Doodgereden agent wilde dier van de weg halen NIEUWS 3 Politie noemt illegaal evenement 'onbegrijpelijk en onverantwoord' De politie heeft zaterdagnacht een groot illegaal feest bij Hilversum beëindigd. Ruim driehonderd feestgangers uit het hele land waren naar een bouwterrein gekomen. Het feest vond plaats bij een via duct in aanbouw in de buurt van de wijk Anna's Hoeve. Een dj en een vrouw die een agent een schop gaf, zijn aangehouden. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Op het feest blijkt op grote schaal lachgas te zijn gebruikt. De politie noemt het 'onbegrij pelijk en onverantwoord' dat zoveel mensen de coronamaatregelen hebben genegeerd. 'Bovendien is het levensgevaarlijk om je in het donker op een bouwterrein én langs het spoor te begeven', staat in een bericht op Twitter. 'Een berg af val bleef achter in de natuur en zal later vandaag moeten worden op geruimd.' Gisterochtend waren boswachters lange tijd bezig met het weghalen van het zwerfafval. Onder de brug lagen onder meer honderden lachgasballonnetjes in talloze kleuren. Ook werden di verse flessen sterke drank en enkele jassen gevonden. Een camera die boven het terrein hing, werd vol gens een bron een dag van tevoren door feestgangers verplaatst met als doel het feest buiten het zicht van de bewaking en de politie te laten plaatsvinden. Beelden op sociale media tonen een groot dancefeest met uitge breide lichtshow. Te zien is dat jon geren schouder aan schouder staan Levensgevaarlijk om in het donker op een bouwterrein én langs het spoor te zijn te springen en luidkeels 'Waar is dat feestje, hier is dat feestje' schreeu wen. Afstand wordt er niet gehou den. Zeer waarschijnlijk zijn de feestgangers via Instagram bena- derd om het feest bij te wonen. Er werd een kleine entreeprijs gevraagd voor de danceparty. Een buurtbewoner werd naar ei gen zeggen zaterdagnacht wakker van de politiesirenes. Van het feest gedruis eerder op de avond heeft hij niets meegekregen. ,,Anders was ik zelf ook wel even gaan kijken.'' Bekende plek Volgens een andere man die vlak bij de locatie woont, is het niet voor het eerst dat het bouwterrein als feestlocatie fungeert. ,,Dit is een bekende plek. Er werden hier vroe ger altijd al illegale party's georga niseerd door Stichting Vrij Feesten Hilversum. Het is een goeie plek, je valt er niemand lastig. Maar je moet hem natuurlijk wel weten te vinden.'' Op een enkeling na vertrokken de feestvierders nadat de politie het feest had beëindigd. Op een nabij gelegen parkeerplaats stonden zo'n honderd auto's en een aantal taxi's uit Amsterdam. Een deel van de bezoekers was met het openbaar vervoer gekomen. Er zijn verder geen boetes uitgedeeld, ook omdat een aantal bezoekers het bos in vluchtte. 'We snappen dat het voor ieder een zware tijden zijn', schrijft de politie. 'De coronacrisis duurt nu ruim een halfjaar en de huidige cijfers van het RIVM zijn weinig bemoedigend. Nu is wél de tijd om vol te houden, voor elkaar, voor het zorgpersoneel, maar ook voor de horeca en evenementen die we nu zo missen.' 'Je eigen belang boven anderen', twitterde een wijkagent in een reactie. 'Waar zijn jullie mee bezig? #respectloos #asociaal #ikben- boos!' Jesse van Beljouw Helmond Dat maakt de politie gisteravond bekend. De andere agent (35) en de 36-jarige bestuurder van de auto moesten naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde zaterdag avond rond 23.00 uur op de A270 tussen Eindhoven en Helmond bij de afrit Nuenen. De agenten waren onderweg terug naar het politiebu reau in Helmond. Op de rijbaan za gen zij een aangereden dier liggen. De agenten zetten hun dienstauto stil om het dier van de weg te halen. Op het moment dat de agenten wa ren uitgestapt, botste een achterop komende auto op de politiewagen. Door verschillende directe colle ga's van de agenten en overige hulpdiensten werd eerste hulp verleend. Dat mocht in het geval van de 28-jarige agent uit Asten niet meer baten. Zijn collega is in een ziekenhuis behandeld aan haar ver wondingen. Zij heeft het zieken huis gisteren verlaten. De automobilist uit Helmond is in het ziekenhuis behandeld en is inmiddels ook weer thuis. Uit on derzoek is gebleken dat hij geen al- cohol of drugs heeft gebruikt. De man is formeel aangemerkt als ver dachte. Hij wordt nog verhoord over zijn betrokkenheid bij de aan rijding. Het onderzoek moet uit wijzen ofhem iets te verwijten valt. Pas afgestudeerd Volgens zijn directe collega's was de Astenaar onlangs afgestudeerd en was hij een politieman in hart en nieren. 'Helaas heeft zijn carrière veel te kort geduurd en is hij tijdens de uitvoering van het vak dat hij zo ambieerde overleden. Hij wordt nu al gemist', schreven zij gisteren. Op het politiebureau in Helmond is een stilteruimte ingericht waar agenten een laatste groet en hun gedachten achter kunnen laten. Bij politiebureaus door het hele land hing gisteren de vlag halfstok. Op sociale media delen agenten massaal een blauwe band op een Helaas heeft zijn carrière veel te kort geduurd, hij wordt nu al gemist zwarte achtergrond als steunbetui ging. Zo schrijft de politie-eenheid Veldhoven Waalre op Instagram: 'Ons politiehart huiltWe denken aan alle nabestaanden en aan alle betrokken collega's. Dit is een klap die onze hele familie keihard raakt. We will take it from here, brother in blue.' Henk van Essen, korpschef van de Nationale Politie, twittert: 'Ver schrikkelijk nieuws uit Nuenen, waar een jonge collega tijdens zijn werk is overleden en een andere collega gewond is geraakt. Ik wens hun families, naasten en collega's heel veel sterkte. We zullen er zijn voor hulp en begeleiding.' De korpschef krijgt onder meer bijval van de Rotterdamse politie uit Feijenoord. 'Wij wensen alle naasten veel sterkte toe. Onze vrou welijke gewonde collega wensen wij alle kracht toe bij haar herstel.' maandag 26 oktober 2020 Nadat de politie ingreep, vertrokken de feestvierders. Ze lieten veel rommel achter op de bouwplaats, waaronder honderden lachgasballonnetjes. fotos caspar huurdeman, anp Verbijstering over dancefeest Victor Schildkamp Hilversum - Politie op Twitter De twee agenten die zaterdag avond in Brabant zijn aangere den op de A270, waren uit hun dienstauto gestapt om een dood dier van de weg te halen. Een 28-jarige agent bezweek aan zijn verwondingen. - Collega's van de politieman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3