Vriendeli kheid Jongeren in het vizier na explosie in Middelburg 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Niet iedereen kan thuiswer ken. Zoals de schilders op de steiger hier buiten. Het waait en het is, zoals altijd, wissel vallig weer in oktober. Koud en nat en dan weer warm: perfect weer om een verkoudheid op te lo pen. Ze werken druk aan één van de gevels van mijn huis. Die krijgt een broodnodige en bovendien mooie opknapbeurt door deze vakkundige lieden. Het jaren 70 rookglas met een werkje, dat ie dere blik op de buitenwereld ver vormde, wordt vervangen door helder dubbelglas. Met diep res pect zie ik de mannen bezig, ja loers op zulke handigheid en vak manschap. Na enige dagen hard werken trekken ze mijn huis lang zaam maar zeker de 21ste eeuw in. De schilders hebben het druk, blijkbaar valt het voor iedereen in de periode van thuiswerken op dat het huis wel een likje verf kan ge bruiken. Ze werken tussen de buien door. Zo nu en dan schuif ik een kop koffie hun kant op om mijn eeuwige dankbaarheid te to nen. Natuurlijk betaal ik voor hun diensten, maar dat neemt niet weg dat je vriendelijkheid aan de dag kunt leggen. Schilders hebben immers, zoals ook verpleegkundigen en winkel medewerkers, niet de luxe om thuis te werken. Dus iets meer dan gemiddelde vriendelijkheid zou op zijn plaats zijn. Maar al deze werknemers staan daarentegen dagelijks bloot aan de 'flexibele, verstandige en geduldige' Neder lander. Op mijn sporadische bood- schapavonturen is het helaas geen uitzondering dat een winkelme dewerker geduldig blijft zeggen dat ieder toch echt een karretje moet nemen. Sarcastische, verve lende opmerkingen zijn zijn deel. Medewerkers van vakantieparken, die mensen erop wijzen dat ze zich niet aan de regels houden, krijgen als reactie: 'Wat ga jij er aan doen dan?!' Bij teststraten en bij de eerste hulp wordt tegen woordig schijnbaar bewaking neergezet. Al deze werkers kun nen niet thuisblijven, ze hebben geen van allen voor politieagent gestudeerd en ambiëren dat ook niet. Zullen we deze mensen ge woon hun werk laten doen en hun adviezen opvolgen? En als je dat niet bevalt, 'dan leg je d'r oe kop maar bij', zoals ze hier vroeger zei den. Al deze werkers kunnen niet thuisblijven DE STELLING Vandaag: Ik maak me niet druk om een gewone griep Reageer op pzc.nl Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VROUWEN WORBEN TIJDENS HET VERTELLEN VAN EEN VERHAAL... ...1BR1E KEER ZO VAAK ONBER - BROKEN ALS MANNEN. HOORBE IK OOK AL OP BE RABIO Paardrijdster zwaargewond bij valpartij Drie woningen ontruimd vanwege gaslekkage Middelburg Onder invloed en zonder rijbewijs achter het stuur De woning is flink beschadigd ge raakt, waarschijnlijk door illegaal vuurwerk, mogelijk een Cobra 5. Wijkagent Menno Maan noemde het incident via het Instagram-ac- count van de Middelburgse wijk agenten 'een poging tot doodslag'. Hij riep de daders op zich te melden bij de politie: 'Vroeg of laat komen jij/jullie toch wel aan de beurt'. Bij het incident raakte niemand gewond, maar de schade is aanzien lijk. ,,Deuren zijn ernstig bescha digd en er zitten scheuren in de muren", aldus bewoner Rob. De ontploffing was rond 2.00 uur (wintertijd). Rob en zijn twee hon den waren op het moment van de explosie in de woning. Door de harde knal sneuvelden ruiten en ning van het slachtoffer. ,,Ik spreek ze wel eens aan en vraag dan of het wat minder kan." Normaal slaapt een van de hon den van Rob in het halletje achter de voordeur. „Gelukkig deze nacht niet. Anders was er vast iets met hem gebeurd." De kracht van de ex plosie was groot. ,,De hele voordeur is ontzet en er zitten scheuren in de muren. Een deel van het explosief is dwars door een tweede deur ge vlogen." Omwonenden kwamen gister ochtend poolshoogte nemen. Allen Ik