II Komende dagen zijn cruciaal KR Meer dan producten Walcheren corona Ajax richt een slachtpartij aan bij VVV: 0-13 Jarno Mobach had Kelderman graag de Giro zien winnen gratis Blader snel naar onze aanbiedingen. Dat is het (£kk§42&van Albert Heijn (tf\) maandag 26 oktober 2020 Steeds meer mensen volgen regels Met snel stijgende aantallen patiënten lijken we noodzaak in te zien Sander en Linda Steigerwald-Rijk en hun kinderen Tygo en Jort konden er niet méér op vooruit zijn gegaan. Ze sloopten een bouwvallig krot in Hengstdijk en bouwden op die plek hun droomhuis. En dat alles dankzij een sloopregeling van de provincie. Die Provinciale Impuls Wonen is voor de tiende keer opengesteld. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE ZEELAND2 Een groot deel van het kabinet kwam gistermiddag bij elkaar voor informeel overleg op het Catshuis in Den Haag. Daar is gesproken over de besmettingscijfers. Die zijn de laatste dagen wel hoog, maar lij ken niet extra hard meer te stijgen. Als deze afvlakking de komende dagen doorzet, zijn strengere maat regelen mogelijk niet nodig. Maar als het aantal besmettingen Meer smaken zijn er niet meer en ziekenhuisopnames wél hard groeit, gaat Nederland - net als an dere Europese landen - in een ver dere lockdown. ,,Meer smaken zijn er niet meer'', zegt een Haagse bron. In dat geval mogen gezelschappen nog maar uit twee personen be staan, in plaats van de huidige vier. Ook worden alle bijeenkomsten dan verboden, komt er een einde aan de binnensport en mogen auto en openbaar vervoer alleen nog voor noodzakelijke reizen worden gebruikt. Het basis- en middelbaar onder wijs kunnen bij een verdere lock- down zeer waarschijnlijk wél openblijven. Mbo's, hbo's en uni versiteiten stappen volledig over op online onderwijs. Winkels blijven geopend, net als tijdens de lock- down in het voorjaar. Verpleeghui zen gaan niet meer op slot: bewo ners mogen in ieder geval één be zoeker blijven ontvangen. Effect over paar dagen Morgen is het twee weken geleden dat het kabinet een gedeeltelijke lockdown afkondigde. Die ging wel pas een dag later in, om 22.00 uur. Dat betekent dat het effect van de maatregelen pas over een paar da gen zichtbaar wordt in de corona- cijfers, zo benadrukte RIVM-direc- teur Jaap van Dissel gisteren op het Catshuis. De kans is dan ook groot dat premier Rutte en coronaminister De Jonge morgen geen persconfe rentie zullen geven. Mogelijk volgt die een paar dagen later. Wel zullen Rutte en De Jonge waarschuwen voor 'draconische maatregelen' als mensen zich niet aan de regels hou den. Steun horeca Ondertussen werkt het kabinet aan een regeling voor extra financiële steun voor ondernemers die door de huidige gedeeltelijke lockdown failliet dreigen te gaan. Voor de zwaar getroffen horeca zit een ex traatje van gemiddeld 2000 euro in het vat. P4 t/m 7 Monsterzege tegen futloos elftal uit Venlo zorgt voor een eredivisierecord Nieuwsmedia Vooral aan de kust buien met soms 12°C onweer »P6 Lockdown dreigt, maar het kabinet wacht nog af Het kabinet wacht de komende dagen af hoe het aantal corona besmettingen zich ontwikkelt. Als de cijfers niet omlaag gaan, komen strengere maatregelen in zicht. Een verdere lockdown is dan de enige overgebleven optie, zo melden Haagse bron nen. Peter Winterman Den Haag Haagse bron over de noodzaak van een verdere lockdown als de coronacijfers niet afvlakken SPORT2 SPORT 11 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 1000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1