PSV eindigt treffend in Arnhem Nu tegen ijzersterk Atalanta 3 NAAR ITALIË Of de historische zege ge makzucht in de hand werkt en daarmee een valkuil vormt voor Ajax? ,,Dat zou kunnen maar dat ligt aan hoe wij daar mee omgaan", stelt Ten Hag, die Noussair Mazraoui en David Neres rust gunde en halverwege ook Dusan Tadic en Nicolas Tagliafico alvast verving. „Atalanta wordt een totaal andere wedstrijd. Dan gelden totaal andere wetten. Atalanta speelt anders, qua houding, systeem en stijl. An ders dan we gewend zijn ook. Ik denk wel dat we ons daar van bewust zijn." Na de nederlaag tegen Liver pool en de zege van Atalanta bij Mydtjylland (0-4), heeft Ajax in Italië een resultaat nodig om niet veroordeeld te worden tot een schier onmo gelijke inhaalrace. Is dit duel meteen cruciaal? Ten Hag: ,,Dat kan die wedstrijd wel zijn. Het is in ieder geval een heel belangrijke pot. Dat be seffen we allemaal.'' Nadat arbiter Danny Makkelie bij 0-9 een penalty gaf, kon Andre Onana een brede grijns niet onder drukken. Nog nooit kwam de sluit post zo dicht bij een officiële tref fer. Aan het spoedberaad maakte Klaas-Jan Huntelaar (37) snel een eind. ,,Andre zei dat na afloop, maar nee. Als ik er één of twee in hebt liggen, is het leuk voor de keeper. Maar eerst gewoon even doelpun ten maken." Twee minuten later gleed de spits zijn achttiende ere divisiegoal als invaller binnen. Achterhaalt Huntelaar recordhou der Arnold Bruggink (21) nog? Diezelfde Onana steekt na de his torische oorwassing het veld over en omhelst schietschijf Delano van Crooij. De reservekeeper van VVV kreeg 45 schoten op zich afgevuurd, waarvan 23 tussen de palen en 13 te gen het net. In alle gevallen een re- cord. ,,Ik weet niet meer wat Onana zei", aldus Van Crooij, die zich ka- potschaamde. ,,We zijn wereld nieuws met VVV. Dat zou normaal leuk zijn, maar in deze situatie na tuurlijk niet. Dit wil je niet mee- maken, dertien doelpunten om je oren krijgen. Dat is echt zwaar klote." Aan veel Ajax-goals gingen trai ningspatronen vooraf. Neem de goal van Daley Blind. Antony brengt de bal naar de as als Daley Blind weet dat Traoré zich sterk maakt voor de kaats. Zo gezegd, zo gedaan. Inspelen, doorlopen, uitha len: 0-8. Opkomende backs waren aangevers. Traoré (19) was als eerste eredivi siespeler deze eeuw in één wed strijd bij acht goals direct betrok ken. Nog los van zijn rendement, toont hij zich als onverzettelijk aanspeelpunt de grootste gega digde voor de vacante spitspositie van het speelse Ajax. ,,Ik wil eerste spits worden en elke minuut die ik daarvoor krijg, probeer ik te gebrui ken om de trainer de boodschap te sturen dat ik er klaar voor ben." man op een schermpje kijken naar slowmotion-beelden?! Hij stond in het veld zelf vijf meter van de situatie af. Hij zag zelf perfect hoe het ging, op ware snelheid.'' Sinds zijn komst naar PSV was Schmidt nog nooit openlijk boos. De Duitser voor een camera? Rus tig en voorkomend. Ook nu is het trouwens beleefde woede. Maar het zit wel diep. Testresultaten Het is dan ook een fase met de eer ste serieuze tegenwind. Ga maar na: Los van deze 2-1-nederlaag zit PSV dik in de corona-ellende. Bijna een kwart van de selectie is inmiddels positief getest. Zahavi vertelt in Arnhem hoe dat voelt om 'een coronageval' te zijn. Het is heel gek, zegt hij: hij heeft met het