuis, 09.00-12.00 uur: Expositie 'Kro niek van Zuid-Beve land' KRABBENDIJKE Stationshuis, 13.30 15.00 uur: Knutselen en spelletjes RILLAND Gymzaal Cromvlietstraat, 19.30-21.00 uur: Re creatief volleyballen WEMELDINGE De Wemel, 13.00 17.00 uur: Vrije in loopmiddag met bil jarten, kaarten en an dere spelletjes Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47