J J M v 4 Ms 1 m imKSm* ir >V de nieuwe Britse rondester Roglic tobt met jas en verliest de trui 1 9 een grote wielerronde Hart dankt 'Wiggo' en 'G' Puntentrui naar Démare 184 km 146 km Rule Britannia! V IS Kelderman ondervindt, ook deze Giro, dat het niveau in het he dendaagse peloton hoog is. Geta lenteerde jonge ronderenners, twintigers nog, komen sneller op dan paddenstoelen in een nat Ita liaans bos in oktober. Ruim acht jaar nadat hij zelf zijn intrede maakte in het profpeloton luiste ren de Keldermannen van nu naar namen als Pogacar, Bernal, Hart en Hindley. Met zulke concurrenten is het allerminst zeker dat zich nog zo'n grote kans aan zal dienen voor Kelderman. ,,Er zit een generatie aan te komen die heel erg goed is en ik moet eerlijk zijn, er zijn er hier ook enkelen weggevallen, maar dat ik drie weken op hoog ni veau kan presteren geeft vertrou wen voor de toekomst.'' VUELTA Aan de kin van Primoz Roglic hangt een grote sliert van slijm. De kopman van Jumbo-Visma komt gesloopt boven in Aramón Formi- gal. Vooral de regen en kou maken de bergetappe, gewonnen door de Spanjaard Ion Izagirre, loodzwaar. In de mist op de top verliest Roglic de leiderstrui aan Richard Carapaz, de Ecuadoriaan die de topdag van zijn ploeg Ineos nóg mooier maakt. Het Britse team heeft dan met Tao Geoghegan Hart net de Girowinst binnen én de afsluitende tijdrit met Filippo Ganna gewonnen. Roglic staat op de rustdag van vandaag een halve minuut achter Carapaz in het klassement. Een maal opgewarmd op het podium voor de puntentrui kan hij alweer geinen. De Sloveen verklaart het tijdsverlies: ,,Op de top van de voorlaatste klim had ik problemen om mijn regenjas aan te doen. Ik moest vol gas in de achtervolging. Dat kostte kracht. De show gaat door. We gaan er voor vechten.'' Roglic kende juist zo'n uitste kende eerste week, waarin hij al op dag 1 de leiderstrui pakte. De vraag wie van Jumbo de kopman is, werd toen direct beantwoord. Tom Du- moulin verloor al tijd, kwam giste ren op twaalf minuten binnen en staat in het klassement 47ste op ruim een halfuur. Dumoulin gaf eerder al aan 'leeg' te zijn en te den ken aan afstappen. Wellicht speelt het nog een rol dat zijn ploegmaat Roglic de ronde kan winnen. Jumbo had sowieso een slechte dag, want Sepp Kuss is na gisteren ook geen factor meer in het klasse ment. Na een week klimmen staan achter Carapaz en vóór Roglic ook de Brit Hugh Carthy en de Ier Dan Martin op korte achterstand. Deze Vuelta zou eigenlijk in Utrecht starten, maar vanwege co rona werd daar een streep doorge zet. De eerste drie etappes werden geschrapt. Het gevolg: op één sprintritje na is het alleen maar klimmen geweest. Morgen volgt een heuvelachtige rit, woensdag weer een finish bergop. Een mo ment misschien voor Wout Poels om zich te laten zien. De Limburger reed gisteren met de beste klasse mentsrenners omhoog en staat na een minder begin nu elfde. Poels, die de Tour uitreed met een gebro ken rib, is kopman in Spanje van zijn ploeg Bahrein. UITSLAG maandag 26 oktober 2020 Tao Geoghegan Hart zei na afloop dat hij veel steun heeft gekregen van Bradley Wig gins en Geraint Thomas. ,,G (Thomas, die de Giro geblesseerd moest verlaten) stuurde me gisteren nog een superaardig berichtje.'' Tao