ff 10 Luiten beste Nederlander met tiende plek Gajser vergroot zijn voorsprong MOTOGP TERUEL Fraai resultaat eventingruiters Beste prestatie van dit seizoen Bendsneyder Tim Gajser heeft de Grote Prijs van Lommel in de MXGP gewon nen. De Sloveense motorcrosser en regerend wereldkampioen was de beste in beide manches in Lommel en verstevigde zijn lei dende positie in het wereldkam pioenschap. De Fransman Ro- main Febvre eindigde in beide manches als tweede. In de WK- stand komt Gajser op 583 punten. De Italiaan Antonio Cairoli is tweede met 74 punten minder. De Spanjaard Jorge Prado ontbrak in Lommel. De Spanjaard, die af- De Japanner Takaaki Naka- gima (Honda) beleefde weinig plezier aan zijn eerste polepo- sition ooit. Hij vloog al in de eerste ronde van de baan en gelopen woensdag op hetzelfde circuit nog de Grote Prijs van Limburg won, testte positief op het coronavirus. Brian Bogers eindigde als zevende overall. Glenn Coldenhoff en Jeffrey Her- lings ontbraken door blessures. -- kon de race niet vervolgen. Morbidelli nam de leiding over en stond deze niet meer af. Vrije ruimte Mir startte als twaalfde. Zijn opmars en derde plaats be zorgde hem kostbare punten voor het kampioenschap. Mir liep uit op Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), die in de GP van Teruel achtste werd. Mir heeft 137 punten, Quarta raro 123 punten. ,,Zodra ik de vrije ruimte had voor me, heb ik elke ronde alles gegeven. De motor was zo goed afgesteld, dat ik de hele tijd met precisie en agressie kon rijden'', zei Morbidelli na zijn zege. Hij klom naar de vierde plaats in de WK-stand met 112 punten en is met nog drie races te gaan ook nog kansrijk voor de titel. Het seizoen in de MotoGP is door het wegvallen van rege rend wereldkampioen Marc MSrquez spannender dan ooit. Er waren al acht verschillende winnaars. Gek genoeg behoort kampioenschapsleider Mir niet tot dat groepje. Hij scoorde zijn punten vooral met tweede en derde plaatsen. ,,Mijn podi umplek voelt als een overwin ning. Starten als twaalfde en fi nishen als derde is een gewel dige prestatie'', zei Mir na af loop. MOTO GP Uitslagen Natascha Ausma behaalt derde plek PAARDENSPORT De Nederlandse eventingruiters Janneke Boonzaaijer, Laura Hoo- geveen, Tim Lips en Elaine Pen hebben de Nations Cup gewon nen. Nederland scoorde 180 pun ten en liet daarmee Italië (170 punten) en Polen (160 punten) achter zich. De Nations Cup be stond dit jaar uit drie wedstrij den. In het Franse Le Pin-au-Ha- ras werd Nederland tweede ach ter Frankrijk en in de tweede wedstrijd in het Poolse Strzegom won Duitsland en werd Neder land ook tweede. Zaterdag werd de laatste wedstrijd verreden in het Italiaanse Montilibretti, waar het Nederlandse team niet van start ging. De overwinning ging naar het gastland. De score uit de eerste twee duels waren genoeg voor de eindzege. maandag 26 oktober 2020 PM INDYCAR GOLF Joost Luiten is op het Italiaans Open als tiende geëindigd. Daarmee was hij de beste Ne derlander. Luiten (34) liep op de slotdag een ronde van 68 slagen en kwam daarmee uit op 16 slagen onder het baan- gemiddelde. Hij noteerde op de zesde hole een eagle. Ook sloeg hij zeven birdies. Een dubbele bogey op de vijfde hole voorkwam een betere score. Darius van Driel begon de dag als beste Nederlander. Hij eindigde echter met een matige slotronde van 73 sla gen, zijn slechtste score over de vier dagen en werd gedeeld dertigste. Wil Besseling