II voorselectie Oranje Sinkgraven enige nieuwe naam in Op bezoek bij RKC Waalwijk komt ploeg niet verder dan 2-2 5 Rotterdammers verloren weer niet maar wederom voelde een gelijkspel als een nederlaag. De ploeg van Dick Advocaat staat fysiek op omvallen terwijl het zware werk nog moet komen. Een jaar ongeslagen met Feyenoord, maar Dick Advocaat haalde daar gisteren zijn schouders over op in Waalwijk. De 73-jarige Hagenaar zag zijn ploeg tot tweemaal toe een achterstand wegwerken tegen RKC Waalwijk en op die manier nog een puntje pakken (2-2), maar dat leidde niet tot vreugde. De vraag hoe lang Feyenoord nog overeind blijft lijkt gerechtvaardigd. „Feyen oord op omvallen? Donderdag al te gen Wolfsberger AC. Ik verzin wel iets'', zei Advocaat. Maar veel smaken heeft de trai ner van Feyenoord natuurlijk niet meer. In Waalwijk ontbraken Leroy Fer, Robert Bozenik, Sven van Beek en Luis Sinisterra en hun rentree laat nog weken of zelfs maanden op zich wachten. In Waalwijk moes ten Bart Nieuwkoop en Bryan Lins- sen halverwege naar de kant om fy sieke problemen te voorkomen. In de eerste helft werd Joao Tei- xeira met hamstringklachten naar de kant gehaald en invaller Nicolai Jörgensen greep na de pauze al snel naar zijn lies. De Deen scoorde nog, maar verdween vervolgens voor de zoveelste keer geblesseerd naar de kant. Orkun Kökcü moest ver moeid naar de kant in de slotfase. ,,Iedereen zei vooraf te kunnen Dit begint een vervelende situatie te worden. Voor die jongen zelf, maar ook voor de club spelen, misschien moeten we daar in het vervolg toch strenger naar kijken'', zei Advocaat. ,,De tegen stander was gretig dan moeten wij lopen en dat kost kracht. We ver spelen nu vier punten tegen Sparta en RKC. Daar kan ik weinig tegen inbrengen.'' De trainer beet op zijn lip bij ver schillende onderwerpen. Alleen toen het over Jörgensen ging, was hij duidelijk. ,,Weer de lies, weer dezelfde kant, hij gaf al snel aan dat hij gewisseld moest worden. Nog voor hij scoorde. Dit begint een ver velende situatie te worden. Voor die jongen zelf, maar ook voor de club.'' Ingeleverde ballen En voor de trainer die al tijden zon der echte spits moet spelen. Feyen- oord opende nog redelijk in Waal wijk maar het kost de ploeg ontzet tend veel moeite om een wedstrijd naar zich toe te trekken. Eenmaal op achterstand sloeg de stress toe en regende het ingeleverde ballen. Het moet teveel uit de tenen komen bij de Rotterdammers en dat zorgt voor fysieke ongemakken bij de spelers. Advocaat wilde niet zijn gelijk halen omdat hij vorige maand nog hamerde op de komst van een extra spits. Maar Bozenik is donderdag geopereerd aan een botbreuk in zijn voet en is er zeker vier maanden uit. Jorgensen was er al een paar weken uit en is nu weer terug bij af. En dan wacht donderdag Wolfsberger AC in de Europa League alweer. Wie kan er nog in de spits spelen als ook gelegenheidsspits Bryan Linssen niet meer okselfris is. ,,Linssen is niet geblesseerd, dat was uit voor zorg.'' Maar hoe kan Feyenoord nou zo op omvallen staan terwijl er na de interlandperiode slechts drie wed strijden zijn gespeeld. De duels met Sparta, Dinamo Zagreb en RKC Waalwijk kostten blijkbaar al zo veel kracht. ,,Die reis naar Zagreb en terug, dat valt wel mee. Je stapt in een vliegtuig en je bent zo thuis. Maar ik zag wel dat RKC gretiger was dan Feyenoord.'' (Galatasaray), Van de Beek (Manchester United), Berg huis (Feyenoord), Bergwijn (Tottenham Hotspur), Bizot (AZ), Bijlow (Feyenoord), Blind (Ajax), Cillessen (Va lencia), Depay (Olympique Lyon), Dilrosun (Hertha BSC), Dumfries (pSV), Ha- teboer (Atalanta), Ihattaren (PSV), Frenkie de Jong (Bar celona), Luuk de Jong (Se- villa), Klaassen (Ajax), Koopmeiners (AZ), Krul (Norwich City), Malen (PSV), Promes (Ajax), De Roon (Atalanta), Rosario (PSV), Schuurs (Ajax), Sink- graven (Bayer Leverkusen), Stengs (AZ), Strootman (Marseille), Veltman (Brighton), Vilhena (Kra snodar), De Vrij (Inter), Weghorst (Wolfsburg), Wijnaldum (Liverpool) en Wijndal (AZ). De 25-jarige Sinkgraven speelt sinds de zomer van 2019 voor Leverkusen. Vo rig seizoen kwam de links- poot uit Assen tot 21 wed strijden en dit seizoen kwam hij tot nu toe vijf keer in actie voor de ploeg van Peter Bosz, die van Sinkgraven een linksback maakte in hun gezamen lijke periode bij Ajax. Nederland en Spanje treffen elkaar op 11 novem ber in de Johan Cruijff Arena. Vier dagen later, op 15 november, is Bosnië en Herzegovina in Amster dam de tegenstander in de Nations League. Nederland sluit op 18 november de Nations League af met een uitwedstrijd in Polen. De voorselectie: Van Aan holt (Crystal Palace), Aké (Manchester City), Babel maandag 26 oktober 2020 Feyenoord blijft ongeslagen, maar hoe lang duurt dat nog? Mikos Gouka Waalwijk -Dick Advocaat over de weer geblesseerde Nicolai Jörgensen Tahiri 77. Azhil Olsak 88. Stokkers Ngonge 71. Daneels 50. Ngonge 1-0 1-1 62. Jörgensen 80. John 2-1 2-2 84. Haps Opstellingen Lamprou Bijlow Bakari Nieuwkoop Meulensteen 46. Geertruida Touba Spajic Wouters Senesi Anita Haps Toornstra Teixeira 34. Jörgensen 62. Conteh Kökcü 81. Wehrmann Damascan 71. John Sow 88. Van de Venne Berghuis Linssen 46. Narsingh Diemers Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 0 Nicolai Jörgensen heeft gescoord, bedankt Orkun Kökcü, maar lijkt niet blij. De Deense spits wordt meteen daarna gewisseld, opnieuw vanwege een blessure. Vanaf links zijn ploeggenoten Steven Berg huis, Luciano Narsingh (achtergrond) en Mark Diemers. foto pim ras Daley Sinkgraven. foto bsr agency De voorlopige selectie van Oranje voor de oe feninterland tegen Spanje en de UEFA Nati ons League-duels met Bosnië en Herzegovina en Polen telt 34 spelers. Eén van hen is Daley Sinkgraven (Bayer Lever kusen), die zijn naam nog niet eerder zag in de (voor)selectie van het Nederlands elftal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37