schrok wakker en heb direct de politie gebeld raakte de hal van zijn woning zwaar beschadigd. ,,Ik schrok wakker en heb direct de politie gebeld." Rob vermoedt dat de 'bom' in zijn brievenbus is gepropt omdat hij een camera had geplaatst tegen zijn buitengevel. Een groep jonge ren zorgt volgens hem regelmatig voor overlast. ,,Een groep van wis selende samenstelling. De jongsten zijn zo'n 15 jaar, de oudsten rond de 20." Ze hangen volgens hem en meerdere buurtbewoners vaak rond op het pleintje naast de wo- Ze zijn luidruchtig, lopen over auto's en denken dat de buurt van hen is kennen de groep jongeren. Ze ver tellen dat de jongeren wraak ne men als ze het vermoeden hebben dat iemand over hen bij de politie klaagt. Daarom willen ze ook niet met naam en toenaam in de krant en zijn ze heel terughoudend met het geven van informatie. Wel ver tellen ze dat de jongeren vaak voor overlast zorgen. ,,Ze zijn luidruch tig, lopen over auto's en denken dat de buurt van hen is." LPM-raadsleden Wim Steketee en Jesse Aarnoutse kwamen gister middag ook kijken. Volgens Steke- tee is de groep bekend en wordt er door gemeente en politie gepro beerd iets te doen tegen de overlast. Zo zijn er camera's geplaatst en pa trouilleert de politie vaak in de wijk. Een van de buurtbewoners vindt dat de politie veel te opzichtig opereert. ,,Als die jongeren een po litieauto zien, verplaatsen ze zich." De politie is een onderzoek be gonnen en zoekt getuigen (0900 8844, anoniem: 0800-7000 of per whatsApp: 06-12207006). Omdat er sprake is van een ernstig misdrijf kunnen getuigen ook anoniem te recht bij het Zeeuwse Team Crimi nele Inlichtingen (TCI), door met het algemene nummer te bellen en te vragen naar het TCI. maandag 26 oktober 2020 Weekend: Fijn, die winter tijd! 1352 reacties KAPELLE Een 16-jarig meisje uit Goes is zaterdagmiddag zwaargewond geraakt toen haar paard op hol sloeg en zij van het dier af viel. Dat gebeurde op de Hoekseweg in Ka- pelle. Het slachtoffer is met een traumahelikopter naar het ziekenhuis ge bracht. Het incident ge beurde rond 14.00 uur. Toen zijn twee ambulan ces en een traumaheli kopter naar de plaats van het ongeval gegaan om te helpen. Over de toestand van het slachtoffer zijn verder geen details bekendge maakt. KWADENDAMME Drie woningen aan de Si- guitsedijk in Kwaden- damme zijn zaterdag avond ontruimd na een gaslekkage. De zes be woners van de panden werden ondergebracht bij familie en vrienden. Er was soms een gaslucht te ruiken, maar er werden geen te hoge concentra ties gas gemeten in de omgeving. De ontruiming van de woningen was uit voorzorg, omdat de lek kage zich dicht bij deze drie woningen bevond. Netbeheerder DNWG heeft de leiding gerepa reerd. Tijdens de werk zaamheden bleef de gas- voorziening in de omge ving intact. Een automobilist is za terdagmiddag in de IJs- selstraat in Middelburg gearresteerd nadat hij onder invloed van zowel alcohol als drugs achter het stuur zat. Voor de 40-jarige man uit Ter- neuzen betekende zijn aanhouding ook de zesde keer in vijf jaar dat hij werd betrapt voor rijden met een ongeldig rijbewijs. De man is voor verder onderzoek naar een po litiebureau gebracht. De auto is in beslag geno men en weggetakeld door een bergingsbe drijf. M De ruit van de voordeur en de hal zijn volledig ver woest. FOTO POLITIE Na een explosie in de nacht van zaterdag op zondag in een wo ning in de Meanderhof in Middel burg staat een groep jongeren die al een tijd overlast veroor zaakt in de buurt, extra in de schijnwerpers. De bewoner van het huis vermoedt dat een vuur- werkbom in zijn brievenbus is gepropt omdat hij een camera had geplaatst tegen zijn buiten gevel. Marijn Thijs en Emile Calon Middelburg - Rob, bewoner - Buurtbewoners

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2