Met z'n zessen haalden ze een halve verwendag op 4 Vergrijzing dorpen tegengaan Fietser gewond na aanrijding DE®WEEK 3£ VAN HET VADER GRACE Tijdens zijn gesprekken over de toekomst van de gemeente Veere hoort de wethouder consequent de vraag van inwoners om betaal bare woningen. Zeker in kernen langs de kust is dat een groot pro bleem. Maar ook in het Walcherse binnenland wordt daar met na druk om gevraagd. Zo vindt voor zitter Jan Kousemaker van de Die woningen zullen ook goedkoop blijven. Tot in lengte van dagen Dorpsraad Serooskerke dat wo ningbouw hard nodig is. En hij vindt dat er niet alleen gebouwd moet worden voor ouderen. ,,Zoals aangegeven staat in de plannen van de provincie." Hij zegt dat er ook huizen moeten komen voor kopers tot een jaar of 35 of veertig. Hij denkt dat dat een manier kan zijn om de verdere vergrijzing en ontgroening van de dorpen op Walcheren en in het bijzonder Se- rooskerke te bestrijden. ,,Je moet die problemen ook aanpakken door voor die groep te bouwen zo dat ook jonge gezinnen een kans krijgen hier iets nieuws te kopen." Ook Marion van Stiphout (Dorpsraad Oostkapelle) ziet dat het steeds moeilijker wordt voor inwoners een huis te kopen in hun eigen geboortedorp. Ook zij vindt dat de gemeente daar wat aan hoort te doen omdat anders de leefbaarheid steeds verder onder druk komt te staan. Niet de marktprijs Maas kent die geluiden. In de plan nen die hij momenteel uitwerkt, wordt uitgegaan van levensloop- bestendige woningen. ,,Zodat ze ook aantrekkelijk zijn voor men sen die ouder zijn." De toekom stige kopers van de woningen gaan een contract aan, aldus de wethou der, en leggen vast dat ze bij ver huizen de woningen verkopen aan Zeeuwland. Dat zal dan voor een gelimiteerd bedrag zijn en niet de marktwaarde waarna de woning corporatie ze weer te koop zet voor een betaalbaar bedrag. ,,Op die manier blijven die woningen be reikbaar voor de inwoners." De de tails van de plannen moeten nog verder worden uitgewerkt zodat ze op een later moment gepresen teerd kunnen worden. Betaalbare woningen is niet het enige wat Maas te horen krijgt tij dens de zogenoemde gebiedstafels waarbij inwoners praten met de gemeente over hun wensen en hoe de gemeente er in de toe komst uit moet zien. ,,Inzetten op kwaliteit als het gaat om toerisme en behoud van het landschap." Dat zijn volgens hem de steeds te rugkerende thema's. ,,Dat willen wij ook, daar zetten we ons voor in." ,vV. 3£ mont^ventoux 6 6 I 6 ,7 0 Emile Calon Vlissingen De schoonmoeder van de Vlissin- ger heeft kanker. In een zoektocht naar een organisatie die iets kan betekenen voor zulke gezinnen kwamen ze terecht bij De Lotge noten. Deze stichting houdt één keer per jaar een verwendag in de Beekse Bergen voor gezinnen waarvan de vader of moeder ge troffen is door kanker. Door ze een leuke dag te bezorgen willen ze Met z'n zessen hebben ze de afgelopen tijd 6616,70 euro opgehaald bereiken dat die zorgen even een beetje worden vergeten, aldus schoonvader Harry Christiaanse. ,,Want dat is hard nodig." Volgens Remco (30) was het op vallend dat, ondanks de coronacri sis, heel veel bedrijven bereid wa- ren te sponsoren. ,,Ook de horeca terwijl die toch moeilijke tijden doormaakt." Hij vindt dat echt heel verrassend. Met een aantal fa milieleden ging hij ook collecte ren in Middelburg. ,,De eerste dag haalden we al 450 euro op." Ongelooflijk Rocco Ermens van De Lotgenoten vindt het ongelooflijk dat een aantal gezinsleden samen met één vriend zoveel geld ophalen. ,,Een verwendag kost ons zo'n 12.000 euro. Dan kunnen we zo'n zestig tot zeventig gezinnen een dag iets bijzonders geven. Met het geld wat Remco en zijn familie ophaalden, hebben we al vol doende voor een halve dag." Vol gend jaar willen ze weer de Mont Ventoux op. Harry: ,,Want dat blijft een bijzondere onderne ming." MIDDELBURG Gistermiddag is een fietser gewond geraakt toen hij in Middelburg door een automobilist werd aange reden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht per ambulance. Over de ernst van zijn letsel is nog niets bekend. De botsing vond rond 12.35 uur plaats ter hoogte van de parkeerplaats aan de Oude Veerseweg. De verkeerspolitie doet onderzoek naar de toe dracht van het ongeluk. De fiets van het slachtoffer lag flink in de kreukels, terwijl de auto er met wat lichte bescha digingen vanaf kwam. de van 28 OKT T/M 8 NOV Lees het geschenk van Carolijn Visser MIJN DORP, MIJN STAD maandag 26 oktober 2020 WA 'Betaalbare woningen in Veere' Betaalbare koopwoningen voor de inwoners van de gemeente Veere. Wethouder Chris Maas (PvdA/GL) werkt aan dat plan, zo zegt hij. „Zodat mensen in de dorpen kunnen blijven wonen." Met nadruk: ,,En die woningen zullen ook goedkoop blijven. Tot in lengte van dagen." Emile Calon Domburg - Chris Maas, wethouder .r' VOOR/ LOTGENOTEN Mfc, fclMSHL+l -aai. - rr -zz,z iQ'"" Meer dan zesduizend euro voor een verwendag. Monica (l) en Leanne Christiaanse houden de cheque vast. Achter hen staan Remco de Rijke, Celine en Harry Christiaanse en Kees van Kampen. FOTO DIRK JAN GJELTEMA De Mont Ventoux beklimmen zit er momenteel niet in. En een gezellig samenzijn in een café op Walcheren ook niet. Om die reden overhandigde Remco Rijke en een aantal familieleden en vrienden zaterdagmiddag digitaal een cheque aan Stich ting De Lotgenoten. Want met z'n zessen hebben ze de afge lopen tijd 6616,70 euro opge haald zodat families van een patiënt met kanker een leuke dag kunnen hebben in de Beekse Bergen. AAGTEKERKE Gymzaal, 17.45-18.45 uur: Jongerensport voor 12+ DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur: Expositie bronzen beelden Ernest Joachim GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Heleen Dekker '11 van de 111'; 13.15 14.00 uur: Klokhuis Meet Up 'Rookverslaving'; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Made in Italy'; Drukkery, 15.00 uur: Informatiebijeen komst over leesclub literatuur VLISSINGEN Gymzaal De Combinatie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; ZB, 10.00-17.30 uur: Expositie Wolfgang Krug (schilderijen en papier maché); Gymzaal De Branding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissingen, 16.00 17.00 uur: Kleuter dans WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24