'Ik ben een neuroot. Ik ben zo'n man die propjes opraapt' voor jongeren van 18 tot 21. Hun grootste belangstelling gaat uit naar geld en welke schoenen ze daarmee kunnen kopen. Die jongen van Vice vraagt me: hoe geef jij je geld uit? Ik zeg: joh, dat is te saai voor woorden. Ik zet het op de bank en keer vervolgens mezelf een salaris uit. Daar betaal ik dan, het zal je verbazen, de hypotheek van, want de bank vindt het ontzettend leuk als je elke maand de hypotheek betaalt. Dat vond hij inderdaad saai, dus ik zeg: schrijfmaar gewoon op dat ik al mijn geld heb uitgegeven aan drugs en echtscheidin gen, dat snappen jouw lezers tenminste. Dat heeft hij gedaan. Precies zo. Als je dan het begin en einde weghaalt, hou je natuur lijk een leuke quote over voor De Telegraaf en RTL Boulevard.'' ,,Ik ben ambassadeur van Stichting ALS Nederland. Die belde meteen op. 'Zeg, wat heb ik nou toch gelezen?' Die drugs dus. De scheidingen vonden ze niet zo erg. Daarna kocht ik een huis. Zei de makelaar: we hebben een negatieve melding gekre gen. Ik zeg nog: een recensie? Bleek dat ze uit moesten zoeken of mijn geld niet uit misdaad kwam, ofwerd besteed aan terrorisme. Op Radio 1 zouden ze me een keer inter viewen over mijn nieuwste cd, maar ze hadden toevallig ook een item over ver vuilde xtc, waaraan kinderen doodgingen. Of ik vond dat drugs getest moesten wor den. Natuurlijk vind ik dat; ik heb liever een levend kind dan een dood kind. Maar dat wordt dan: 'Thomas Acda is voor legalisering van xtc'. Mij interesseert het geen fuck, maar de bank schreef me dat ze genoodzaakt waren te vragen hoe ik aan mijn geld kwam voordat ze me een hypotheek konden geven. Ik heb teruggeschreven: 'Normaal ben ik daar als Nederlander ietwat bescheiden over, maar ik zal het even uit de doeken doen. Ik heb 2 miljoen platen verkocht, ik heb gespeeld in twaalf uitverkochte theatershows en in twaalf televisieseries en 35 speelfilms en ik heb een bestseller geschreven. Hartelijke groeten, Guus Meeuwis.' Bekijk het even lekker. Mijn management heeft gevraagd of ze dat stuk van de site van Vice af moesten laten halen, maar dat wilde ik niet. Die jongen had het keurig opgeschreven en 12 mij maakt het niet veel uit. Ik moet cd's verkopen. Als je kijkt naar mijn Instagram, zie je dat mijn grootste fanbase 18 tot 25 jaar is. Nou jij weer.'' ,,Ik verbaas me daar zelf hooglijk over. Het kan bijna niet anders dan dat die jongeren de cd's van hun ouders hebben gepikt. Nou ja, Jeuk was ook vrij populair onder de jeugd. En All Stars leeft ook weer. Dus zo raar is het niet, meneer Wiegman!'' ,,Ik heb ook nog steeds fans van mijn leeftijd, hoor. Maar het klopt: veel theater directeuren viel het ook op dat er naar mijn laatste show veel jonge mensen kwamen. Waarschijnlijk willen ze me steunen omdat mijn geld op is. Of omdat ze denken dat ze na afloop gratis drugs krijgen. Ik moet zeggen: Paul en ik hebben in onze tijd volop genoten van het popster- renleven, maar drugs, nee. Er was wel een momentWe hadden al drie optredens en interviews gedaan en moesten nog naar Winschoten. Ik zat in die auto en had geen idee waar we heen reden. Ik liet me tegen Paul ontvallen dat ik nu begreep waarom mensen aan de cocaïne gaan. Ik wist niet meer waar ik het vandaan moest halen. Paul belde onze agent en zei: we doen van avond nog en dan houden we ermee op. Dat had hij keurig gezien. Ik was volkomen kapot en heb een week platgelegen. Vol gens mijn vrouw lag ik dieper in bed dan een normaal mens.'' Heb je er nog last mee gekregen? Knap hoor. Heb je er moeite mee dat je zo veel ouder bent dan je publiek?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92