Geoghegan Hart is de vijfde Brit die een grote ronde wint, na Wiggins, Froome, Tho mas en Simon Yates. De Fransman Arnaud Démare (Groupama-FDJ) werd gisteren winnaar van het puntenklassement in de Giro, na zijn vier etappezeges. De Portugees Rüben Guerreiro (EF Education First) eiste de eind zege in het bergklassement op. ü!!!"imn IP' f 'til Wi doelen te stellen, mezelf beter te maken en ik heb geen grip op mijn tegenstanders.'' een tijdperk was, maar het was een ongelooflijk decennium voor het Britse wielrennen. Het zijn jongens naar wie ik al een half leven opkijk, die mij geïnspireerd hebben en ik ben trots dat ik daar nu bij hoor'', zei hij in Milaan. Zijn succes staat niet op zich zelf. Op een tijdritfiets is ploeg genoot Filippo Ganna onoverwin nelijk; de Italiaan behaalde in Mi laan zijn vierde ritzege. Met ze ven etappezeges en naast de roze ook de witte trui voor Hart was Ineos dominant zoals nooit eerder in een grote ronde. Ook nooit eerder vertoond: Sunweb had met Hindley en Wilco Kelder man twee man op een eindpo- dium in een grote ronde. Weinigen zullen een Giro-cli max voorspeld hebben met Hart en Hindley (24). Met de aanteke ning dat Hindley het op eigen kracht moest doen en Hart hulp kreeg van een andere wereld kampioen tijdrijden. Rohan Den nis rolde in de slotweek tot twee maal toe de loper voor hem uit. Waar Hart opstond na de val van Thomas over een bidon in de derde etappe, overvleugelde Hindley bergop zijn kopman Kel derman. Door coronabesmettin gen haakten favorieten Yates en Steven Kruijswijk eerder al af. Zo als het compleet omgooien van de wielerkalender dit jaar van- wege corona ook al zijn weerslag had op het deelnemersveld, want het aantal topfavorieten was op de vingers van een hand te tellen. Maar dat doet weinig af aan de prestaties van Hart en Hindley. Zij klopten de overgebleven ren ners van naam en zullen ook de komende jaren vooraan mee vechten. Hun tweestrijd was ver rassend, maar niet toevallig. Sla de uitslag van de Tour de l'Avenir van 2016, een mini-Tour voor be loften, er maar op na. Hindley en Hart werden 5 en 6. Drie keer ra den wie de nummer 4 was? Egan Bernal, de Tour-winnaar van 2019. Net als Hart deze Giro voor Ineos. Ook dat is geen toeval. De Vuelta werd de afgelopen dagen overschaduwd door een vorm van Keldermania in de Giro. Na een kleine week koers in Spanje greep Richard Cara- paz gisteren de macht. Primoz Roglic, in tegenstelling tot Tom Dumoulin nog wel in vorm, ver loor op weg naar het skioord Aramón Formigal de rode trui. Daniël Dwarswaard Rotterdam/Aramón Formigal RONDEVAN SPANJE Etappe 5: Huesca - Sabinanigo 1. Wellens (Bel/Lot) 4.19.25 2. G. Martin (Fra/Cof) +0.04 3. Arensman (Ned/Sun) +0.12 4. Roglic (Slv/Jum) +2.13 11. Poels (Ned/Bah) Etappe 6: Biescas - Aramón Formigal z.t. 1. I. Izagirre (Spa/Ast) 3.41.00 2. Woods (Can/Edu) +0.25 3. Costa (Por/Emi) z.t. 12. Carapaz (Ecu/Ins) +0.55 14. Van Baarle (Ned/Ins) +1.02 15. Poels +1.14 20. Roglic +1.38 Algemeen klassement 1. Carapaz 24.34.39 2. Carthy (GB/Edu) +0.18 3. D. Martin (Ier/ISN) +0.20 4. Roglic +0.30 11. Poels +3.19 45. Gesink +31.26 47. Dumoulin +32.05 M Primoz Ro glic: gesloopt in de regen en kou. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41