virus in zijn lijf eerst nog een interland gespeeld. ,,En ook goed gespeeld.'' Meest frustre rend? ,,Dat ik daarna ineens niet bij het team kon zijn. Ik begrijp de regels, respecteer ze ook. Maar je zal nu trainer zijn: testresultaten bepalen in flinke mate de opstel ling. Vaak weet je pas laat wie wel en niet beschikbaar zijn.'' Nu knikt Zahavi kort naar zijn coach. Hoe lastig is het, probeert ook Schmidt te verwoorden: ,,Ik voel me verantwoordelijk voor de gezondheid van spelers en hun fa milies. Het is wat het is en het is geen excuus. Maar je denkt wel eens: besmette spelers hebben nu bijna niks, of heel lichte klachten. Maar wat als er een voetballer op de IC komt, hoe reageren we dan? Vinden we het dat waard?'' Waarmee hij niet wil zeggen dat het voetbal moet stoppen. ,,Nee, het heeft een functie dat wij door voetballen. Brood en spelen. En het kan ook nog door. Dat vind ik wel. Maar de impact is duidelijk.'' Pover spel Concreet mist PSV vier basisspe lers op donderdag tegen Granada in de Europa League en ook vier op zondag tegen Vitesse. Waarbij Mario Götze in Arnhem ontbreekt door een blessure. Het speelt een rol bij wat PSV twee keer op het veld laat zien. Pover spel. Maar dat is eigenlijk al het geval vanaf de start van Schmidt. Van een top club wordt in Nederland verwacht dat die dominant is, positiespel kan spelen op de helft van de te genpartij. Dat lukt PSV nog niet. Typerend is de slotfase, als er tempo nodig is, maar Mohamed Ihattaren even inhoudt, zijn voet op de bal zet en kijkt. 'Mo!' schreeuwt Schmidt. Vitesse-PSV wordt geen mo ment de spectaculaire topper die Ajax-Vitesse eerder was. Juist toen door een botsing van verschil lende stijlen die nu ontbreekt, want Vitesse heeft ook een Duitse trainer. ,,Toch ben ik over het spel niet ontevreden", zegt Schmidt. ,,Oke, niet alles ging goed. Maar een punt hadden we wel ver diend.'' En weg is hij, na zijn moeilijkste week tot dusver in Nederland. mm maandag 26 oktober 2020 GO f m riff /i ii Was de historische 13-0- zege bij VVV wel een prettig tussendoortje voor Ajax ge zien de storm die aanvalsma- chine Atalanta Bergamo mor gen in de Champions League kan ontketenen? ,,We zijn ons er denk ik wel van bewust dat dan heel andere wetten gel den", zegt trainer Erik ten Hag. Niemand bij Ajax die de groot ste eredivisiezege ooit niet koestert, maar van een fat soenlijke generale repetitie in aanloop naar het zware Champions League-duel met Atalanta Bergamo was in De Koel geen seconde sprake. VVV hield er een kleuterver- weer op na, terwijl Ajax mor gen juist de gemakkelijkst scorende ploeg van Italië treft. VVV-doelman Delano van Crooij kijkt hulpeloos voor zich uit, na de 0-8 van Lassina Traore (23). Daarna moest Van Crooij nog vijf tref fers slikken. Rechts Ajacied Lisandro Martinez. foto olaf kraak/anp 'Hunter' nog niet uitgejaagd Delano van Crooij ziet ze vliegen Daley Blind viert zijn treffer met Antony. foto bsr agency Overtuigende sollicitatie Traoré 9. Rasmussen 1-0 1-1 50. Boscagli 54. Openda 2-1 Opstellingen Pasveer Mvogo Dasa Mauro Junior Rasmussen Teze Bazoer Boscagli Doekhi Max Wittek Thomas 81. Cornelisse 62. Malen Tronstad Sangaré Huisman Ihattaren 60. Hajek Hendrix Touré Madueke Openda 89. Fein 74. Buitink Zahavi Broja 81. Darfalou Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35