werd zestiende met -14 over vier dagen. Het Italiaans Open werd gewonnen door de En gelsman Ross McGowan (-20). Joost Luiten in actie. FOTO BSR AGENCY MOTO2 Bo Bendsneyder heeft zijn beste klassering gehaald in de Moto2 sinds de hervatting van het WK wegrace dit corona jaar. De Rotterdamse motor racer finishte als zestiende in de GP Teruel. De coureur van het Nederlandse team RW Ra cing GP beleefde al een licht puntje in de kwalificaties door de tiende startplek te verove ren. Die positie wist hij in de race niet vast te houden. De Brit Sam Lowes won voor de derde keer op rij en hij nam te vens de leiding in het WK over van de Italiaan Enea Bastianini. MOTORSPORT Rinus van Kalmthout. foto anp De Italiaanse coureur Franco Morbidelli heeft de Grote Prijs van Teruel in de Mo- toGP op zijn naam geschre ven. Het was de tweede zege dit seizoen voor de coureur van Yamaha. Morbidelli fi nishte op circuit Motorland Aragon ruim 2 seconden voor de Spanjaard Alex Rins (Su zuki). Joan Mir (Suzuki) ein digde op 5 seconden als derde en de Spanjaard verstevigde zijn leidende positie in het we reldkampioenschap. Tim Gajser won beide manches in Lommel. foto belga Het was zijn grote doel in zijn debuutjaar en nog voor de laatste race van het Indycar- seizoen kan Rinus van Kaltmhout dat doel afvinken. De Nederlander is officieel 'Rookie of the Year' van 2020. Arjan Schouten Rotterdam Beste nieuwkomer, dat moest mogelijk zijn, vertelde Rinus van Kalmthout aan iedereen die het horen wilde, voorafgaand aan zijn eerste jaar in de Indycar Se ries. Eenmaal in Amerika, waar het seizoen vanwege corona met vertraging startte, her haalde hij die woorden. Hoog in gezet, dat moest meende Van Kalmthout. Een keer winnen of serieus meedoen voor de titel, dat zou lastig worden, wist de 20-jarige Hoofddorper. Maar de titel van beste rookie was realis tisch. En dat daar geen woord van gelogen was, bewees 'Vee- kay' afgelopen nacht. In de kwa lificatie van de slotrace in St. Petersburg moest zijn laatste concurrent Alex Palou pole pak ken om de Nederlander nog te kunnen achterhalen in de race. Een schier onmogelijke opgave voor de Spanjaard, die niet ver der kwam dan de vijftiende stek. Van Kalmthout, die zelf als ne gende kwalificeerde voor de race, mocht dus na de kwalifica tie al zijn titel in het debutanten bal vieren. Franco Morbidelli (hier aan de leiding) pakte zijn tweede zege van dit seizoen. foto bsr agency GRAND PRIX VAN TERUEL 1. Morbidelli (Ita/Yam) 41.47,652 25 pt 2. Rins (Spa/Suz) +2,205 20 pt 3. Mir (Spa/Suz) +5,376 16 pt 4. Espargaró (Spa/KTM) +10,299 13 pt 5. Zarco (Fra/Duc) +12,915 11 pt 6. Oliveira (Por/KTM) +12,953 10 pt 7. Vinales (Spa/Yam) +14,262 9 pt 8. Quartararo (Fra/Yam) +14,720 8 pt 9. Lecuona (Spa/KTM) +17,177 7 pt 10. Petrucci (Ita/Duc) +19,519 6 pt Stand WK: 1. Mir 137 punten, 2. Quarta raro 123, 3. Vinales 118, 4. Morbidelli 112, 5. Dovizioso (Ita/Duc) 109. JUDO Natascha Ausma (24) won brons op de grand slam in Boedapest. In de klasse tot 78 kilogram versloeg ze Aleksandra Babintseva uit Rusland met ippon. We reldkampioen Noël van 't End greep in de klasse tot 90 kilogram naast het brons. Hij verloor in de halve finale van Altanba- gana Gantulga uit Mongo lië. In de strijd om het brons bleek vervolgens ook Mammadali Mehdijev uit Azerbeidzjan te sterk voor de wereldkampioen. Janneke Boonzaaijer. FOTO HERMAN STÖVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42