'Ook na nr. 92 veel te winnen' 7 FORMULE 1 GP VAN PORTUGAL FORMULE 1 Uitslagen Dit moést het jaar van Max Verstappen (23) worden. De realiteit is dat de twaalf jaar oudere Lewis Hamilton niet stopt met records sprokkelen. ,,92 zeges al... En daar blijft het niet bij, hè.'' De zesvoudige wereldkampioen nam zijn gedoodverfde opvolger tussen podium en persconferentie even apart in Portugal. Na zege nummer 92, waarmee hij Michael Schumacher definitief voorbij is, wilde Lewis Hamilton nog eens aan Max Verstappen uitleggen waarom hij ook op zijn 35ste zo onvermin derd hongerig blijft. In de jaren die hij nog heeft, wil hij het record zo hoog mogelijk zetten, zo grapte hij. Heeft de Nederlander straks wat moois na te jagen als de Brit van Mercedes er zelf niet meer bij is. ,,Ik moet heel hard pushen om daar nog bij in de buurt te komen'', besefte Verstappen, zelf voorlopig goed voor negen zeges. ,,92 over winningen.... Tja, wat moet je er nog over zeggen'', verzuchtte hij. ,,En daar blijft het niet bij, hè. Ik denk dat hij ver over de 100 zeges gaat. Hij dwingt me nog om door te gaan tot ik 40 jaar oud ben of zoiets'', grinnikte Verstappen, die er niet eens aan moest denken. ,,Ik ben al op m'n zeventiende begon nen... Maar het is een goede motiva tie.'' Weer schoof hij na een race aan als 'best of the rest', achter Hamil ton en Valtteri Bottas. Werkt zijn materiaal mee dan staat Verstappen op het podium, het is een gegeven in 2020. Soms blijkt hij in staat de Mercedessen te splitsen, maar vrij wel altijd vindt hij Hamilton nog een trede hoger op het podium te rug. En zo moet Verstappen, die dit jaar de jongste wereldkampioen had willen worden, weer toekijken hoe de sterkste coureur van deze generatie de fraaiste statistieken van de autosport maar om blijft buigen in zijn voordeel. Indrukwekkend Soms summier, maar altijd door drenkt van respect, laat Verstappen zich uit over die prestaties van Ha milton. ,,Lewis gaat ook nog voor zijn zevende wereldtitel op, het is gewoon heel indrukwekkend alle maal, heel bijzonder'', vertelde Ver stappen deze keer. ,,Iedereen weet dat hij héél snel is. Maar Lewis is ook héél constant en hij maakt nau welijks fouten. Daarom is hij in staat die aantallen te bereiken.'' En niet te vergeten: Hamilton be stuurt de beste auto als kopman van het sterkste team sinds jaren. Na een hectisch begin herstelde Ver stappen zich rap en sterk, maar de Mercedessen zag hij ook in Porti- mao niet meer terug. De keuze om op softs te starten in plaats van de HAMILTON Lewis is snel én constant. Daarom is hij in staat die aantallen te bereiken mediums die Mercedes koos, het had volgens Verstappen weinig in vloed. Dus volgde weer die ene vraag. Of hij geen moeite heeft om te accepteren dat 2020 niet zijn jaar geworden is, maar wéér dat van Hamilton? ,,Je moet de situatie wel accepteren, anders word je een heel gefrustreerde persoon'', legde Ver stappen rustig uit. ,,Ik kan ook genieten van een derde of tweede plaats, als ik maar weet dat ik voor mezelf op de limiet heb gereden en het team het maxi male heeft gedaan. Uiteindelijk houden we allemaal van winnen, maar als het niet mogelijk is, dan niét.'' Ter vergelijking: op de leeftijd van Verstappen (drie weken terug 23 geworden) moest het succes van Hamilton ook nog grotendeels be ginnen. Toen stond hij voor zijn eerste titeljaar, met alleen een fraai debuutseizoen (vier zeges, tweede in het WK) op zak. Verstappen, veel jonger met For mule 1 gestart, heeft al bijna zes sei zoenen, negen zeges en liefst veer tig podiumplaatsen achter zijn naam. En zijn absolute momentum moet nog aanbreken, verwacht ie dereen. ,,Maar het heeft ook met geluk te maken en met de juiste auto hebben op het juiste mo ment'', besloot Verstappen. ,,Als ik uiteindelijk maar tevreden in de spiegel kan kijken.'' maandag 26 oktober 2020 GO GRAND PRIX VAN PORTUGAL 11. Raikkönen (Fin/Alf) 1 ronde, 12. Albon (Tha/RB) 1 ronde, 13. Norris (GB/McL) 1 ronde, 14. Russell (GB/Wil) 1 ronde, 15. Giovinazzi (Ita/Alf) 1 ronde, 16. Magnussen (Den/Haa) 1 ronde, 17. Grosjean (Fra/Haa) 1 ronde, 18. Latifi (Can/Wil) 2 ronden, 19. Kviat (Rus/Alp) 2 ronden. Uitgevallen: Stroll (Can/Rac). Snelste ronde: Hamilton +1 pnt. 1. Hamilton (GB/Mer) 1.29.56,82825 pt 2. Bottas (Fin/Mer) +25,592 18 pt 3. Verstappen (Ned/RB) +34,50815 pt 4. Leclerc (Mon/Fer) +1.05,312 12 pt 5. Gasly (Fra/Alp) 1 ronde 10 pt 6. Sainz jr. (Spa/McL) 1 ronde 8 pt 7. Pérez (Mex/Rac) 1 ronde 6 pt 8. Ocon (Fra/Ren) 1 ronde 4 pt 9. Ricciardo (Aus/Ren) 1 ronde 2 pt 10. Vettel (Dui/Fer) 1 ronde 1 pt WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 256 1. Mercedes 435 2. Bottas 179 2. Red Bull 226 3. Verstappen162 3. Racing P. 126 4. Ricciardo 80 4. McLaren 124 5. Leclerc 75 5. Renault 120 6. Pérez 74 6. Ferrari 93 7. Norris 65 8. Albon 64 9. Gasly 63 10. Sainz jr. 59 Max Verstappen (rechts) vergast de verder superieure Lewis Hamilton op een 'douche' bij de prijsuitreiking in Portugal. foto afp Verstappen na derde plek: 'Ik moet door tot m'n 40ste' Arjan Schouten Rotterdam/Portimao - Max Verstappen (23) PORTIMAO Emotioneler dan hij wellicht zelf had verwacht be groette Lewis Hamilton (foto) zege nummer 92. Toen hij Michael Schumacher daadwerkelijk gepas seerd was, moest dat duidelijk even inda len. „Heb ik er ooit aan gedacht dat we zoveel races zouden winnen? Natuurlijk niet", zei Hamilton na zijn 71ste zege voor Mercedes. Het team waar hij in 2013 instapte, toen het nog helemaal niet de domi nante factor van nu was. ,,Ik had toen geen glazen bol, wist ook niet wat er zou gaan gebeuren. Maar we zijn met zijn allen ver antwoordelijk voor deze histori sche prestaties, niet alleen ik.'' Concurrent Verstappen vertelde in Portugal al dat hij Hamilton het record nog wel stuk ken scherper ziet stel len, tot ver boven de 100 zeges. Zijn eigen gedachten bij de vraag hoeveel er nog bij kunnen? Hamilton; „The sky is the limit, daar geloof ik niet in. Het gaat erom hoe lang en hoe vaak wij dit zelf nog willen doen'', klonk het cryptisch, om daar meteen aan toe te voegen dat zijn hon ger echter nog lang niet gestild is. ,,We hebben nog zoveel te winnen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39